Sapsi oma
Sapsi oma
.: Minust :.
Kontakt: sapsike@gmail.com
Asukoht: Tartumaa
Tähtkuju: Neitsi

391769 keda huvitab

.:Põhimõte:.
Ela ise ja lase teistel elada
.: Minevik:.
Viimased postitused
Mai 2009

.:Peatse kohtumiseni!:.

24 Mai 2009
Alustama pean sellest, et käisin üht huvitavat asja õppimas. Nimelt kliistripaberit. Väga sobilik tegevus inimesele, kes igasuguses joonistamises/maalimises ennast kodus ei tunne. Seega minule. Kuigi peab tõdema, et peale kolmandat paberit tekkis loomekriis. Minu tulemused on piltidel 4 ja 5. Üks õpetus ingl.k. Mõtlete, et milleks seda jama vaja? Aga vot on. Selleks on vaja, et saada originaalse välimusega köide. Kaua sa neid tapeete ja kangaid ja Tiimari pabereid ikka kleebid. Sama kasutavad ju ka teised.
Jätkama pean sellest, et käisin veel üht põnevat asja õppimas. Sellel nimeks copting binding. Googeldades leiab, et see on üks populaarseim köitmisviise maailmas. Seda ise järgi proovides saad aru küll miks. Esiteks saab mõlemad kaaned eraldi valmis teha. Ei mingeid jubedaid mõõtmisi nagu jaapani köitmise puhul. Samas on tulemus väga liikuv. Köide on äärmiselt mugav kasutada.

Oma märkmiku kaanematerjaliks kasutasin eelnevalt demostreeritud kliistripaberit. Kusjuures algul ei meeldinud see tulemus, st paber mitte märkmik. Aga kaantel on täitsa äge. Värvidest kumab läbi sinise kollast, mis loob roheka tooni ja osaliselt paistab sinine ka türkiisina. Lõpptulemus on lihtsalt fantastiline! Värvid-värvid!!


Ja ka see pole veel kõik
Käisin veeeeel midagi põnevat õppimas. Sellest mul fototõestust pole aga uskuge mind. Taas köitmine aga seekord paeltele õmmeldud. Huvitav. Täitsa meeldis. Kuna aega kulub mul nende köitmiste peale palju, siis tegin mini.

Suuruseks umbes 7x7 cm. Peal on Tiimarist kunagi ammu soetatud käsitsitehtud paber ja sees tavaline koopiapaber. Sisekaanteks kasutasin tavalise ümbriku sisemist poolt. Teate küll, need nn. turvaelemendid, et keegi läbi ümbriku piiluda ei saa. Neid ju igasuguste mustritega. Mul kahjuks oli suht tavaline hallisäbruline ümbrik seest, kuid idee on hea. Taaskasutus, naised!


Kõik eelnevad kolm õpituba toimusid Roosi Äris ja juhendajaks Viki. Aitäh sulle!! Ehk kohtume kolmapäeval paberi tegemisel ka.

Ei ole ma veel lõplikult oma käe köitmisele andnud. Ikka koon ka. Momendil küll kohustusest. Aga köitmise jaoks on nii mõnigi idde lausa paberile joonistatud. Seega kunagi suve jooksul sealt valdkonnast midagi veel tuleb.

Päikest!
sapsi jättis jälje 11:27 - Link - kommentaarid (7)