Jannee ise teeb
Jannee ise teeb
.: About Me :.
Kõike mida silm näeb ja hing ihkab, tuleb ise valmis teha. Kui vaja siis õmblen, kui vaja siis koon, heegeldan,veel võin voolida ja pärleid poonida ning kui sellest kõigest on veel vähe siis kooki küpsetama lähen.

Age: 40
Location: Tartu
Zodiac Sign: neitsi
.: Likes :.

.: Dislikes :.

.: Links :.
heegeldatud sipsik Sirtsuk blogist
heegeldus ja fimo Siirline
heegeldatud barbi kleidid
heegeldus pluusid jakid
heegeldus ja kudumine
heegeldatud seelikud
heegeldus äärepitsid
paeltikand
heegeldus
heegeldus erinevad
heegeldus ananassid
heegeldus vene k.
heegeldus kott
heegeldus erinev
Sillulullu pajakindad
Annis sall
ossu pajakindad
Avastaja südamepajalapid

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Aprill 2016
Detsember 2015
November 2015
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
Detsember 2014
November 2014
Oktoober 2014
September 2014
August 2014
Juuli 2014
Juuni 2014
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013

.: Visits :.

088520


.: Osaletud projektid :.Flag Counter
28 Veebruar 2013
Tõenäoliselt minu lemmik seelik

Ükskord on ikka esimene kord, nii juhtus see ka minu seelikuga. Minu esimene sellelaadne ettevõtmine. Kui kuu alguses otsustasin, et veebruaris heegeldan seeliku, siis polnud mul aimugi, mis tähendab seeliku heegeldamine. See oli mustrite otsimine, kokku sobitamine, õige leidmine, ütleks et üks tõsine ajuragin. Aga ma ei kahetse hetkekski, et selle tee valisin. Olen oma uue lemmikuga väga-väga rahulMõned päevad tagasi juhtusin juhuslikult kinga poodi, näppu jäid need kingad. Olen selle juhusega jällegi väga-väga õnnelik. Mis saab veel parem olla

Seelik esindatud 12 kuud 12 tehnikatHeegeldamiseks kasutasin Mika heegelniiti ja nr.2 heegelnõela, alustasin 193 silmaga ringil ja lõpetasin 1126 silma ringil, mustriread pärit interneti avarustest, kõik hoolega tallel.
jannee posted @ 19:23 - Link - kommentaarid (19)

Valge kaelussall.

Tüdrukud on kaua aega vaatanud pika pilguga järele suurtele kaelussallidele.Minul aga on olnud alati tuhat vabandust varuks, miks mitte isegi proovida, ja ega ma isegi ei jaganud mis-moodi need sellisteks suurteks saavad, tundus jube suur tegemine. Ma ei armasta eriti suuri tegemisi, need tunduvad nii aega nõudvad, mulle meeldib nii, et tsip-tsip ja valmis.
Kui jaanurikuu kudumine oli oma jälje jätnud , ei saanud enam vardaid käest. Siit sealt valmis kudumeid nähes ja ka koos juhendite ja õpetustega interneti avarustest leitud, ei jäänud muud üle, kui leida sobiv lõng, vardad ja tööle. Töövili sai siis sellineNii lihtne ja mõnus ja omapärane ning sallisaaja ise õnnelik.
Salli õpetus pärit dropsist

Kahju on ajast, mil jätsin lõngad ja vardad nurka.Mis kõik oleks olnud
jannee posted @ 07:30 - Link - kommentaarid (4)

27 Veebruar 2013
Säärised TK.

Kui kõik osavõtjad kudusid oma säärised, siis ma mõtlesin, et hoopis õmbleks. Koostegemises oli luba kasutada ükskõik, mis tehnikat. Peaasi, et oleks ikka säärised. Minu säärised said siis sellised:Mõnusalt pehmed ja nii karvased, et sure või ära!
jannee posted @ 18:32 - Link - kommentaarid (8)

26 Veebruar 2013
Lõngast vikerkaar.

Ja jõudsin minagi oma esimese rättsalli ära kududa. Jaanuarikuu kudumistuhinas leidsin huvitava salli siit Ravelryst, mis pakkus huvi iga nurga alt. Võtsin väljakutse vastu, vardad lõnga ja mustri kallale. Eks ta algul oli keeruline, ikkagi esimene kord. Preemiaks oli tõesti väga ilus ja mugav sallike, boonuseks sain alles nüüd aru, miks on vaja proovilappi . Olen senini pidanud seda mittevajalikuks, nii et inimene õpib ikka igas vanuses.Selle rättsalli esitasin ka Vikerkaare projekti.

jannee posted @ 21:18 - Link - kommentaarid (4)

Fimo.

Otsides TK:vikerkaar projekti jaoks sobivaid lahendusi ja lähtudes ka otstarbest, võtsin nõuks proovida leida häid lahendusi fimost. Olen fimo mudinud umbes paar aastat ja võiks öelda, et see on lõputute võimalustega savi. Veel praegugi pakub huvi erinevad nö. tehnikaid katsetada, oleks ainult päevas rohkem tunde. Proovinud olen nii kujude voolimist, roose, lilli, kui ka millefiori, nõela ja hajutamist, mis kõige käepärasem on, ei tea täpselt isegi. Eks nagu ikka sõltub see tujust, vaimust ja vajadusest. Ja nagu alati, kui midagi on vaja teha tellimise peale, ei tule head vaimu peale, nii ka seekord kui olin andnud käe osalema vikerkaare projektis. Iga meisterdusega tundus, et see pole päris see, mida võiks suurelt välja panna ja öelda mina tegin.


käevõru


värvimäng


piparmünt


vesiroos


lillepeenarAga armsad on need ikkagi, hea tahte ja tundega tehtud, see ma arvan on kõige olulisem. Ja on ikka hea tunne küll, kui keegi ütleb "see on nii ilus", teinekord ei ole rohkem tarviski, see innustab.
jannee posted @ 20:46 - Link - kommentaarid (3)

24 Veebruar 2013
Silmailu teise nurga alt.

Eks ilu ikka sõltub vaatajast ja vaatenurgast

jannee posted @ 19:57 - Link - kommentaarid (2)

Oma vikerkaare otsingul.

Natuke sättimist ja voolimist ning valmis selline komplekt. Kuigi mõte oli hea, ei kukkunud just kõige-kõige... Aga ilus sai ikkagi.
Töö tegemiseks kasutasin fimo voolimissavi, musti pärleid, musta traati ja musta kõrvarõnga konksu.

jannee posted @ 19:36 - Link - kommentaarid (2)

04 Veebruar 2013
Veel teksa juttu.

Suured tänud kõigile kommenteerijatele, tunnen end nagu kukeke oma seeliku otsas .
Üldiselt oli nii, et lõikamist nagu ei mäletagi ja ega see erilist probleemi ei tekitanudki, kangast oli ju palju . Tükid lõikasin trapetsi kujulised, natuke kumerate üla- ja aluäärtega. Kõik jooksis kokku nagu iseenesest, paar päeva ja valmis. Kogu protsess oli niivõrd sujuv, et kokkuvõttes võiks öelda -see on minu seelik-. Kel huvi ja tahtmist proovige, te ei kahetse. Kui piltnikul tekib aega, siis katsun ka mõned paber-selgitused lisada.
jannee posted @ 08:23 - Link - kommentaarid (4)

03 Veebruar 2013
Teksade taaskasutus.

Kui sul on kodus selline virn pool katkiseid teksaseid ja rohkemgi veel, ning mitte ei raatsi neid ära visata, siis kohe on vaja mõelda mis nendest saab.
Mina sain hakkama sellise seelikuga. Väga mõnus ja soe, talveks täpselt paras. Kui veel kontsasaapad ka jalga panna, on ikka väga šikk küll.
Natuke lõikamist ja õmblemist siit ja sealtpoolt, ning seelik missugune.
Õmbluste ühendus kohad viimistlesin lihtsalt, lõnga ja sik-sakiga.
Kui töö ükskord valmis sai, olin ikka uhke küll. Selline suur ja soe, ja mis peaasi -RAHA EI KULUNUD ÜLDSE- ning mul uus seelik.

jannee posted @ 22:15 - Link - kommentaarid (26)

02 Veebruar 2013
Jaanuarikuu kudumisi.

Võttes osa Isetegija aastaprojektist ja suurest segadusest peas mida, mis ja kuidas, valmisid veel mõned asjad. Tütrele sai kootud läki-läki stiilis mõnus müts ja samast lõngast ka ilus sall, uhke mustriga. Kahjuks värvilise lõngaga ei paista välja sisse kootud tekstuursed mustrid, seda enne ei teadnud. Aga pole hullu, mul uus lõng olemas, kudumine selge, läheb nagu lepase reega, mahti saan koon endale ka. Mustri üle olen eriti uhke, see ei ole küll minu välja mõeldud, aga kuidas seda kududa, see on küll. Nimelt, minu teadmised mustri lugemisest, nagu välja tuli, olid üsna nulli lähedased. Pusisin ja punnasin poolteist päeva - kudusin ja harutasin - kõndisin ringi mustrileht käes, kudusin mõttes nii ja naa pidi, lõpuks lahenes. Kogu võlu peitus sõnades "skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt". Tagant järele võin öelda väga lõbus oli. Kindlasti otsin veel mõne mustri, mida proovin lahendada, see on mulle praegu nagu pusle eest. Mütsi ja salli lõng olid juba ammu lõngakastis aga muster on pärit DROPSi mustrikogust.

Lõngu sorides ja otsides, leidsin ühe pooleli oleva nukukleidikese, selline ilus ja kärts kollane, mis ootas oma aega üsna kaua. Kuna tütred on vahepeal juba suureks kasvanud ja hooli enam nukkudest, siis vaagisin kaua, kas kududa edasi või üles harutada. Aga kuna huvi mustri lugemise ja kudumise vastu oli suur ja lõngale ka hetkel muud lahendust ei leidnud, otsustasin ikkagi lõpuni kududa. Selline ta siis sai ja hetkel hoopis poja lemmik.

jannee posted @ 21:18 - Link - kommentaarid (2)