A Spoonful on Inspiration
20 Aprill 2014
Taaskasutatud märkmik
Sahtlisse oli seisma jäänud paari aasta tagune If-kindlustuse kalender. Kuna kuju ja suurus olid head, siis otsustasin sellest endale scrapbooki stiilis märkmiku teha. Lõigata ja liimida on hea vaheldus magistritöö kirjutamisele.

Aga eks siis tagasi kirjutama

» PinkMushroom posted @ 16:17 » - Link - kommentaarid
19 Aprill 2014
Lihavõtttttted!!!
Ma tegelt ei tea, kas täna üldse võib mune värvida...homme on vist õige päev, aga eks homme saab siis muid asju teha. Aga sellised need munad siis see aasta tulid.

Proovisime igasuguste looduslike asjadega seekord. Pluss värvilised suled, mis märja muna peale pannes tulid väga ilusti välja. Lisaboonuseks oli muna mähkimisriie väga ilusat värvi.
Häid mune!!!


» PinkMushroom posted @ 17:56 » - Link - kommentaarid
Pühade postitaja
Kui viimaseid postituste kuupäevi vaadata, siis tuleb välja, et olen pühade postitaja. Ju siis on nendel päevadel rohkem aega. Aga lubasin kunagi teile näidata, mida aines Materjaliõpetus olen teinud. Nu siit nad siis tulevad. Panin kõik ühe pildi peale, muidu ei oleks äkki aeglasemates arvutites kõiki pilte ära laadinud.

Alustades vasakult on järjekorras järgnevad tehnikad:
1.-2. Kaks erinevat shibori tehnikat, esimene on Mokumee shibori ja teine Itajime shibori, tegelt tegime veel, aga need olid tavalised. Need kaks olid mu lemmikud shibori tehnikad.
3.-5.. Järgmised kolm on sünteetilise kanga 3D-ks muutmise proovitükid. Esimesse puhul sidusin klaaskuulid riide sisse, teise õmblesin shibori tehnikaga ning seejärel keetsin neid 10 min. Lasin kuivada ja harutasin lahti. Kolmas on aga tehtud kuumaõhupuhuriga ehk minu sõnavara kasutada siis tööstusfööniga
6. Kuuendal lapil on tegu seritsiini eemaldamisega siidorganzast. Nimelt sidusin siidorganza klotside vahele. Seejärel panin keema pesusooda lahusesse, pärast keetmist neutraliseerisin nõrgas äädikalahuses. Keskel olev läbipaistvam triip on siis see ala, kus setritsiini enam ei ole ja tumedamad alad need, kus seritsiin on alles, mis jäid klotside vahele.
7. Seitsmendaks on tegu nö Domestose trükiga, kus pits kastetakse domestose sisse ning siis tumedale kangale (tsellulooskiud) ning domestoses olev kloor peegeldab värvi ära.
8. Kaheksandal pildil on tegu nö lillepaberi trükiga, kus poest lilli ostes kaasa saadud paber asetatakse kõigepealt kangale (sünteetiline) ning triigitakse üle kuni pilt on riide küljes. Kuna sünteetikat on raske värvida, siis see on hea ja kerge viis sünteetika tuunimiseks.
9. Pildil olev lõng on värvitud košenill täidega.
10. Lehmad ja sead on trükitud nö jogurtitrükiga. Tempel on tehtud kokku jogurtiga ning siis kantud riidele. Lastud kuivada ja triigitud läbi küpsetuspaberi kuni pilt ilmub. NB! Tegu ei ole pesukindla trükiga.

Seoses selle ainega pidime tegema ka kaks tööd, mida saaks koos õpilastega koolis valmistada. Üks nooremale astmele (4.-6. klass) ja üks vanemale (7.-9. klass). Nooremale astmele tegin "Universaalse koti", mida saab kasutada vastavalt fantaasiale.

Õpetust ei hakka ma siia kirjutama, aga siinkohal nii palju, et kirjud ja kollased tükid on värvitud kasutades shibori tehnikat.
Vanemale astmele mõtlesin teha projekti "Pimp My T-shirt". Ehk vanade või suurte, katkiste või välja veninud t-särkide tuunimine.

Endale meeldis kõige rohkem lilla pluus. Tegelikult oli pruun ka alguses ilus, kuid kuna shibori ei jäänud välja paistma, siis ma mõtlesin, et oleks tore, kui osa pluusi oleks lilla ja osa kollane. Aga oh üllatust kui kollane värvida üle lillaga, siis on tulemuseks pruun -.- Alguses ma ei olnud väga rahul, aga egas ta väga hull välja ei tulnudki.
Panen väikese õpetuse ka siia...nu tegelt see ei ole väike, aga ikkagi. Kuigi kui keegi tahab videot näha, siis youtubes on neid päris palju.
Noniii!!
Aaa...maal õmblesin korvisisudele narmad ka äärde.

Eks midagi ole veel teha saanud, aga ei mäleta aaa ja...ühed kardinad ka õmblesin, aga need ei ole veel ette saanud. Eks need siis tulevad kunagi...järgmiste pühade ajal äkki
Aga seni

» PinkMushroom posted @ 12:32 » - Link - kommentaarid

Vanus: 26
Asukoht: Heade mõtete linn - Tartu
Tähtkuju: Vähk


Flag Counter