Sapsi oma
Sapsi oma
.: Minust :.
Kontakt: sapsike@gmail.com
Asukoht: Tartumaa
Tähtkuju: Neitsi

357854 keda huvitab

.:Põhimõte:.
Ela ise ja lase teistel elada
.: Minevik:.
Viimased postitused
August 2013

.:Peatse kohtumiseni!:.

24 August 2013
Hei,

Oo my. Sain lõpuks võimaluse oma suur unistus teoks teha. Kohe ütlen suured tänusõnad Tiinale/tintsikule, kes mulle mustri kinkis. Järgmised tänud lähevad Jaanikale/Laimale, kes ühes loosimises minu nime välja tõmbas. Tasuks Pulloveri e-poe 25 eurone kinkekaart. Sellist õnne muidugi tuli kohe ära kasutada. Läks lahti lõngajaht. Raske jaht oli. Kuigi võidetu oli suureks abiks, siis sellise suure kudumi puhul on väljaminek materjali peale ikka märkimisväärne. AGA siin tuli mulle taas appi juhus. Just õigel hetkel sattusin maLiann Lõngade jaanipäeva soodukale Tartu Kaubamajja. Iga aasta toimub see samal ajal aga igal aastal tuleb sellest hoolimata üllatusena. Oh seda vanadust onju.Kuna seda mustrit on väga palju kootud, siis on teiste kogemusest ka omajagu õppida. Peamised probleemid on koetihedusega. Laiuse saab paika aga enamusel probleem, et pikkusest jääb vajaka, kui ei ole sama lõng, mis originaalis kasutatud. Nii nagu mulle kombeks, hakkasin ma pimesi kuduma. Ei ole mulle need tööproovid meelt mööda kudumised. Laiskus noh. Alustasin esitükkidega ja kudusin need kuskil 8cm pikemad. Hilisem tarkus: kooks ilma servata ja kasutaks hiljem I-cord.Selga kududes tuli välja mu oskamatus tõlkeid korralikult läbi lugeda. Ikka tuleb hooga ju pihta hakata ja siis hiljem kiruda ja pool selga palmikuid üles harutada. Ühest suurest apsakast sain ma muidugi teada siis, kui juba kokku õmbemiseks läks. See ju täitsa loomulik, et unustad ära ka seljaosa pikemaks kududa, kui seda juba külgedega tegid. Oeh.
Varrukatel jätsin ära need nn mansetid või mis need on. On momendil täitsa tavalised otsad. Pikkuselt annab midagi sinna juurde teha. Mõtlemisekoht. Nagu tavaliselt sai ülevalt varrukaid laiemaks kasvatatud. On minu eripära, et mustri järgi tehes jäävad kõik musklist kitsaks. Selle omavoli pärast jäi ka kapuutsi jaoks veidi rohkem silmuseid kokkuvõtmistest hoolimata. Tagantjärgi tarkus: oleks veel rohkem võinud alles jätta. Lill tõmbab oma raskusega kapuutsi veidi peast.

Lilledest üldse. Kirjas on kaks suurte ja kaks väiksemate lehtedega. Tegin 3+1 suurte kasuks. Väike sai õlale. Nüüd teeks hoopis kapuutsile. Lehed kudusin kõik eraldi. Hilisem õmblemine oli omajagu tegemist nagu arvata võiks, kui sul on 20 eraldi tükki. Märkuseks: ei märkinud lehe alguseid selga kududes ära. Sai ilma hakkama.

Muster Sylvi By Tikru
Eestikeelne tõlge Kaisukalt

Materjal Katia Peru toon 34

Kulu 14 tokki/ 63 euri

Varras nr.6.0Lõpetuseks- kooksin iga kell uuesti

ps. ei jõudnud värvilist lehesadu ära oodata. Panin mehele aparaadi kätte ja ronisin hoopis ämma õunapuu alla.
sapsi jättis jälje 11:13 - Link - kommentaarid (17)