A Spoonful on Inspiration
24 Jaanuar 2013
Issil on täna sünnipäev!!!
Hoiatan juba alguses ette, et seekord tuleb palju pilte....nu tegelt 6 aga ikkagi, sest tavaliselt nii palju pilte ju ei ole. Alustagem siis algusest. Kõigepealt tänase varahommikused ja eilsed tegemised. Nimelt kuna issil on täna sünnipäev, siis tahtis ta töö juurde viia ka midagi näksimist. Emps tegi lõhepirukat ja mina koogi ja korvikesed.

Salatikorvikesed on poest ostetud, kuid muu on ise tehtud. Toorjuustuvahu tegemine algas muidugi hästi, sest kuna poolikut viinapudelit ei olnud, ja uut pudelit ei tahtnud ka lahti teha paari lusika jaoks, siis leidsin paarikapist ühe klaasi sees oleva viina. See on see nagu vana nõukaaja teeklaasi sees olev viina, mis poes müüakse, keegi oli selle kinkinud kunagi. Hakkasin seda siis lahti tegema ja kusagil mälusopis oli teadmine, et see kaas käib pealt keerates ära, kuid sellel eksemplaaril oli hoopis teistmoodi ja tagajärjeks oli see, et rinnaesine oli viinane ja sokid ka Naersin veel ise, et igaksjuhuks tuleb ikka vahel teha viinasokke. See oli nii kella poole 8 ajal hommikul ja kui issi oli empsi tööle ära viinud ja tagasi koju söögi järele tulnud, siis uksest sisse astudes ütles ta, et viinahais käib üle pea. No loomulikult käib, kui mu riided on viinast läbi imbunud. Retseptis on kirjas, et viina peab panema 3 sl, see tundus selle koguse juures suhteliselt palju ja seega ma panin vähem. Retsept pärineb ise Oma Maitse 2012. aasta detsembrikuu numbrist. Ise ma tervet korvikest koos kala ja tilliga ei maitsenud, sest ma ei söö punastkala, kuid vaht ise oli suht selline mädarõikane ja kujutan ette, et koos kalaga võib päris hea olla...kui see oleks valge kala. Jep võib tekkida küsimus, et miks ma ei söö punastkala? Selle üheks süüdlaseks on kalakasvatuse loeng, kus räägiti kuidas ja millega see kala roosaks saab Teiseks põhjuseks on toore punasekala lõhn, mis mulle ei meeldi. Valgelkalal on ikka kohe teine....õige kala lõhn!! Kuna olen põhimõtteliselt kala peal üles kasvanud, siis kõiki valgeid kalu söön, kui issi kunagi tõi ise püütud nö punastkala, siis tegelt sõin seda ka, kuid see oli looduslikest vetest püütud, seega jah....aga te ikka sööge, kui teile maitseb. Nüüd siis koogi juurde.

Selle koogi juures soovitan kindlasti lasta põhjal enne natuke....tegelt nii palju jahtuda, et toorjuustukreem veidi sulama hakkaks, kuid vaid veidi, sest muidu voolab see sulades kõik maha mul veits juhtus selline õnnetus, kuid väljas oli külm ja kook sai kiiresti verandale viidud, seega kõik sai korda. Retsept pärineb samuti Oma Maitsest, seekord 2012. aasta oktoobrikuust.

Nüüd siis hilinenud jõulujuttu. Nimelt sai Eva lõpuks oma jõulukingituse kätte, seega võin ma nüüd neid ka teile näidata. Kuna Eva tegi köögis remonti ning uus köök on kollane, siis sinna ka sobivad lisavidinad.
Käterätid

Põll

ja tikutoosid

Tegelikult oli plaanis teha ka pajakindad...neid sai ka tehtud, kuid kuna ma niigi kogu tööprotsessi ajal võitlesin õmblusmasinaga, mis ei tahnud üldse õmmelda, siis need jäid ootama paremaid aegu Aga kingipakis oli veel ka poekott. Tegin ka empsile jõuludeks poekoti, kuid sellele sai liiga väike kumm õmmeldud ja seega seda kokku ei saa niimoodi voltida nagu öökullidega.

Oijah saigi vist kõik selleks korraks...


» PinkMushroom posted @ 09:20 » - Link - kommentaarid (1)
19 Jaanuar 2013
Sildistamine
Olin juba kaua aega mõelnud sellele, et panna oma tehtud töödele külge silt oma nime ja väikese pühendusega, kuid polnud siiani seda teinud. Uurisin erinevaid trükikodasid, kus saaks paela peale lasta trükkida, kuid seal oli palju keerulisi termineid, mida pidi valima, mis sildi lõpliku välimust kujundasid, seega võtsin asja käsile ja tegin sildid ise. Kasutasin siirdepaberit, seda millega T-särkide peale pilte pannakse, ja 2cm laisust paela. Neid sai tehtud kolme erinevat sorti: "Handmade by Pille-Riin", "Made with love by Pille-Riin" ja "Made especially for You by Pille-Riin". Eks nende tegemisega veits vusserdama pidi, sest kindlasti tuleb meeles pidada, et pildid mida siirdepaberile trükkida peavad olema peegelpildis, sest muidu tulevad need peegelpildis peale nende triikrauaga kinnitamist....seda mitte järgides, raiskasin ma ühe paberi lihtsal ära aga eks tegijal ikka juhtub. Hetkel on sildid kõik rullis, kui vaja saab sealt vajaliku tüki lõigata.

Muide pildil oleva karp on ostetud Novaluxist, soovitan kõikidel minna sinna vaatama jõuluasjade allahindlust, kui see veel kestab, sest näiteks selline metallkast oli mega odav, neid oli kolmes eri suuruses ja loomulikult pidin need ostma. Samuti oli seal jõuluehteid ning muid jõuludega seonduvaid asju -70%. Tegelt ei taha ma siin rohkem reklaami teha, seega olge tublid ja eks varsti näe...või siis loe, aga seni

» PinkMushroom posted @ 16:15 » - Link - kommentaarid (1)
17 Jaanuar 2013

A grandmother's love is like beautiful lace - a precious gift of time and love
Nii ta on. Seoses vanaemadega, siis on tavaline vaatepilt, et nood õhtul kella viie ajal istuvad teleka ees, ühes käes vardad ja teises telekapult ning käimas on seebikate ja kudumise aeg. Vahepeal tundub, et ma olen ka juba vanaema kui seebikate ajal teleka ees istudes käed sügelevad ja tahaks nii väga kududa. Nii oli ka eile, kuid kuna väike sõrm ei võimalda kududa, siis pidin midagi muud välja mõtlema. Seega tegin õele ka ühe võtmehoidja, mis maal tema toaust kaunistada saaks.

Eks täna õhtul vaatab, kes on järgmine, kes endale võtmehoidja saab tegelikult üritan ikka teisi asju pigem pusida, neid mis pooleli on. Aga seni

» PinkMushroom posted @ 10:18 » - Link - kommentaarid (1)
15 Jaanuar 2013

Jätke võtmed välja poole...
Ja juba ongi peaaegu kuu aega möödas eelmisest postitusest. Süüdi on selles jõulud enne jõule ei saanud postitusi teha, sest siis oleksid kõik saanud teada, mis nad kingituseks saavad ja nüüd, peale jõule ei ole saanud postitusi teha, sest jõululaupäeval olin ma osav ja jätsin oma sõrmed laua vahele nii õnnetult, et vasaku käe väikene sõrm on ikka veel mõne tegevuse juures töökorrast väljas. Suutsin sõrme väga osavalt jätta lauda lahti tõmmates lauaplaadi ja sealt alla kukkuva lauajala vahele ja nii jäingi oma väikese sõrme küünest ilma Tegelikult on see veel sõrme peal aga mitte nö elujõuline Mõtlesin täna siis, et hakkan aastaprojekti raames kuduma sokke, kuid võta näpust, kudumise jaoks on väikest sõrme vaja, mida ma enne tähele ei olnud pannudki. Samuti ei olnud ma tähele pannud, et panen õmblusmasinale vasaku käega niiti ja veel mõned asjad. Aga see selleks. Tegelesin siis selliste asjadega, millega sõrm võimaldas.
Kui kirjutasin täna üles kõik asjad, mida enne uue semestri algust valmis tuleb teha, siis tuli see nimekiri suhteliselt pikk...aaa ja sess sai läbi, tegelt oli esmaspäeval viimane eksam, eks näis kuidas välja tuli aga sellest nimekirjast sai mõndasid asju nokerdatud. Täiesti valmis sai võtmehodja, mis kukkus välja selline

See on üks minu TK Pitsitame koos töödest, sest tegelikult on mul veel pooleni üks vääga hilinenud jõulukink, mis ka selle koostegemise alla kuulub. Tundub, et pitsid on mulle väga meelepärased, sest see koostegemine on ainuke, kus minu poolt valmib mitu tööd. Aga eks ma üritan teised pitsilised ja satsilised ka valmis saada ja vaatamiseks välja panna. Aga seni

» PinkMushroom posted @ 19:26 » - Link - kommentaarid (1)

Vanus: 26
Asukoht: Heade mõtete linn - Tartu
Tähtkuju: Vähk


Flag Counter