A Spoonful on Inspiration
25 Veebruar 2015
Ristpistes pinal ehk valu ja pisarad

Ülesanne: tikkida ristpistes ese, mille mustriks kasutada rütmina korduvat kindakirja

Lõpuks sai ristpistes ese vamis!!!!! Jeeee. Kui mõne asjaga saab midagi juhtuda, siis juhtub seda ikka mitu korda järjest. Nimelt juhtus nii selle tööga.
Sündmuste jada järgmine:
1. hakkan tikkima, muster läheb sassi, harutada võimatu, kuna nii peenike tikand, kahandan töö suurust.
2. hall mulinee saab otsa, poes sama tooni enam ei ole ning kõigele lisaks ei ole mulinee sildi peal ka tooni koodi. Lubatakse Tallinna laost tuua, kui on, aga ei olnud. Otsin mööda Tartu linna taga sama tooni, aga asjatult, sest seda ei müüda kusagil. Õnneks leidsin kaupsi Liann lõngadest suhteliselt sama tooni.
3. lilla mulinee läheb koguaeg sõlme ning katki...olen kuri.
4. suurest tikkimisest on silmad kuivad ja hommikul on üks silm paistes. Olen piraat
5. kallan kohvi töö peale.

KAS VEEL SAAB MIDAGI SASSI MINNA???????

6. Jah, loomulikult!! Õmblusmasin ei taha läbi tikandi õmmelda. Harutan kaks korda lukku küljest.

Foto NAGI's: tikitud pinal
Ja nii kergesti see pinal valmis saigi Vahepeal proovisin koerale ka sisse sööta, et koolis öelda, et koer sõi kodutöö ära, aga ei läinud õnneks. Õmblemise ajal ei julgenud üldse kusagilt midagi lõigata, kuna nii suur vaev oli seda tikandit valmis saada. Tavaliselt ostan ma kangast alati rohkem, et kui sassi läheb teen uue, seekord sedamoodi talitleda ei saanud, kuna tikkisin kogutöö 2 mulinee niidikesega ja töötunde ma ei suudaks vist kokku arvutadagi.

Aga tulemusega olen väga rahul. Proovin seda mitte enne kooli kasutada, et ikka esteetiline välimus säiliks, kuid väga kiusatus on kõik kirjutusvahendid sisse pista ja kotti visata, muidu on viimased pilla-palla ühes koti taskus laiali. Kes kannatab, see kaua elab. Seega ma pean kannatama.

» PinkMushroom posted @ 19:33 » - Link - kommentaarid (10)
23 Veebruar 2015
Peenvillane lõng


Juba päris kaua aega tagasi käisin Tartus taaskasutuskeskuses...uuskasutuskeskuses...mis iganes nende nimed ka ei ole. Kes Tartust on või on teadlik Tartu kaltsukate/taaskasutuskohtade asukohtadega, siis see, mis asub Puiestee tänavast sisse keerates ning kus laupäeviti toimuvad maja ees täikad. Igastahes, sain ma sealt kaubamaja kilekoti täie peenvillaste lõngade tutsakaid 2 euri eest. Täna said need lõpuks ära sorteeritud, mitte et ma oleks laisk olnud, vaid ei olnud lihtsalt läbipaistvaid karpe, kuhu neid panna.

Pruune, rohelisi ja siniseid toone oli meeletult palju, kuid mulle iseloomulikke roosasid ja lillasid vähem, kuigi leidus natuke ka neid. Eile said mõned lõngad juba käiku lastud, kui kätte sai võetud heegeldamise üks kodutöödest Setu pits.

Setu pitsile on iseloomulik sõlmede mitte tegemine. Ehk siis eriline võte, kuidas järkata uut värvi lõnga. Seda siin lahti seletada oleks väga keeruline, kuid tegelikkuses on asi tunduvalt kergem. Mina näiteks avastasin, et ma olen nii mõnelgi teisel heegeldamistööl seda sama nippi kasutanud täitsa enda teadmata, et tegu on mingi kindla tehnikaga ja mis on setudel tegelikult kasutusel olnud juba kaua aega. Setu pitsi heegeldamiseks kasutasin Ulve Kangro raamatut, kus on ilusasti kõik mustrid skemaatiliselt olemas ning nende kõrval ka valmis pitsi foto. Ulve Kangro on ühtlasi Räpinas ka minu heegeldamise õpetaja.

Foto NAGI's: setu pits
Üks pits tuleb veel teha ning ka selle otsad ära peita. Heegelnõel, millega suurem pits tehtud sai oli nr.1, kuid järgmise püüan väiksemaga teha, kuna mulle veidi ei meeldinud pitsi ülemine äär, mis jäi liiga õhuliseks. Aga kuna ma enne ei ole nii peenikese lõnga ja heegelnõelaga midagi heegeldanud, siis kohe peenemat kätte võtta ei julgenud. Tegelikult koolis tegin proovilapi vist nr. 0,85 heegelnõelaga. See on see väike punane ruut pildi all peaaegu paremas nurgas. Aa selle jätsin mainimata, et pitsi heegeldasin kahekordsest peenvillasest lõngast.

Üritan siis sama jätkusuutlik edasi olla, eks varsti näeb....kirjutab!!


» PinkMushroom posted @ 20:08 » - Link - kommentaarid (1)
Tere!!

Häbi, häbi püksis käbi!! Et ei ole nii kaua midagi postitanud.

Ei teagi, kas juba kunagi kirjutasin, aga õpin nüüd Räpina Aianduskoolis Tekstiilitöö erialal. Seega tähendab see seda, et kui ütlen, et hakkan nüüd õppima, tuleb võtta kätte vardad või heegelnõel või istuda õmblusmasina taha...täitsa tore on istuda teleka ees ja lasta näppudel käia ja nimetada seda kodutöö tegemiseks. Koolis on saadud käia juba septembrikuust saadik. Kuna käin kaugõppes, siis toimuvad umbes iga kuu tagant intensiivsed nädala ajalised sessid.

Alguses tundus küll, et päris raske on nädal aega istuda ja teha käsitööd nii, et sulle öeldaks kriteeriumid ette, mida võib ja mida mitte mingi asja juures teha, kuid tegelikkuses see jube ei olegi. Tegelt on mõnikord isegi päris hea, kuna tavaliselt tuleb mul mõne asja puhul sada erinevat ideed ja ei teagi millist neid valida ja nii jääb nii mõnigi kord asi poolikuks või ei alustagi ma selle asja tegemist. Aga kuna tähtajad tööde esitamiseks on paigas, siis ei saa neid lihtsalt nurka visata. See utsitab mind tagant, et pean mõningasest laiskusest üle saama ning asja ikka valmis tegema.

Praguseks on kogunenud juba päris suur hunnik koolitöid. Täna panen vaid paar neist üles, aga luban, et edaspidi üritan ikka jooksvalt töid üles riputada. Aga las käia, siit nad tulevad...
Foto NAGI's: kangad1
Üheks esimeseks suuremaks tööks, peale proovilappide tegemist, oli nö Kihnu vardakoti õmblemine. Kuna olin seda juba ammu tahtnud õmmelda, siis kohe peale sessilt koju tulekut järgmine hommik sai kott valmis.
Foto NAGI's: kihnu vardakott
Õmblemise tundides on saadud veel kotte õmmeldud, aga neid hetkel üles ei pane, sest pole veel jõudnud neid pildistada.

Kudumise esimene suurem kodutöö on randmekatete kudumine, mille juures tuli kasutada erinevaid kaunistusvõtteid. Minu randmekatetel on randme osas kasutatud valelapilist rannet ning ülemises otsas tavalist vitsa ning augurida.
Foto NAGI's: randmekate
Kuna katted peavad olema valmis alles ülejärgmiseks sessiks, siis sellest ka poolikute töö pilt.
Lisan ka nende kaunistusvõtete juhendid:
Foto NAGI's: augurida
Kuna enda randmekattel soovin hiljem augureast läbi ajada paela, siis kasutasin ühevärvilist augurida, et liiga kirjuks ei läheks. Samuti olid mul augurea äärtes juba tavalised vitsad, mis seda raamisid ning seega ei kasutanud tüüpilisi augurea kudumise võtteid. Tulemus tuli ilus ja olen ise väga rahul.
Foto NAGI's: tavaline vits
Randme puhul on tegelikkuses kasutatud viltuse sooniku tehnikat, kuid vahetades lõngavärvi teatud ja tagant tekib illusioon, nagu oleks tegu lapilise randmega. Sellest ka nimi valelapiline ranne.
Foto NAGI's: valelapiline

Hetkel kõik, side lõpp. Eks ma üritan olla tubli ja edaspidi ikka jooksvalt kirjutada siia midagi.


» PinkMushroom posted @ 11:34 » - Link - kommentaarid

Vanus: 26
Asukoht: Heade mõtete linn - Tartu
Tähtkuju: Vähk


Flag Counter