Ei päevagi isetegemiseta
Ei päevagi isetegemiseta

Meeldib kõik mis kaunis ja hea- ja seda püüangi näha enda ümber.


05 Jaanuar 2014
Õnnelikud päevad …

Igor Mang on taas kuulutanud ajalehe kaudu „häda ja viletsust” uueks aastaks. Lehed trükivad, rahvas ostab –esimestel tõuseb tiraa˛, teised saavad tont teab mida… või siis aasta lõpul öelda – Mang ju ütles. Mine tea, äkki lähebki täppi Huvitav, miks see nii on, et halvad uudised ja negatiivsus on palju müüvamad kui head. Igatahes,seda lehte ma sellepärast, et keegi (olgu siis selgeltnägija või mitte) kuulutab suurelt – oodata on torme, valitsuskriise, õnnetusi ja katastroofe - ostma ei hakanud. Küll aga ostsin raamatu „Õnnelikud päevad Jaago talus”. Raamatu, mis annab tõeliselt positiivse energialaengu. Kui ikka autor Inga Talvis ütleb, et ta ärkab igal hommikul, teeb pähe soengu, paneb selga kleidi (ei lösserda hommikumantlis), tolmutab põskedele roosat, siis tõstab see ka enda toonust ja paneb senist halliargipäevatajumist ümber hindama või vähemalt üritama ka ennast paremaks, tegusamaks, hoolivamaks muuta. Lisaks hea tundega tehtud käsitöö, üksikasjalikud õpetused, mõned muud näpunäited – igatahes, mina olen innustunud.

Ja otseloomulikult hea tundega raamatust tuleb ka midagi järele teha. Valisin selleks toreda idee – helkurrinnapross. Esimest prossi tehes järgisin üsna juhendit. Aga kui keegi on alguse ära näidanud, siis hakkab peas idanema ka teisiti tegemise võimalus. Heegelnõelaga ei saanud ma ka siis, kui olin augud naaskliga sisse toksinud helkurriidesse, äärt üle heegeldatud. Kasutasin nõela ja niiti-lõnga äärestamiseks, mis oli lihtsam variant. Ja teine tähelepanek oli, kui helkurkangas ja alusriie(põhi) koos sämppistes üle teha, jääb pross selline (spordi)ketta kujuline, kui aga ainult helkurkangas üle äärestada ja hiljem õmmelda salapistetega juurde prossi tagumine pool, siis on tulemus kenam – s.t pealt kumer ja põhi sirge.

Foto NAGI's: DSCN1865
Foto NAGI's: DSCN1866
Foto NAGI's: DSCN1868

Aasta viimasel päeval aasta viimast jalutuskäiku tehes avastasin, et vanadel pajudel on oma tibudega väga kiire. Läksin siis koju väikese saagiga ja võtsime uut aastat vastu pajutibudega.

Foto NAGI's: DSCN1864


dominica 08:55 - Link - kommentaarid (4)