Sapsi oma
Sapsi oma
.: Minust :.
Kontakt: sapsike@gmail.com
Asukoht: Tartumaa
Tähtkuju: Neitsi

389174 keda huvitab

.:Põhimõte:.
Ela ise ja lase teistel elada
.: Minevik:.
Viimased postitused
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
August 2013
Juuli 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuli 2012
Aprill 2012
Märts 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Mai 2011
Märts 2011
November 2010
Juuni 2010
Märts 2010
Detsember 2009
September 2009
Juuli 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006

.:Peatse kohtumiseni!:.

29 Oktoober 2007
Eile oli taaskord üks töine päev. Nii nagu viimasel ajal tavaks võtsime Tintsikuga suuna kokkusaamisele, mis seekord toimus Viljandis, õigemini küll Viiratsis või oleks õige Viiratsil?
Ühesõnaga kui me kohale jõudsime toksisid agaramad juba nõeltega päkapikku. Tass kohvi ja töö võis alata. Võtsin nõuks viltida väiksemat mõõtu sussid, et noh oleks natuke vähem hõõrumist esimesel korral. Kõik kulges plaanipäraset, sussid valmisid jne. Ainult pilte sai häbiväärselt vähe teha tänu seebistele kätele.
IT Viljandi kokkusaamine 28.10.07
Kes me siis seal olime? Tintsik oli julge ja enne ärasõitu küsis õues nimed. Olime siis meie kaks, Hiie32 ka Tartu kandist, tõnisson, Keson, loomulikult Bubbly, Siuu, Urri, üks kohalik käsitöö õpetaja ja koduloom, kes hoolega nõelal käia lasi Suur tänu teile meid vastu võtmast ja Kesonile tänud meid õpetamast!
Minu sussid on nüüd kuivanud, kuid eks nad esimese töö kohta ka sellised kehvakesed. Laps jalga neid ei saa. Natuke kaunistamist ja ongi lapsel akna peale suss valmis kuhu loodetavasti detsembris hakkab päkapikk midagi poetama. Üks suss rändab õepoja Mattiase juurde, kes saab novembris 2 aastaseks. Ja täiesti ebaoluline, et sussid on oranzid eks, no mis siis. Pilti näitan siis kui nad on saanud esindusliku välimuse.
Aa muide. Täna võtsin kätte ja tegin mehele teise sünnipäeva kingi ära. Kuna ei suutnud NEID TASSE --> suur tänu VIKIKE tasside eest!!!--kauem peidus hoida, siis nüüd on vaja uut kinki, mis sünnipäeva hommikul naeratuse näole tooks. Tegin sussid, seekord punased. Ega ma suuda sedagi kinki salajas hoida kuna jala suurust ju vaja. Vähemalt kaunistused teen öösel tasa ja salaja. Tulid igatahes hulga paremad kui esimesed kuigi alati saab veel paremini.
Eile õhtul kolasin blogides ringi ja otsisin õpitoast ideid, mida ette võtta. Leidsin Mari Marikese pitsiliste sokkide õpetuse. Tänuavaldused ka sulle selle eest!!!!

Kuna ma sain just hommikul rõõmusõnumi, et olen pooltädiks (nimetan ennast ise nii kuigi lapsega ei ole sugulussidemeid) saanud, siis võtsin roosa beebilõnga ja tööle!! Lõpetasin enne nelja öösel. No ei saanud kuidagi varem magama minna kui varrastelt tulid nii nunnud sokid ja kui pehmed. Nüüd väiksel Ingeril jalad soojas.


sapsi jättis jälje 19:00 - Link - kommentaarid (14)

26 Oktoober 2007
Lõpuks hakkab see tihe kuu läbi saama. Isetegija poole pealt polegi nii kiiret kuud olnud. Lisaks kokkusaamistel käimisele on ka kodus sisukad päevad olnud.

*mees sai ka endale populaarse triibumütsi (pilti ei hakka üles panema kuna Te kõik ju teate milline see nimetatud müts välja näeb)

*sokid- väiksemad on piigale ja tehtud 7-vennast ning rohelised tegin lihtsalt niisama, peaks olema nr. 42 ja lõngaks Susa poest pärit ALIZE Pure Wool Cashmira

* Deisi Anelle sai endale selleks talveks uue mütsi, tehtud õpitoas oleva põrgukizi kolme tutiga mütsi järgi. Hästi lihtne teha, kuid lapse peas nii nunnud need tutikesed. Talle endale hirmsasti meeldib. Kui muidu ei kipu ükski müts peas seisma, siis sellega käiakse ka toas ringi. Paari päevaga on lapsel mütsi pähe panek täitsa selge.

Pilt küll klikitav, kuid edasi läheb lapse kodulehele. Kel huvi pole, siis lihtsalt hoiatan

*kuna oleme korteris elanud vaid aasta ja natuke peale, siis pole koju jõudnud tekkida igaksjuhukshoianallesäkkilähebvaja- kraami. Seetõttu ei saa ma momendil lapitada ega midagi. Isegi tikkida polnud kuhugi. Kuna ma vihkan ebapraktilisi asju, siis tekkis lõpuks mõte kuidas ära kasutada Susa käes vist lausa eelmine aasta ostetud kahte heiekera. Siit sai alguse minu esimene heidest vanutatud kotike/paunake. Heegeldasin kahekordsest heidest ja ühekordsete sammastega.

Enne 16x20 cm
Pärast pesumasinas käimist ja natuke veinutamist peamiselt pikkusesse 10,5x14 cmMainiks jälle, et pildidl olev sinakasroheline on tegelikult täiesti roheline ilma mingite varjunditeta. Tikand natuke rohkamas tuli, kuid eks ma õpin
Peale sai tikitud lõngadega, mis mulle kunagi ammu Rakveres üürikas elades korteri omanik andis. Seda kraami natuke ikka on . Osad on poolide peal, osa kerra keritud. Koostise kohta ei oska midagi kosta kuna pole mingeid silte ega ole ma teinud neid va põtelamisteste. Kui õieti mäletan töötas ta kunagi kuskil kudumisvabrikus? ja sealt need lõngad vist pärit ongi.

Uus toorik on heegeldatud ja nüüd peaks tulema välja õigete mõõtudega prillitoos. Seda ma üritan saavutada kuna jõulud ju tulemas ja perekonnas päris palju prillikandjaid

Pühapäev taas ratastel koos tintsikuga

sapsi jättis jälje 11:15 - Link - kommentaarid (5)

21 Oktoober 2007
Lapitamine Pireparmu juures

Pea viimasel hetkel sai otsus vastu võetud ja tintsiku auto peale hüpatud, et lapitama minna. Sõit na pikk oli aga isetegijatel on alati millest rääkida.
Kohale jõudes võttis meid vastu silt Ettevaatust! TATINÕ PINI ja aia vahelt vaatavad vastu kaks pisikest silma suuuuure pea küljes. Kahju, et pilti ei teinud, sest mulle niiii meeldivad tõesti suured koerad. Muhe sell kellele meeldib kui teda patsutatakse mõnusalt vastu kasukat.
Lahke perenaine pakkus kohvi ja küpsiseid ning siis läks lahti. Ütlen ausalt mul läks pea paksuks kõigest sellest infost, mis PIREPARM meile jagas. Lapitööd on ju nii kihvtid ja kui sellest räägib veel inimene, kes seda ala väga hästi valdab ... . Kõik tema tähelepanekud ja nipid kuidas ikka parem, mugavam teha midagi. Peab TINTSIKU märkmeid laenama kui tegemiseks läheb.
Kindlasti peaks kunagi seda kordama ja siis juba eelneva koduse ettevalmistusega. Ka seekord oli võimalik eelnevalt kodus materjal valmis panna, kuid aeg kadus nii kiiresti, et natuke jõudsime ka konkreetselt tähekeste tegemisse süüvida.
Aitäh, Pireparm, meid vastuvõtmast ja õpetamast! Meiega oli ka KRIST68 kelle töid on saanud ka oksjonitel omastada.
Taas kord on pea ideid täis. Peab omale mingi ideede raamatu tekitama kui samas tempos edasi läheb
Nüüd lasen ema juurest ära tuua oma mitu head aastat tagasi alustatud mosaiiktehnikas teki, millest tegelikult suht vähe veel teha jäänud. Pildid pildi all peidus
sapsi jättis jälje 20:18 - Link - kommentaarid (5)

17 Oktoober 2007
Kuna oli vahepeal tihe heegeldamisaeg, siis tekkis mitu papist rõngast. Täna võtsin teibi, PVA- liimi ja natuke Tiimarist ostetud paberit, -nööri. Tulemuseks suur toru varraste hoidmiseks. Sisse mahuvad ka käärid ära.


sapsi jättis jälje 15:29 - Link - kommentaarid (6)

14 Oktoober 2007
Quote:
Külastajaid

030000 Visits...Aitäh kõikidele, kes aegajalt ka minu blogile satuvad!!!
Veel suuremad tänud kõikidele kommenteerijatele
sapsi jättis jälje 16:39 - Link - kommentaarid (1)

13 Oktoober 2007
No nii, nüüd minu muljed tänasest päevas.

Kiireks läks, nagu ikka onju. Jõudsin vaevalt Abakhanist paelu osta. Rahvast palju nagu ikka LAANTELAPS haaras kohe härjal sarvist ja pani kogu kupatuse hoolega tööle. Egas siis nalja tuldud tegema Aeg läks nii kiirelt ja tööd muukui edenesid. Enne tööle asumist sai pärleid ka näpitud tänu DREXILE (need uued segud HELMEHALDJAS on imelised) eriti meeldis mulle meresinine segu, kus sees träpsulised pärlid, mille kohta drex tabavalt vutimuna ütles. Avastasime endi hulgast tagasihoidliku MÕMMI .Tema pildialbum sisaldab võrratuid töid.
Aitäh veelkord kõigile osalejatele!! Eraldi tänu, lisaks SIIN juba mainitud inimestele, ka Siirile, kes oli meile mõnusat "jänkukrõpsu" lauale muretsenud ja muidugi Milvile, kes meie pärast puhkepäeval kodust välja tuleb ja meid Lillemajas võõrustab. Minu pildid SIIN PEIDUS
Koju jõudes sai nõel uuesti kätte võetud ja minu südamlik nõelapadi on nüüd pooleldi valmis. Suurem töö on vähemalt tehtudOmaette ooper oli minu nimesildiga. Hakkasin alles õhtul, õigemini öösel sellega tegelema. Algul oli mõttes küll kudumine, siis heegeldamine ja lõpuks tikkimine takkaotsa. Siis avastasin oma IT märgid, mis kunagi tehtud said. Edasise tegevuse tulemust näitan hiljem kuna tegu lilla värviga, siis lambi valguses ei saa normi pilti.

Hääd Ööd!


ps. umbes sai kodus inimesed kokku arvestatud ja numbriks 18 järgmisena kutsume Susa külla, siis peame Vanemuise saali kinni panema
sapsi jättis jälje 22:18 - Link - kommentaarid (9)

11 Oktoober 2007
Saaga

Sai läbi minu "kannatusterada". Alustasin peale Tabiveres käimist kohe ussi heegeldamisega. Algul kaks esimest käevõru tulid kiiresti. Järgmisena võtsin ette läbipaistvad 11/0 seemnehelmed ja no on tüütus ikka neid sinna niidile ajada. Eriti kui niidil jookseb peal kuldniit. Jutt käib Sissy 10 metallicust. Iga päev lükkasin paar sendimeetrit pärleid niidile. Tervet pakki ei läinudki ära. Heegeldama hakates kuidagi ei jäänud ilusti. Sai liiga kõvasti ja liiga palju pärleid ringile. Pole hullu! mõtlesin ja tõmbasin kõik jälle üles. Alustasin uuesti ja 10 pärliga reas ning üritasin lõdvemalt heegeldada. Visadus viib sihile. Saigi valmis!!
Eile õhtul panin lisandeid juurde ja siin ta mul on. Üks tumeroheline-kuldne ussikee fimo ja klaaspärlitega. Fimopärlid on need samad üle eelmisest postitusest. Mida kauem ma neid vaata, seda rohkem nad mulle siiski meeldivad Kuna endal pole millega kanda, siis ootab uut omaniku!
Ripats
sapsi jättis jälje 12:30 - Link - kommentaarid (6)

07 Oktoober 2007
Sügis käes!

On jah. Minu meelis aastaaeg. See kolletanud lehtede lõhn ja sahin kui sa neist läbi kõnnid... Isegi vihm meeldib sügisel.
Algas taas käsitööring ja mina naksti kohal. Seekord proovisin uut tehnikat Katsetasin krakleed ühe õlleka peal. Kena, dekoratiivne ja vajadusel saab ka ühe õiekese vaasina kasutada. Vahva on vaadata kuidas need praod tekivad iga sekundiga aina suuremad. Kindlasti proovin veel midagi sellega teha. Margel tagaruum seal nagu taarapunkt tänu abivalmis inimestele Niiet tööd jätkub.Okey siis.
Teiseks tööks oli lillepoti kaunistamine. Ma naljaga pooleks panin kolm apelsini/mandariini seemet (kes enam tänapäeval neil vahet teeb ) mulda ja etskae, üks tuligi üles. Nüüd mul kena pisike puuke aga potike na nõnda niru. Nii värvisin ühe olemasoleva plasikpoti ära ja seal peal sain kasutada salvrätitehnikat. Enne värvisin lillede alla heledamad ruudukesed. Muidu oleks lilled kaduma läinud Värvid said täitsa juhuslikult peaaegu identsed köögi värvidega.

vasakpoolne on tehtud pilvesilmaga ja parempoolne päikesega, kus värvid ka õigemad. Ja SIIN need mõnusad praod ka suuremalt. Lahe!!

Veel juttu. Oma eelmise postituse imeilusad lillekesega pärlid tegin valmis, kuid minu tähelepanematuse tõttu ei ole nad enam nii kenad. Kogemata ajasin segamini Fimo classicu efektiga ja helelilla muutus tumedaks ja natuke läbipaistvaks. Sama juhtus ka kollasega Nüüd ootan ideesähvatust, et neist midagi kokku panna kuna need olenemata värvimuutustest on siiski üpris kenad

sapsi jättis jälje 21:45 - Link - kommentaarid (9)

02 Oktoober 2007


Üle pika aja on täna üks rahulik õhtu. Seepärast julgesin oma savivarud taas lagedale tuua. Alati see ei õnnestu, sest peab aegajalt piigat vaatamas käima ja noh ei meeldi mulle nii pooljoostes tegemine. Kui midagi nihu läheb, siis meel mõru.
Täna on kohe erakordselt õnnestunud õhtu ma nii rahul endaga. Lilleke tuli imeilus. Kes kordki on proovinud neid kujundeid luua fimo/cernitiga, siis teavad, mis kõik võib viltu minna. Ok, südamiku kallal võiks veidi viriseda - millisel lillel see kandiline on ?! onju. Siiski olen rahul. Loodan, et pärlid tulevad ka ilusti välja ja siis... nojah, siis sama mure millest Mirjam räägib. Pole nende pärlitega midagi peale hakata kuna ehte "komplekteerimisoskus"on suht olematu Eks ma imetlen niikaua neid karbis kuni tuhin peale tuleb neist midagi tehatore tädi, kilkan siin aga pilti ei raatsigi näidata
sapsi jättis jälje 21:10 - Link - kommentaarid (11)