A Spoonful on Inspiration
14 August 2014
Seekord ei heieta ma selle üle, et ma pole niiiii kaua siia midagi kirjutanud. Eks see ole ikka laiskus, mis muud. Kuid õnneks ei ole laiskus mind isetegemise juures tabanud. Ikka on saadud midagi nokerdatud. Iseasi on see, palju neist nokerdamistest valmis on saadud.
Iga aasta, kui algab kooliaasta või siis aastavahetuse paiku tulevad müügile kalendermärkmikud, mida on väga lai valik. Aga kunagi ei leia ma sealt täpselt seda, mis mulle sobiks. Hakkasin otsima internetist, et äkki saab tellida kusagilt sellist, mis oleks täpselt mulle sobilik, kuid hinnad olid meeletud. Ma ei ole nõus mingi tavalise märkmiku eest maksma 40 euri, jah seda saab kasutada aastast aastasse, vahetades iga aasta sisusid, kuid ma tunnen ennast juba 24 aastat ja tean, et see tüütaks mind ära. Seega otsustasin, et teen see aasta märkmiku kaaned ise. Täiesti juhuslikult sattusin youtubes all oleva video peale ning selle õpetuse järgi sündisidki minu märkmiku kaaned.

Ise kasutasin kaante jaoks kunstnahka ja pakkepaberit. Kunstnahka ostsin 0,5m, mis läks maksma 6 euri, pakkepaberi hinda ei mäleta ja kummide eest ei maksnud ka palju. Kõik kokku läks tunduvalt vähem maksma, kui osta märkmik poest + jäi veel palju materjali üle, et teha teisi asju + kõik sai valitud täpselt sellised värvid ja mõõdud nagu meeldis.
Foto NAGI's: märkmik
Kuna ma olen veidi kaktuste hull või tegelt lihtsalt mulle meeldivad kaktused teistest toataimedest rohkem...isegi mitte ainult kaktused, vaid pigem sukulendid kõik, siis olen viimasel ajal neid endale hulganisti juurde soetanud. Seoses uute kaktustega minu aknalaual, olen pidanud neile ka lillepotte valmistama. Või tegelt pigem vanu ümber tuunima.
Kasutasin seda sama pakkepaberit, mis märkmiku juureski. Kleepisin pva-ga potile ja katsin hiljem akrüüllakiga.
Kuna olen tegelikult botaanik, kes teeb kõike ise, siis ei puudu minu töödest kundagi inspiratsioon loodusest ning selle kombineerimine isetegemistega. Olen internetiavarustes näinud palju erinevate fossiilide, käbide, sulgede jms väljapanekuid seintel ja südames on koguaeg kripeldanud tahtmine ka ise sellist omada. Kuna minu toa seinad on täis kõiksugu pilte, nii oma tehtud kui ajalehtedest väljalõigatud ja postkaarte, siis ei ole kerge leida seinapinda uutele asjadele. Pealekauba nõuavad sellised väljapanekud suhteliselt palju ruumi. Kunagi ostsime õega Koduextrast teepakikeste jaoks mõeldud klaasiga karpe, et nendes hoiustada putukaid. Kuid ühe karbi külg läks katki ja see seisis kaua äraviskamisele/midagi tegemise asjade hunnikus. Nii saigi temast minu looduskillukeste eksponeerimise vahend.
Foto NAGI's: kast
Sügisest alustan tööd väga meeldivas Omanäolise EraHuvikooli seltskonnas. Seoses sellega tuleb mul meisterdada, maalida, joonistada jne lastele näitamiseks näidistöid. Üheks selliseks tööks, mis etteruttavalt juba valmis sai, on plastikpudelitest pinal. Olen seda juba kaua pinterestis kiibitsenud, seega võtsin kätte ja tegin valmis.
Foto NAGI's: pinal
Mulle väga meeldis see, et selle töö juures, ei pidanud ma minema poodi mõnda juppi ostma, vaid sain kõike taaskasutada. Muidugi on minu eelis see, et mul on kodus igasuguseid vanu tõmblukke, mis on mõnelt katki läinud pükstelt ära harutatud või lihtsalt mõnest tehtud tööst üle jäänud. Kui keegi tahab seda järgi teha, siis soovitan kasutada lukku, mis käib otsast lahti, sest muidu on seda suhteliselt raske õmmelda, kui üks pool on juba pudeli küljes kinni. Loomulikult saab õmblemise asemel kasutada kuumaliimi, kuid mulle tundus, et õmblemine oli kuidagi kindlam variant, et lukk püsima jääks ja pealegi saab niimoodi vastavalt õmblemiseks kasutatud lõnga/niidiga ka oma pinalile värve lisada.
kõigile!!!

» PinkMushroom posted @ 09:22 » - Link - kommentaarid (1)

Vanus: 26
Asukoht: Heade mõtete linn - Tartu
Tähtkuju: Vähk


Flag Counter