Sapsi oma
Sapsi oma
.: Minust :.
Kontakt: sapsike@gmail.com
Asukoht: Tartumaa
Tähtkuju: Neitsi

391688 keda huvitab

.:Põhimõte:.
Ela ise ja lase teistel elada
.: Minevik:.
Viimased postitused
September 2007

.:Peatse kohtumiseni!:.

03 September 2007
Olete Te seisnud probleemi ees,et kui tekib natuke vabaaega ei leia Te oma peast ühtki ideed ega lõngakorvist sobivat materjali? Nii juhtus minuga nädalapäevad tagasi ühel õhtul, kui sättisin ennast nautima päeva viimaseid tunde rahus ja vaikuses. See on aeg ainult minu jaoks. Aeg kui saan päeva pingeid maandada oma meelistegevusega -- käsitööga. Sel õhtul aga probleem. Ei olnud poolikuid töid ega peas ühtki mõtet, mida teha tahaks. Tavaliselt ju alati sada uut projekti peas juba, kuigi eelmine alles lõpetamata. Nii veetsin õhtu Isetegijas erinevaid alafoorumeid lapates. Sattusin Molly Ringwaldi teema peale. Olin seda korduvalt edasi-tagasi läbi lugenud. Armas vest ja minusuguse mitte eriti professionaalse kuduja jaoks ka suhteliselt lihtne. Sai välja otsitud lõng ja veel samal õhtul panin vardad tööle
Suure hooga ununes augurida ära Sai see veidi kõrgemale tehtud, kuid pole hullu.
Kahtlesin enda puhul taljeosa vaialikkusest kuna jah... paraku pole seda juba paar aastat olemas. Sai siiski ka talje tekitatud Lugesin teiste tegijate kommentaare vesti pikkuse kohta. Nii lisasin pikkusele omalt poolt mitu-mitu rida juurde. Esimene suurem takistus tuli esitüki kroogete juures. Kohe mitte ei tulnud välja korralikud krooked ja mitu korda panin ka käeaugu kahandamisega "puusse". Ei jätnud jonni, lõpuks sain ikkagi nii nagu peab. Tagumise poolega probleeme ei tekkinud. Suurem harutamine läks lahti varrukate juures. Kahtlesin minu poolt valitud lõnga/varda sobivusega mustris antud mõõtudega. Nii tegin õlapaelad lühemad. Olles varrukad külge õmmelnud avastasin, et ikka ei sobi. Sai lahti võetud ja uuesti tehtud. Kui mustri järgi oleks tulnud teha 84 rida õlapaela, siis algul ma tegin 70 ja lõpuks harutasin 65-ni. Varruka jaoks korjasin õlapaela küljelt 46 silma 58 asemel. Varrukatel jätsin ära õhksilmadega kasvatamise. Tegin nagu esikroogete juures.

Materjal: Titan Wool Winner
Vardad: nr.4
Kulu: ~225g

Lõpptulemusega rahul. Endaga tuleb hoopis midagi ette võtta, et natuke taljet oleks.
Ja luban, et järgmist kudumist alustan proovilapi kudumisega nagu ikka tegema peab onju..

--------------------------------------------------------------------------------
Lõpplahenduse sai ka TKV.Järjehoidja vahetus Hakates tegija jälgi ajama, tegin ennatliku järelduse ja pakkusin Mercar autoriks. Tuli välja, et ta üldse ei osale selles projektis Kuna internet otsustas reedel just kõige vajalikumal ajal puhkama minna, siis ei saanud teatada, et tegija on Perenna. Lugesin imepisikese nime pildilt välja. Aitäh sulle!!!! Järjehoidja leiab kindlasti kasutust. Seda siis rohkem mehe poolt kuna ta paaalju suurem lugeja kui mina.
JÄRJEHOIDJA
sapsi jättis jälje 11:03 - Link - kommentaarid (6)