Sapsi oma
Sapsi oma
.: Minust :.
Kontakt: sapsike@gmail.com
Asukoht: Tartumaa
Tähtkuju: Neitsi

389075 keda huvitab

.:Põhimõte:.
Ela ise ja lase teistel elada
.: Minevik:.
Viimased postitused
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
August 2013
Juuli 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuli 2012
Aprill 2012
Märts 2012
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Mai 2011
Märts 2011
November 2010
Juuni 2010
Märts 2010
Detsember 2009
September 2009
Juuli 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006

.:Peatse kohtumiseni!:.

24 Veebruar 2015
Selle teki lugu sai alguse oma viis? aastat tagasi. Kui kudusin esimesi motiive nüüdseks väga populaarseks saanud mustriga. Tulevane vanaema esitas oma kindla soovi. Polnud oluline millal aga tema kunagi tulevikus sündiv lapselaps pidi saama ühe mõnusalt pehme ja kindlasti valge teki. Vahepeal sai neid teistele hulgim tehtud. Pea iga kord sain kinnituse, et SEE soov on raudkindel. Kui eelmisel aastal facebooki seinalt beebist kuulsin, hingasin kergemalt. Naistega on sellised lood, et kõige pealt ootad oma lapsi ja kui nemad piisavalt vanad, siis juba lapselapsi. On siiralt heameel, et peagi on üks lahe vanaema juures.Materjal: cotton fun /www.yarn.ee

Kogus: 22*50g

Varras: nr3

Mõõt: 100*130cm


Kuigi üheksa kuud peaks olema piisav aeg, et üks tekike valmis teha, siis kippus ikkagi kõik viimasele minutile. Miks? Eelnev postitus annab aimu.


Õnneks sain ma oma "sünnitusega" edukalt hakkama. Jääb vaid kannatlikult oodata väikese piiga tulemist.

ps. ma pole beebidega veel lõpetanud
sapsi jättis jälje 17:51 - Link - kommentaarid (4)

11 Jaanuar 2015
Hei-hei,

Eelmine aasta oli suurte muutuste aasta. Tuli naasta palgatööle, mis jättis käsitööks minimaalselt aega. Kui sügisel vahetasin töökohta ja paar kuud tuli ligi 300 töötundi, siis plaanisin juba lõngad maha müüa. Aega polnud enam millekski. Alles detsembris tekis tahtmine ja ka võimalus midagi teha. Kui isetegijas algatati AlleRaa eesvedamisel Leili mustrile salakudumise, siis pika mõtlemise peale sai end kirja pandud. Mitte, et ilma nimekirjata kududa ei saaks. Lihtsalt koos on uhkem ju Kui ma ei suutnud oma sõrmikuid kuidagi leida, siis tekis ka tungiv vajadus uute järele.

Lõngaks maavillane. Randmel varras 1.25 ja ülejäänud 1,5. Minu esimesed "peenikesed" sõrmikud. Randmeid olen mitmeid alustanud aga siiani pole ühtegi paari valmis saanud. Kuna ammu polnud vardaid käes hoidnud ja nii peenikesi veel eriti, siis hakkas poole kudumise peal parem ranne tunda andma. Eks see saab tööl ka suurt koormust.Teine paar sai tagavaraks kootud. Nii igaks juhuks, kui juba vardad sai soojaks aetudsapsi jättis jälje 18:59 - Link - kommentaarid (10)

24 August 2013
Hei,

Oo my. Sain lõpuks võimaluse oma suur unistus teoks teha. Kohe ütlen suured tänusõnad Tiinale/tintsikule, kes mulle mustri kinkis. Järgmised tänud lähevad Jaanikale/Laimale, kes ühes loosimises minu nime välja tõmbas. Tasuks Pulloveri e-poe 25 eurone kinkekaart. Sellist õnne muidugi tuli kohe ära kasutada. Läks lahti lõngajaht. Raske jaht oli. Kuigi võidetu oli suureks abiks, siis sellise suure kudumi puhul on väljaminek materjali peale ikka märkimisväärne. AGA siin tuli mulle taas appi juhus. Just õigel hetkel sattusin maLiann Lõngade jaanipäeva soodukale Tartu Kaubamajja. Iga aasta toimub see samal ajal aga igal aastal tuleb sellest hoolimata üllatusena. Oh seda vanadust onju.Kuna seda mustrit on väga palju kootud, siis on teiste kogemusest ka omajagu õppida. Peamised probleemid on koetihedusega. Laiuse saab paika aga enamusel probleem, et pikkusest jääb vajaka, kui ei ole sama lõng, mis originaalis kasutatud. Nii nagu mulle kombeks, hakkasin ma pimesi kuduma. Ei ole mulle need tööproovid meelt mööda kudumised. Laiskus noh. Alustasin esitükkidega ja kudusin need kuskil 8cm pikemad. Hilisem tarkus: kooks ilma servata ja kasutaks hiljem I-cord.Selga kududes tuli välja mu oskamatus tõlkeid korralikult läbi lugeda. Ikka tuleb hooga ju pihta hakata ja siis hiljem kiruda ja pool selga palmikuid üles harutada. Ühest suurest apsakast sain ma muidugi teada siis, kui juba kokku õmbemiseks läks. See ju täitsa loomulik, et unustad ära ka seljaosa pikemaks kududa, kui seda juba külgedega tegid. Oeh.
Varrukatel jätsin ära need nn mansetid või mis need on. On momendil täitsa tavalised otsad. Pikkuselt annab midagi sinna juurde teha. Mõtlemisekoht. Nagu tavaliselt sai ülevalt varrukaid laiemaks kasvatatud. On minu eripära, et mustri järgi tehes jäävad kõik musklist kitsaks. Selle omavoli pärast jäi ka kapuutsi jaoks veidi rohkem silmuseid kokkuvõtmistest hoolimata. Tagantjärgi tarkus: oleks veel rohkem võinud alles jätta. Lill tõmbab oma raskusega kapuutsi veidi peast.

Lilledest üldse. Kirjas on kaks suurte ja kaks väiksemate lehtedega. Tegin 3+1 suurte kasuks. Väike sai õlale. Nüüd teeks hoopis kapuutsile. Lehed kudusin kõik eraldi. Hilisem õmblemine oli omajagu tegemist nagu arvata võiks, kui sul on 20 eraldi tükki. Märkuseks: ei märkinud lehe alguseid selga kududes ära. Sai ilma hakkama.

Muster Sylvi By Tikru
Eestikeelne tõlge Kaisukalt

Materjal Katia Peru toon 34

Kulu 14 tokki/ 63 euri

Varras nr.6.0Lõpetuseks- kooksin iga kell uuesti

ps. ei jõudnud värvilist lehesadu ära oodata. Panin mehele aparaadi kätte ja ronisin hoopis ämma õunapuu alla.
sapsi jättis jälje 11:13 - Link - kommentaarid (17)

16 August 2013
Hei

Karoliina emme soovis pesamuna tuppa voodikatet. Sai 100+ erinevat pilti näidatud, mis Pinterestis üleval. On ikka hea koht. Nädalajagu mõtlemist ja otsimist ning valik oli tehtud. Ikka väikese neiu enda ja ülejäänud perega koos. Inspiratsiooniks anti see tekk ette.

Minu tehtu tuli selline.Materjal Drops Muskat toonid 34, 10, ja 6. Kokku 27 tokki. Ostetud Vikkelist.

Heegelnõel nr 4,5

Aplikatsioonid on heegeldatud kodustest varudest.

Mõõdud u. 94x172cm

Kaal 1500grTekk ise sai kiiresti valmis. Ikkagi 4,5 konks ju. Aga vot nende aplikatsioonide mõtlemine ja tegemine oli piin. Vaja oli ju päris suuri ja 12 erinevat. Raskelt need tulid. Aga hullem oli veel ees. Nende peale õmblemine. Eile viimast pistet tehes lubasin, et ei enam ühti sellist tekki. Aga olgem ausalt kuni järgmise korrani eks

Nagu ikka näitan ka tagumist poolt, mis on hea rahulik ja ka kasutatav, kui pildid ära tüütavad.Päikest

ps. Minge ikka kõik appi Isa tekki heegeldama. Samuti on veel sobilikud ilmad ühe võluva päikesevarju jaoks
jaaaaa tartlasud ning muu rahvas saab pühapäeval Ülenurmes kokku. Kõikide nimetatute kohta saab infot ikka foorumist.
sapsi jättis jälje 10:41 - Link - kommentaarid (3)

01 Juuli 2013
Hei,

blogides olen pool aastat juba kadunud olnud. Mõned tegevused on mind aga mujal ikka "pildis" hoidnud. Kiiret ülevaadet mu tegemistest saab ikka Facebooki lehelt Sapsi´s Yarnbox. Aga üritan mitte minna sellele kergemale teele ja hoian blogidel ka hinge veel sees.

Eelmisel aastal oli üks tekisoov. Sai proovilapid tehtud aga kaubaks ei läinud. Ruudukesed olid just piisavalt suured padjakatete jaoks. Teise poole sai samal põhimõttel üleni mustana kootud. Jäid kuudeks seisma kuna ei ole minust õmblejat. Nii sai lõpuks lihtsalt kokku heegeldatud esialge idee asemel, mis eeldas luku õmblemist.Materjal: Katia Bombay, toon 2018 pruun-oranz-roosa Liannist

Camilla, must Vikkelist

Varras nr. 3

Suurus u. 34x34cmKuigi suur suvi väljas jätkub, siis vaikselt juba mõtted sügises. Kes tahavad Isa Tekk oma panust anda, siis ei ole hilja valmistuma hakata. Mina hoian silmad lahti pitsi osas igatahes ja üritan samal ajal järgmist poolikut projekti lõpetada

sapsi jättis jälje 18:57 - Link - kommentaarid (3)

31 Detsember 2012
Hei,

selle aasta viimasel päeval saan lõpuks näidata oma esimest rootsi põiminguga laudlina. Alguse sai see 1.detsembril Ülenurmes Unduka juhendamisel.
Kangas on Unduka poolt. Kohe alguses teadsin, et rätikut ma ei tee. Pole mul sellise iludusega miskit peale hakata. Ilus punane pühadelina lauale on meie majas palju praktilisem.Kindlasti ei jää see viimaseks omataoliseks. Väga mõnus tegemine.

Teile, armsad isetegijad, soovin ilusat särarohket aasta lõppu! Uuel aastal las täitugu kõik Te soovid ja unistused!

ps. Jaanuaris läheb lahti uue teki kudumine tulevasele Aasta Emale. Ootan julgeid kudujaid. Hoidke silmad lahti!
sapsi jättis jälje 11:33 - Link - kommentaarid (9)

08 Detsember 2012
Hei-hei

Kaelus roosalembesele neiule.


Heegeldatud säärega sokid.
Varras nr. 2.0
Materjal: SW SockenwollenEsimene roosimine.
Materjal: Drops Alpaca
Varras nr 4.0Sõrmikud, mis kootud ema juures leitud paari järgi. Päris talvel kanda ehk ei saa. Kui just mantleid peale ei koo.
Materjal: SW Sockenwollen
Varras nr. 2.0Pikka juttu polegi kuna tegemised sellised argised ilma suurema tausta lugudeta.
Varsti näitan midagi värvilist ka vahelduseks
sapsi jättis jälje 20:07 - Link - kommentaarid (2)

11 November 2012
Hei taas!

Hulgim tegemisi on olnud. Seega vähem juttu ja rohkem pilte seekord.

Pisem piiga sai uue täitsa oma mütsi. Sain lõpuks ära proovida entrelac´i kudumise. Ei olegi nii suur teadus, kui alustades arvasin.
Lõng: Babi Gf kirju
Vardad nr.3
Kulu: 2 tokki

Kootud topelt. Igati aus talves kandmiseks.

Kaeluseid ka mitmeid kootud.
Üks poisile.
Lõng Alize Missisipi


Kaelus suuremale piigale. Seekord loobusin soonikust. Sai roosa pitsivahuline. Materjal kodustest varudest. Muster Ravelry´s alla laadimisega.
Vent d'est vent d'ouest
by Marie Adeline Boyer
from Marie-Adeline Boyer Ravelry store


Kindad said Deisi Anellele ka uued sel aastal. Lihtsad ja taas sellest, mis kodus voodi alt leidsin Kaste seal veel jätkub.
sapsi jättis jälje 20:24 - Link - kommentaarid (10)

15 Oktoober 2012
Hei,

järjekordne tegemine, mis oma aega ootas.

Muster: Poplar and Elm by Carol Sunday
Materjal Lana Lame, Titan Wool Liannist, samuti nööp.
Varras: 3.0
Kulu: 7 tokkiNagu ikka oli kõik muu tore ja kena, kuid varrukad kitsad. Tuli täiesti uuesti kududa. Kusjuures tegin isegi eelnevalt tööproovi aga muster selline jõnksus, et jube raske oli midagi välja mõõta. Nii saigi peamiselt pimesi kootud ja seekord ei vedanu.
Lõng on mõnus. Reaalis ei mõju see sädelus nii suurelt. Teinekordki midagi teha sellest.
sapsi jättis jälje 18:23 - Link - kommentaarid (8)

10 Oktoober 2012
Hei,

sel aastal pole mul projektidega vedanud. Värvispekter katkes suht alguses tekkide tõttu. Käsitööolümpias hindasin oma võimeid liialt kõrgelt. Hakkasin täitsa kartma juba kolmandat pettumust. Oli ju vaja lappe kududa misioonidel hukkunud sõdurite emadele. Aga just see on projekt, kus ebaõnnestumine ei tule kõne alla.
Esimesed viis tulid suht vaevaliselt. Tahad ju midagi sellist mida teised kudunud pole ja samas on see ka hea aeg midagi uut proovida.

Proovisin venitatud silmuseid kududa. Pildil need kaks ühesugust lappi. Harutamist ja arvutamist oli alguses palju. Kõik mustrid leidsin kodus olevast kirjandusest. Lõin kogu kraami laiali ja lappasin leht haaval kõik läbi. Selleks ju ongi need raamatud koju ostetud.

Järgmise viiega oli ka jama. Palju. Oma vea tõttu. Ilusad lapid sain valmis. Paar tükki olid vikeldatud. Peale aurutamist jätsin tahenema ja nii ma need unustasin sinna. Kui nädal hiljem meelde tuli, oli kahju juba tehtud. Minu nööpnõelad otsustasid oma töö lõpetada. Lapid olid rikutud. Hops poodi Wooli järgi ja nii said viimasel hetkel viis viimast kindla peale minnes ühesugused kootud.


Mõõtu kududa on raske, kuid heegeldamisega võrreldes on mustrivalikut rohkem. Niiiet võiks tulevikuski osaleda. Vistsapsi jättis jälje 21:05 - Link - kommentaarid (13)

23 September 2012
Hei!

Vahelduseks midagi muud. Sai juba ammu valmis aga postitamine on jube raskeks muutunud. Lihtsam on diivanil kududa.Muster: Anney By Emily Johnson
Lõng: Katia Bamboo, toon 37, Tartu Liannist
Varras: 3.0
Kulu: 7 tokki

Foto saajalt
Kootud ühes tükis sirgelt alt üles. Ainuke, mis häiris oli küljed. Joonisel lihtsalt lõppeb muster ära ja nii peadki kuduma. Vahet pole kus see koht on. Ei olnud minu jaoks ilus vart ilma leheta kududa. Igat pidi poolik ju. Nii sai küljed omaloomingulised.


Saajale meeldis. Minu suurem neiu ka lunib. Tuleb teha kuigi ta jõuab vist selleks ajaks paar numbrit suuremaks kasvada ja üldse meelt muuta.

Tegelikult päris ilma tekita ei saa ju lõpetada. Ajaloo huvides pean siia panema kolmanda rohelise. Andmeid saab näha ja lugeda eelmisest postitusest. Määramata ajaks nüüd kõik nende tekkidega.
sapsi jättis jälje 18:09 - Link - kommentaarid (11)

16 Juuli 2012
Andmed
Muster:Quilt (Square Counterpane with Leaves)
Skeemi on teinud Kaisukas, kui keegi jääb keelega hätta.
Materjal: Camilla 6/4, toon kevadroheline
Varras: 3.0
Heegelnõel: 3.0
Suurus: u.87x200cm korda kolm
Kulu 66 tokki ehk 3.3 kg


Pildil on kaks tekki 170x200cm voodil.

Motiividega läks täpselt 56 päeva. Ühest tokist sai üks motiiv ja natuke jäi lõnga järgi millega hiljem tekid kokku sai „traageldatud“. Ära kasutasin viimse, kui lõngaotsa ja viimase teki juures pidin natuke kodustest varudest leidma juurde, et mitte mõne meetri pärast tervet tokki osta.
Algselt oli sooviks suur tekk 2mx2m voodile. Hiljem aga oli kodus tubade vahetus. Ma polnud veel kokku heegeldama hakanud. Seega polnud probleem ühe suure asemel kolm tekki 80x200 voodile teha. Tegelikult oli isegi kergem, et need kolm kilo korraga süles ei olnud.
Kuna tegemisega kiiret polnud, siis sain rahulikult nokitsetud. Nii rahulikult, et ootamatu Virumaa sõit pani käed eriti kiirelt käima. Kuna sealt oli tellitud ja lubasin tekid koju kätte viia. Nii läksid kaks esimest oma koju otse nõela alt. Enne ei saanud meie pere tagasi lõunasse sõita
Ei, ma ei ole tüdinenud sellest motiivist, tekkidest. Sellest suurest tööst. Meeldib. Järgmine aasta on mu vanematel 40. pulma aastapäev ja mõte juba töötab. Kuna tellija enda voodi jäi nüüd ikkagi ilma, siis on üks taevasinine tekk ehk ka tulevikus tulemas ja arvatavasti teise mustriga.

Päikest
sapsi jättis jälje 09:11 - Link - kommentaarid (24)

09 Aprill 2012
Igasugune tegevus sobib momendil, mis mind varrastest eemale kisub. Niiet väike postitus vahepeal siia.
Käisin kokku saamas taas. Ülenurmel taas. Vägev oli taas.
Kui algul oli plaan taustakudujaks jääda, siis alguses vähese osavõtu likvideerimiseks panin end ikka scrapbookingusse kirja. Eks proovin järgi ja koon pärast edasi. Hea, et meid ikka laudade ümber palju jätkus. Kuulan ja kuulan ja kuulan, mida Kaia e. Mõmmukas seletab. Paberid, tindid, templid, lõikurid, inglise keelsed terminid. Ohjuudas Hea, et mul kudumine tagavaraks kaasas oli, mõtlesin vahepeal. Igasugune tegemise isu kadus küll peale esimest tundi ära. Kui oli aeg tegutsema hakata, siis ei osanudki alguses midagi teha. Kuidagi moodi sain näppu kolm asja ja sealt edasi läks natuke lihtsamalt. Valmis sai kaart ühele preilile sünnipäevaks. Peale sai temale omased sümbolid. Muidu nagu enam vähem. Vaid taustaga oleks võinud mingeid vigureid teha.Tänud Mõmmukale ja teistele osalejatele ka. Järgmine kuu hakkame pastlaid tegema. Nimed kirja ja õigel päeval kohale. Nn. taustakudujad ka alati oodatud.

Muudest tegemistest on näitamata minu sõrmikud. Lõpuks sain omale uued sõrmikud mida ma ise kannan ka. Eelmised kinkisin töökaaslasele edasi.
Lõngaks on must Novita Nalle ja värviline on kodumaine villane Artistic. Selle toon kõigub sinise ja lilla vahel. Tahtsin rohkem erinevust aga värv jooksis nii nagu see kerast tuli.Korralikult näitamata on ka Deisi Anelle müts. Selline keerune, vimpkaga nagu piiga isegi.

Hiljem on lisandunud topelt kõrvaklapid. Lõngaks on mingine sokilõng Liannist.

Uute kohtumisteni!
sapsi jättis jälje 19:02 - Link - kommentaarid (2)

19 Märts 2012
Nüüd sellest mille kohta juba eelmises postis vihjasin. Kuigi ma ei kuuluta kuskil oma valmisolekust tellimustöid teha, siis aegajalt ikka satub mu teele või täpsemalt öeldes minu pilte vaatama potensiaalsed kliendid. Eks ma ikka teen, kui aeg on sobiv ja teisele osapoolele hind. Seekord sattus minu „otsa“ kaks inimest. Mõlemal sama soov vaid suurused erinesid. Esmesele hind ei sobinud ma arvan. Igatahes lõpliku vastust ma temalt ei saanud, mis minu jaoks on natuke ebaviisakas kuna inimene ise tundis huvi. Teisega sain sama hinnaga aga suurema töö peale käed löödud ning kudumaraton võis alata.

Maratoniks võib seda vabalt nimetada kuna üle kilo lõnga tuli ära kududa ja kuna täpsed ajalist piirangut polnud, siis võtsin pingevabamalt. Peamine aeg varrastega möödus ikka öösel. Niiet kell 2.00 mind onlines kohata polnud kahe kuu vältel mingi ime ega silmapete. Siiani on veel graafik nii. Ei saa normaalsel ajal magama.

Kudumise kohta pole midagi halba öelda. Kordagi ei tekinud tülpimust. Lõpetades viimast lapikest, olin kohe valmis uue teki kallale asuma. Raske moment oli lõpus, kui otsad oli vaja peita ja äär teha. See kilone kuhi süles oli väga kuum. Aga valmis see sai ja olen avatud uutele pakkumistele. Täitsa meeldis. Pildistamiseks piiga voodile tekki sättides ja nähes kui hästi see sinna sobib, siis tekkis tahtmine ikka omadele ka teha. Kunagi. Tulevikus.


Andmed
Muster: Quilt (Square Counterpane with Leaves)
Skeemion teinud Kaisukas, kui keegi jääb keelega hätta. Endal on veel eelmisest tekist muster peas.
Lõng: Sockenwolle
Varras: 3.0
Kulu: 1,1kg
Motiive kokku 50
Ühe suurus u 21x21cm

Nüüd üritan Värvispektriga joonele saada.


sapsi jättis jälje 20:36 - Link - kommentaarid (36)

05 Märts 2012
Aasta algus lubas vaikset aega ja kuna mul on vedanud ühe väikese tubli inimesega, kes ei tekita mingeid ebamugavusi ja ei nõua palju, siis julgesin enda üle aastate kirja panna Värvispektri aastaprojekti. Aga juba esimene kuu tõmmati rahulikult alguselt pidur pealt. Seetõttu jäi ära veebruari punane. Ei saanud endale ühtegi kõrvalist tegevust lubada.
Siiski ei suutnud eemale hoida Tartumaa isetegijate kokkusaamisest. Peamiseks kohale meelitajaks oli kindlasti Viki karbid. Meid oli palju, väga palju. Nagu ei olnudki kokkusaamine. Inimesed tuli kahte vahetusse jaotada. Meie peamised lobamokad sattusid teise. Jõudsime varem kohale ja nägime ka esimese grupi tegemisi ja valmis töid. Jube lahe päev oli. Kohvi kulus omajagu. Seekord võtsin esimese kruusi kodunt kaasa. Näksilaud oli lookas. Nalja sai palju. Vähemalt meie nurgas. Valmis ma oma tööd ei saanud ja selles polnud süüdi kõrvaline tegevus vaid vale arvestus.
Kodus sai vigade parandus tehtud ja nüüd on tulemus isegi parem, kui Ülenurmes oleks tulnud.


Kasutatud pabered Viki võrratust valikust. Peal kaks puumotiivi Tiimarist.Nüüd tuleb edasi teha. Pappi muretseda ja mõttes olevatele karpidele otstarve leida. Ilma viimaseta ma neid vorpima ei hakka. Praktiline käsitööline ikka.

ps. sellest suurest tegevusest peagi. Fb sõbrad juba teavad väikeste vahepiltide põhjal.
sapsi jättis jälje 09:17 - Link - kommentaarid

27 November 2011
Minu blogil on täna sünnipäev. Järjekordne viiene meie peres.


Nagu ikka alustad suurelt aga aastatega eluolu muutub ja postitusi jääb harvemaks ning ega kõik oma kätega tehtu enam siia lehele jõuagi.
Alguse eufooria igast kommentaarist vaikselt lahtub. Iga sokipaar enam tähelepanu ei tõmba. Nii otsid aina uusi ja uusi mustreid, põnevamaid mudeleid jne., et teenida teiste imetlust ja kiidusõnu. Naised ju!!!
Kui oled saanud millegi erilisega hakkama, siis on ilmetu välgukogu postituses selle suure töö „mõrvamine“. Nii jõuame läbi käsitöö fotograafiani. Avastad, et vana aparaat ei rahulda enam. Annad vaikselt väikseid vihjed lähenevaks sünnipäevaks. Oled pisarateni liigutatud, kui neist aru saadakse ja su süles on kaua ihaldatud uus mänguasi. Nii saad päeval toas ringi käies otsida seda õiget nurka, kus just parajalt valgust, et uus looming pildile püüda ja blogisse kiitust koguma riputada. Vajadusel püüad päikesekiiri uute sokkidega murul lesides või rätikut kivile sättides. Laskudes ekstreemsusteni, siis kõõlud aluspesu väel tooli leenil, et taimeriga teha fotojäädvustus oma esimestest kootud põlvikutest. Kõik kunsti nimel.
On olemas ese, on olemas korralik pilt sellest aga taust on luitunud ja vanaks jäänud. Seega üks suurim tegemine on siinse lehe tuunimine. Aastatega on mu kodu olnud igasugune. Paar korda isegi polnud midagi. Peale mõnda valusat õppetundi jäävad meelde suured sõnad „tee blogikoodist koopia“. Iga kujundus on just sel ajahetkel minu nägu. Praegust rahulikku välimust vast pole vajalik lahti seletada. Just nii mu elu momendil on. Lilleline, täis roosat!!
Paljud blogi külastajad vaatavad esimesena fotosid ja kui neile miskit meeldib, siis loevad ka jutu sinna kõrvale. Nii tuleb endas leida kirjanik, et veelgi esile tuua oma tegemisi ja hoida sinu nime peal klikkijat kauem, kui paar sekundit siin lehel. Tunne oma fänne!
Kellele blogi pidada? Kas iseenda jaoks, et tore hiljem sirvida, mis tehtud? Samas, kui kõik tehtu siia ei jõua, siis ikka teistele?! Eputamiseks? See nii isekas sõna. Ikka oma rõõmu jagamine õnnestunud tegemisest, mis saanud ilusa foto, sisuka jutu ja kena blogi välimuse näol omale väärilise esitluse.
Seega on blogi pidamine raske töö. Tahaks loota, et tulen sellega aina paremini toime.


Nüüd loosimise juurde. Põhimõtteliselt valesti vastajat polnud. Teise küsimuse õigeks vastuseks lugesin ka testi tegemist kuna ei olnud täpsutanud, et tegu peaks olema käsitööga. Laulge kaasa saates oleme ka osalenud, küll tagaplaanil rohkem.
Nimed kirja! Loosimise anumaks kasutasin viimati lõpetatud tegemist. Deisi Anelle triibumütsi.

Väikestel fortuunadel juuksed kammitud ja näpud soojad. Pisike hoiab ja suurem võtab....

... mütsi seest välja nime, kelleks osutus...


PALJU ÕNNE, VIRMALINE!

Aitäh kõikidele osalejatele ja kõikidele siinse blogi külastajatele!!
ILUSAT ADVENDIAEGA TEILE, KALLID SÕBRAD!
sapsi jättis jälje 17:14 - Link - kommentaarid (7)

25 November 2011
Hei-hei!

Käes on reede ja nagu lubatud ka avalikustamise aeg. Minu jaoks on mu blogilugejad väga kallid ja olulised. Olete aastaid mulle siin toeks olnud. Seega olete kindlasti üht erilist kingitust väärt. Ehk valgest vihjest juba midagi arvasite?! Esimene blogi juubel, esimene loosimine siin ja minu esimene haapsalu sall. Just!!
Kõigi õigesti vastanute vahel loosin välja valge haapsalu salli. Enda kootud!VASTA KÜSIMUSTELE!!
1. minu kõige tuntub/populaarsem isetegemine siin blogis?
2. mis tegevusega ma blogimist alustasin?
3. mis saates meie väike pere on osalenud?
4. loetle viis käsitööliiki(tehnikad) mida ma siin blogis esitlenud olen!
5. mida ma olen teinud 37 tükki?

Kirjuta vastused siia kommentaarina. Kui sa pole isetegija või unustasid end sisse logida, siis kindlasti jäta oma meiliaadress. Postkasti saadetud vastused paraku ei loe.
Viimane vastuste postitamise aeg siia on 27.11 kell 17.40! Võitja loosin ja avalikustan hiljemalt 28.11 õhtuks. Kingituse saadan enda kulul võitjale kahe nädala jooksul alates loosimisest.

EDU!!

sapsi jättis jälje 10:25 - Link - kommentaarid (27)

21 November 2011
Hei-Hei!

Ma ei ole olnud siiani eriti suur blogi sünnipäeva tähistaja. Aga ma ei saa ju lihtsalt niisama mööda minna oma virtuaalse lapse esimesest juubelist. Viis aastat juba saab täis 27.novembril. Mäletan kuidas esimest korda Isetegija lehele sattusin otsides erinevaid paela punumis viise. Ma küll vist ei leidnud soovitut aga see eest sattusin palju suurema portsu otsa. Liitudes isetegijate perega oli blogi pidamine vältimatu.
Kellele blogi pidada? Kas iseenda jaoks, et tore hiljem sirvida, mis tehtud? Samas, kui kõik tehtu siia ei jõua, siis ikka teistele?! Eputamiseks? See nii isekas sõna. Eks ikka oma rõõmu jagamiseks õnnestunud tegemisest, mis saanud ilusa foto, sisuka jutu ja kena blogi välimuse näol omale väärilise esitluse.
Käes on aeg välja uurida, kui hästi siia sattuvad lugejad mind ja minu tegemisi teavad/mäletavad!
LÄHEB MÄNGUKS!!
On viis küsimust. Vastused on siinses blogis olemas. Otsi need üles!
1. minu kõige tuntub/populaarsem isetegemine siin blogis?
2.mis tegevusega ma blogimist alustasin?
3. mis saates meie väike pere on osalenud?
4. loetle viis käsitööliiki(tehnikad) mida ma siin blogis esitlenud olen!
5.mida ma olen teinud 37 tükki?

Oota reedeni!
Reedel tuleb uus postitus, kuhu kommentaaridesse kirjuta oma leitud vastused. Enne ära vastuseid kuskil avalikusta.Võtad teistel otsimisrõõmu ära. Samuti avalikustan reedel auhinna, mis loosimisse läheb ja loosimise aja. Kui tundub, et raske on leida 5 aasta seest viiele küsimusele vastuseid, siis asi on seda väärt. Vihjeks: tegu on valge auhinnaga!!
Lõbus peab olema!!
TEGUDELE!!!

sapsi jättis jälje 21:14 - Link - kommentaarid (6)

20 November 2011
Hei-hei!

Uus nädal pole veel alanud. Seega peate natuke kannatama. Asi on seda väärt.
Vahepeal tegemised lapsele. Õhem kampsun talveks kombeka alla.


Lõng: Bergere de France LIMA (20% alpakat)
Vardad: 3.0
Sai avarama kaelusega kuna tegu kõditava lõngaga. Aga hästi pehme ja soe on. Õmblusteta kootud alt ülesse.


Nö linna kindad.
Muster:Heart mittens
Lõng: Lima ja must Novita Nalle
Vardad: 3.0
Kudusin väikese muudatusega. Suured südamed jätsin ära.sapsi jättis jälje 08:42 - Link - kommentaarid (3)

16 November 2011
Hei-hei

Järgmise salli sain juba oluliselt lühema ajaga valmis. Seekord läks kudumine väga ladusalt. Punast kududes tekkis suhteliselt kiiresti tülpimus. Kuigi tegu on ühe lõngaga, on vahe ikka. Punane on kuidagi jämedam, kui valge. Kootud mõlemad sama vardaga. Ma ei armasta eriti õmbluseid ja peale punase lõpetamist tahtsin proovida pitsi ringset kudumist. Arvestades välja numbri, siis kohe mitte ei kujutanud ette ligi 900 silmust ringvardal. Seega ikka vanaviisi, eraldi kootud ja külge õmmeldud.

Muster lk.155 rombspiraalkiri
Lõng Linate Smyrna Platinum
Varras 3, pits 3,5
Suurus 61x163cm

Uus muster on juba valmis vaadatud. Niipea, kui Susa käest lõngad minuni jõuavad asun tööle. Kuna ilmad on juba päris jahedad, siis olen vahepeal ikka veidi soojemaid esemeid ka kudunud. Nendest juba mõni teine kord, kui pildile õnnestub püüda.

ps. järgmine nädal läheb siin blogis huvitavaks jääge kuuldele!!


sapsi jättis jälje 22:25 - Link - kommentaarid (11)

30 Oktoober 2011
Avastasin, et siin blogis on näitamata väikesele preilile heegeldatud tekike. Selline paras suurus, et suvel turvahällis jalgadele panna. Kasutatud erinevaid puuvillaseid. Mustriks tavaline vanaemaruut.


Pildid tehtud juba paar kuud tagasi.


Tahan tänada oma lõngamure lahendajaid! Sall on uuesti töös ja ehk nädala pärast juba presenteerin seda siin lehel.

sapsi jättis jälje 07:45 - Link - kommentaarid (10)

20 Oktoober 2011
Loodan, et ehk on mu abipalve siin paremini märgatav, kui foorumis.
Minu eelmises postituses kõlama jäänud lubadus jõuludeks kolm peaaegu HS kududa sai tugeva tagasilöögi otsa saanud lõnga näol. Kõike muud on aga seda ühte tokki ei ole, mis mul omast arust olema pidi.
Niisiis.

Valge, värvikoodiga 818, partii 2040. Viimane number samas pole väga oluline. Kui kellelgi on seda kodus või teab kust seda saaks oleksin väga tänulik.
Ja kui kellelgi leidub tokike bordoopunast, millest mul eelmises postituses sall tehtud, siis oleksin ekstra õnnelik!!


Igasugune info on teretulnud
sapsi jättis jälje 20:20 - Link - kommentaarid (7)

05 Oktoober 2011
Hei-hei!

Kui tihti te kaua pooleli oleva töö lõpuks üles harutate? Või siiski teete valmis?
Minu rekord seisva pooliku kudumi puhul on u 7 aastat. Lõpuks läks kõik harutamisele kuigi teha oli vaid pool varrukat. Ajaliselt järgmine on 2 aastat. Ka seda ootas harutamine ja miks?! Ma ei suutnud end kätte võta ja välja arvutada silmuste arvu pitsi jaoks. Laiskus missugune!!
Sai kaks aastat tagasi uus ja ilus raamat soetatud. Kohe ka vardad tööle, kuid äärepitsi juures jõud ja tahtmine rauges. Nii see pits korvi seisma jäi. Viimasel poolaastal on see pidevalt ette jäänud. Tõsta kord siia ja siis sinna. Oli kaks valikut, kas teen valmis või harutan ülesse. Vardaid vaja ju. Õnneks tuli aru pähe. Nii saan täna siin esitleda minu esimest peaaegu haapsalu salli. Mitmetel tehnilistel põhjustel ja ka austusest selle pitsi kudumismeistrite vastu ei saaks ma ühtegi enda kootud salli(e) ehtsaks haapsalu salliks nimetada. Nii jäävad ka tulevased sallid "peaaegu" sallideks.


Lõng: Smyrna Platinum
Varras: 3.0
Muster: "Haapsalu sall", lk.57 Sofia kiri
Suurus 60*160cm

Nüüd olen loomulikult õnnelik, et ikka valmis tegin. Käin peegli ees kekutamas ja kuna momendil pole mingit muud mõtet peas, siis sai uus sall juba varrastele. Ideaalis võiks enne jõule kolm salli olemas olla.

ps. järeldus tänasest päevast- järgmine aasta tuleb seenele minna ja mõned kilod õe lõngalaadungist ära värvida (aitäh Tintsik nakatamise eest!) ja õmblema tuleb õppida!
Tartlastega loodetavasti pühapäeval näeme. Päris lubada ei julge.


sapsi jättis jälje 19:54 - Link - kommentaarid (1468)

13 August 2011
Hei-hei!

Peale käesoleva aasta suursündmust on meie pere elu vaikselt paika loksunud. Paras aeg enne lähenevat aasta lõppu tehtut näidata. Ei ole midagi siin naerda. Tunnistage üles, kui paljud teist juba jõulukinkide peale mõtlevad!!!
Ma veel jõuludeks küll ei valmistu aga õe varustasin küll paariks aastaks sokkidega. Ta pooltalunik ja ei ole enam aega kududa. Sain koti täis lõnga, et jalad sooja saaks. Seega suure kuumaga kudusin ma villast ja mõnuga. Esimesed kaks paari jäid pildile püüdmata. Viimastega õnnestus veel nats enne haiglasse minekut.
Enamjaolt oli tegu akrüüliga. Siin kolm paari lihtsalt käigu pealt kombineeritud.


Seda halli Novita Jussi oli natuke rohkem. Kuigi vahepeal käis peast läbi mõte ehk vest vms. Teha, siis lõpuks sai põlvikute kasuks otsustatud. Hea, kui talvel on sääred soojad, kui vaja 2 meetristes hangedes kühveldada. Elab õde ju Väike-Maarja piirkonnas. Seal on suvel palju vett, tuult jms ning talvel ohtralt lund.Mustriks Palmikkosukat by Anne-Maija Immonen
Varras nr. 4
ps. pildil on sääred "lontis" kuna minu ja õe säärejooksud ei kuulu kaugeltki ühte kaalukategooriasse.
sapsi jättis jälje 19:51 - Link - kommentaarid (5)

08 Mai 2011
Elu keerdkäike on ikka võrreldud triipudega. Lohutatakse, et peale musta tuleb alati valge triip. Seekordset beebikat tehes olid mõtted lastel. Oodates üht ja muretsedes teise pärast. Et neil elus hästi läheks. Rohkem rõõmu ja vähem muret. Iga värv siinses tekis seda tähendabki. Ikka kirevad värvid vaheldumisi valgega. Võimalikult vähe murevärve, samas päris ilma nendeta ka ei saa.

Milleta veel me elus hakkama ei saa? Armastuse, hoolivuse, sõpruseta. Seega on teki teine pool täis südameid. Ja palju. Et me neiu oleks oma elu jooksul ümbritsetud armastuse ja hoolivusega. Mis peamine, et ta ei oleks ainult võtja vaid annaks seda ka teistele edasi.

Selle teki pilte nähes valdas mind suur pettumus kuna mustrit polnud saada. Hetkeks juba loobusin aga erinevate tegijate pilte uurides hakkas vaikselt muster välja tulema. Sai pool päeva heegelnõel käes ninapidi ekraani ees istutud. Sama päeva õhtuks olid esimesed triibud olemas. Alguses on kasutatud taas koduseid puuvillaseid jääke. Peamiselt viimastest beebitekkidest järgi jäänud capri. Kuna värvivalik oli kehva, siis sai loomulikult uusi tulevasi jääke Liannist juurde ostetud.
From Tegemised

Viide mustrile
Mõõdult umbes 70x90cm
Kaal 543g

Armastust südamesse!
sapsi jättis jälje 17:18 - Link - kommentaarid (16)

05 Mai 2011
Mõnda aega on käsil koduste jääkide ära kasutamine. Vastu kevadet sai mees kaks paari triibulisi nn. kummikusokke.
Käesolev kampsun on samuti seisma jäänud lõngakeradest. Sellise väikese tegemisega küll nende kogus palju ei kahanenud aga küll midagi jälle välja mõtlen.Muster: DROPS b17-15 Jumper with raglan sleeves
Vardad nr. 3,0
Punane ja valge on Titan Wool Winner. Ülejäänu tundmatu.
Suurus 6-9 kuud
Tehtud meie tulevasele preilile. Loodetavasti on ta talveks standart mõõtu poole aastane. Momendil tegeleb ta usinalt kasvamisega ja mu sisikonna siniseks peksmisega. Kaks kuud ja natuke peale jäänud veel. Jee!

Peagi kohtume siin aga taas. Luban!

sapsi jättis jälje 21:05 - Link - kommentaarid (6)

28 Märts 2011
Hei-hei!!

Nii nagu viimasel ajal mul kombeks tuleb ka seekord esitlusele tekk. Täitsa koomiliseks kisub juba ära. Imelik mainida järjekordset rasedat kolleegi aga nii see ometi on. Hetkeseis selline, et kaks on lastega kodused ja kaks rasedat (eelmainitute asendajad) on tööl. Ja kõik on puhas kokkulangevus.
Seekord tegu rohelise tekiga kuna tulevase ilmakodaniku emme soov on selline. Et mitte liiga roheliseks minna sai veidike päikest ka sisse heegeldatud.

Motiiv pärit raamatust "200 heegeldatud ruutu"
nr.189, lk.106
Konks nr.3,0
Materjaliks Capri (3 rohelist tooni, 1 kreem ja 1 kollane toon)
Kaal: 647g
Suurus 5*7 ruutu ehk u. 112*74 cm

Nii nagu siin teistel, oli ka mul raskusi õigete värvitoonide pildile saamisega. Vähemalt peaks olema rohelist piisavalt. Küll mitte neid, mis päriselt aga arusaadavalt siiski. Lisaks ilmale, mis äärmiselt heitlik ja õiget valgust ei jagu isegi viieks minutiks, on ka muid tegureid. Lihtsalt ei ole enam nii vormis, et seda ideaalset settingut paika saada. No sellisena nagu allpool näha enam naljalt ei kükita, põlvita jne. põrandal, et õiget nurka kätte saada.

ps. mina olen oma töökohas siis rase nr.5!


sapsi jättis jälje 18:01 - Link - kommentaarid (20)

17 November 2010
Hei-hei!

Kallis kolleeg teatas kevadel tulevasest ilmakodanikust. Ühest küljest rõõmusõnum. Samas meel ka kurb kuna mõneks aastaks kaotan töö juures inimese kellega koostöö igati toimis. Tähtaeg alles mõne nädala pärast, kuid mul südamega kingitus juba tehtud. Mine sa neid beebisid tea. Tuleb veel enne aega.
Suvel tegin mahuka tööga näpud soojaks. Samas sügisel enam kududa ei tahtnud. Täpselt õigel hetkel jäid Ravelry´s silma Sirliiz´i kaks tekikest.
Kui UH pilt näitab, et tulemas pesuehtne poiss, siis polnud värvivalik mingiks probleemiks.

Motiiv pärit raamatust "200 heegeldatud ruutu"
nr.189, lk.106
Konks nr.3,0
Materjaliks Capri
Kulu: 4x4 tokki
Kaal: 650g
Mõõtudelt sobib täpselt võrevoodile


Nüüd jään sõnumit ootama uus tekike näppude vahelt tulemas. Nimelt on meil tööl täielik buum. Teine kolleeg saab nn. eurobeebi jaanuari alguses. Tuleb vist vägisi tekikestele spetsialieeruma hakata.

Ilusat ootusaega kõikidele emmmedele

sapsi jättis jälje 22:57 - Link - kommentaarid (15)

09 November 2010
Hei-hei!
Enne hirmuäratava kiirusega lähenevat aastavahetust tuleks käesoleva aasta tegemised veel ära näidata.
Olen õele juba päris mitu aastat ühe kampsuni võlgu. Lihtsalt pole "seda" tunnet peale tulnud. Lohutuseks ja üllatuseks kudusin talle vesti, mis Eesti Naises silma jäi.

Muster: Eesti Naine 09/2010
Krentu looming
Lõng: Steinbach Wolle Supersport
Varras: 3.0
Kulu: 5 tokki
Kuna kudusin kehaosa natuke pikema, siis jäi kaelakaare ja käeaukude jaoks lõnga väheks. Sai natuke kodus leiduva roosaga asja päästetud. Muster on lihtne, kuid päris efektne. Olen mõnda sokipaari sellega juba märganud.

Vahepeal sain ise vanemaks ja ka blogil üks aasta jälle juures. Viimaste aastatega on postitused küll harvemaks jäänud ja foorumisse ei jõua nii tihti kui sooviks, kuid ehk juba järgmine aasta kõik muutub. Hinge rahustuseks sain sügisel paaril korral ka tartlastega kokku. Mõnus! Kahjuks momendil rohkem töögraafiku tõttu ei vea välja ja tuleb uut aastat ootama jääda.

Siin aga kohtume peagi uuesti. Luban!

sapsi jättis jälje 11:07 - Link - kommentaarid (8)

12 Juuni 2010
Hei-Hei!!
Keset märtsit lõpetati mu käsitöökriis. Täiesti ootamatult otsis üks "fänn" mind mööda internetiavarusi. Aitäh, Susa, kirja edastamise eest! Tunnistan ausalt, et olen siiani täitsa tõsiselt kõrvust tõstetud, et keegi nii kaugelt minu tegemise vastu huvi tunneb ja minu tehtut imetleb. Jutt käib \"Roosast unistusest\".Muster: Square Counterpane with Leaves
Materjal: Steinbach Wolle Sockenwolle
Vardad: 3,0mm
Kulu: 13 tokki

Suurus: ~ 130x84cm
Motiivi suurus: ~20x20cm
Kokku 24 motiivi.
Tagumine pool. Täitsa tavaliselt kokku heegeldatud.


Momendil ootab tekk ära saatmist kaugele üle ookeani. Eriti ei raatsigi Õnneks on põhjust uus teha enne aasta lõppu.

Veel on vaja mõned asjad klaarida. Nende aastate jooksul alates esimese tekikese "ilmumisest" olen saanud kümneid abi küsivaid emaile. Paljud neist jäidki vastamata, sorry. Lihtsalt mingi hetk sain tigedaks. "Tõlgi ära", "Skeemi on?" jne. Ühesõnaga tee kõik ette taha ära. Inimesed üldse ei süüvi asjasse. Saaks vaid kiiresti ja lihtsalt. Samas on tegu lihtsa asjaga ka algajate jaoks. Ei valda mina ka kudumise inglise keelt. Siiani löön lahti isetegijast leitud LINGI ja ajan näpuga rida pannes kõik pastakaga paberile kirja stiilis "koo 4 parempidi, 2 parempidi ülestõstmisega kokku...." jne. Enamike mõistete juures on ka video. Niiet keelt polegi vaja osata. Ikka ise tuleb vaeva näha, siis saad valmis tööst palju suuremat rõõmu ja uhkust tunda. Julgemat pealehakkamist!!Lisatud veidi hiljem:
Tänud LENA11!
sapsi jättis jälje 17:40 - Link - kommentaarid (29)