Jannee ise teeb
Jannee ise teeb
.: About Me :.
Kõike mida silm näeb ja hing ihkab, tuleb ise valmis teha. Kui vaja siis õmblen, kui vaja siis koon, heegeldan,veel võin voolida ja pärleid poonida ning kui sellest kõigest on veel vähe siis kooki küpsetama lähen.

Age: 40
Location: Tartu
Zodiac Sign: neitsi
.: Likes :.

.: Dislikes :.

.: Links :.
heegeldatud sipsik Sirtsuk blogist
heegeldus ja fimo Siirline
heegeldatud barbi kleidid
heegeldus pluusid jakid
heegeldus ja kudumine
heegeldatud seelikud
heegeldus äärepitsid
paeltikand
heegeldus
heegeldus erinevad
heegeldus ananassid
heegeldus vene k.
heegeldus kott
heegeldus erinev
Sillulullu pajakindad
Annis sall
ossu pajakindad
Avastaja südamepajalapid

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Aprill 2016
Detsember 2015
November 2015
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
Detsember 2014
November 2014
Oktoober 2014
September 2014
August 2014
Juuli 2014
Juuni 2014
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013

.: Visits :.

084261


.: Osaletud projektid :.Flag Counter
20 Aprill 2016
Aprill...

...ilmataat on ikka kuri, aeg ajalt on nii külm, et tuleb välja otsida ka kõikse soojemad kindad.
Näitan siinkohal sõrmkindaid mis said kootud ühele maailma parimale Kasvataja-Õpetajale tädi Sirle`le. Suured kummardused talle.
" Hea, et sa oled olnud seal kus sa oled "
Minu õnn, et temaga kokku juhtusin, ja oma esmavõsukese tema hoolde sain usaldada, kellest on nüüdseks sirgunud tubli neiu.Aga sõrmkinnastest. Antud värvilahendus on pärit le_li kootud sõrmkinnastelt ja ka muster ning juhend on tema koostatud. Pöidlakiiluga ja puha...
Lõngaks kasutasin peenemat meriino sisaldusega maavillast, veidi mustrisse ka Drops Alpacat
vardad nr. 1,5
randmes silmuseid 64
labaosas silmuseid 66
Ilusad said ja kindapisik oligi küljes

jannee posted @ 07:37 - Link - kommentaarid (7)

31 Detsember 2015
Viimane pingutus...

see aasta möödus siis suuresti kudumistähe all. Ette on olnud näidata nii mõndagi. Kõigega ei saanud hakkama, aga no terve igavik aega on veel ees. Õppida, uurida on veel küll ja küll.

Nüüd veel viimased Kudujate Aasta 2015 ponnistusedSELGAVäikene selg oli esimesi, kes midagi erilisemat vajas

ja JALGAValmis sain tervelt kaks paari sokke, põhilõngaks maavillane 8/3 vardad, vardad nr.2 ja 16 silma vardal.
Mustrikirjaks võtsin Tartu vöökirja, raamatust ``Eesti kirivööd`` autor Piia Rand.
Ühel sokipaaril mustrilõngaks tavaline värviline sokilõng, teisel sokipaaril üritasin järgida raamatupildil ette näidatud värve. Sai päris ehe, kuigi no kuidagi ei suutnud kaameraga tabada sokil ilusat tumesinist värvi, tundus pigem mustjas. Aga kujutlusvõimel pidi olema piiritu

Head Aastavahetust kõigile ja kõikjale
jannee posted @ 19:03 - Link - kommentaarid (3)

30 Detsember 2015
Detsember

No ja saabki aasta läbi.
Neid asju mis pakuvad kätele, silmadele ja hingele rohkem, kui tuhat raha, oleks tahtnud ehk rohkem jõuda. Aga no pole hullu, Terve Uus Aasta on veel ees
Selle Aasta põhirõhk oli Kudumise Aastaprojektil Pealaest jalatallani, kus omakorda rõhuks Võtame Mõnuga. Võtsin minagi mõnuga ja näitan valmis saanud järjekordseid kudumeid.Ideeallikaks on DROPS , lõnga ja varda valik vastavalt Dropsi juhendile.
Nüüd on minulgi selline, ilus diagonaal ilmega ripskoes sall ja müts.lisaks veel linnuke kudujate aastasPÄHEKAELA/ÕLGADELEjannee posted @ 23:28 - Link - kommentaarid (2)

16 Detsember 2015
Roositud sõrmkindad

kevadel sai suure innuga alustatud Mimm"i juhendamisel ja AlleRaa eestvedamisel kuduma roositud sõrmkindaid, pealkirjaga Roosime Sõrmed Sooja
Sain minagi lõpuks oma sõrmkindad valmis ja ka pildile.
Algas siis nii:
esmalt valelapiline ranneseejärel käelaba mustririba ja roositud motiivigakäelaba roositud motiiv sõrmkinda seestpooltSeejärel veel ohtralt pusimist ja sõrmede kallal nokitsemistja valmis saidki

Viimistlemise lõpuks sai lisatud ka väikesed littrid, suure roositud motiivi nurkadesseLõngaks: maavillane 8/2
vardad 1,25
silmasid 80 ringil

Sõrmede roosimine oli vaba, nii kuidas ise soovisid. Kuna selline nn. mõttepilt puudus, siis roosisin kõik sõrmed ja väga hea et roosisin, sest see mis välja tuli on ikka võrratult ilus.
Veelkord Aitäh, Mimm suurepärase juhendamise ja mustri koostamise eest!
Veelkord Aitäh, AlleRaa suurepärase eestvedamise eest!

Igaks juhuks, äkki läheb jälle vaja, valelapiliserandme koekiri (diagonaalsoonik). Vaheta lõnga värve iga kolme rea tagant.

jannee posted @ 21:57 - Link - kommentaarid (11)

06 November 2015
Sügis

kevadel läks erinevates blogides lahti nn rebase jaht, kes millised sai on ise asi aga mulle jäid näppu sellisedkindad on kootud maavillasest lõngast 8/2, vardad nr.2
kahe värviline soonik 2/2, siis veel Islandi vits ja 64 silma ringil.
Pöial sai kootud külje peale kiiluna,kiilu sai hakatud kasvatama kohe peale esimest silma esimesel vardal või siis neljanda varda lõpus.
Kinda otsa lõpetus sai ka pisut omaloominguline, juhendis antud lõpetus lihtsalt ei õnnestunud. Selle vahva kindapaari leidsin Pinterestist ja sealt edasi ka suurema ja selgema õpetuse. Juhend ise siin
Kindapaari esitan ka Aasta kudumis projektis

Sügisesse täpselt paras
jannee posted @ 21:27 - Link - kommentaarid (11)

23 Veebruar 2015
KaisuMõmmid

sain valmis armsad KaisuMõmmid. Üks ilus Roosa triibuline, teine ilus Sinise triibuline. Idee ja juhend Mari-Liis Lille raamatust " Võluväega mänguasjad "heegeldamiseks kasutasin villa ja akrüüli segust lõnga (mõnusalt pehme ja ei torgi) 100g/260m, kasutasin kahekordsena.

Alustasin Sinise mõmmikuga, kahekordsed lõngad ja heegelnõel nr. 4, kõik tükid ilusti valmis, lisasin nina(villane riie), täitsin natuke nupsikuks, siis silmad ja nõelusin kokku, sai teine täitsa kenake.
Perepoeg avaldas arvamust, et see ju poiste mõmmi. Küsimusele, et miks siis poiste mõmmi? Vastus lihtne, mõmmi ju sinist värvi.
Egas midagi teeme siis ka tüdrukute mõmmi, Roosa.
Sinise mõmmi juures jäi häirima pisut kandiline peakuju, kuigi kasutasin nn. hajutatud kasvatust (seda märkasin ka kassi heegeldamise juures) ja mõmmiku pead ei tahtnud ka ümaraks ja kõvaks täis toppida. See võib vabalt olla tingitud ka minu heegeldamisest, ei tea, aga mõtlesin läheneda pisut loomingulisemalt, tõstsin raamatujuhendi ridu natuke siia sinna ja sain ilusa ümarama pea. Lõng ikka sama, aga heegelnõelaks võtsin nr.3,5, tundus nagu sobivam minu heegeldusele. Sai teine ilus Roosa mõmmi, mõõdult tiba väiksem kui Sinine, mõmmide pikkuseks on ~35 cmÜritasin oma kasutuses olevat tehnikat tundma õppida ja sain sellise sätitud ja töödeldud foto


jannee posted @ 20:04 - Link - kommentaarid (3)

17 Jaanuar 2015
Kasvav Kudumis sõltuvus

olen kõikaeg arvanud, et minu huvi ja süda kuulub õmblemisele. Tasapisi kasvab aga järjest rohkem huvi kudumise ja kudumite vastu. Loomulikult olen vaikselt ka varem kudunud, vast rohkem vajadusest, kui huvist. Omal ajal oli ju täiesti tavaline, et kanti käsitsi kootuid sokke ja kauneid kindaid, kampsunid ja mütsid kaasaarvatud, nüüd aga tundub,et lokkav ternd on ikka poest ja masinal, kõiksugu erinevate logode ja vidinatega.
Millegi pärast,aga tundub , et kui ise kood on ikka kõige soojem, olgu vaeva üks kõik kui palju ja kaua. Olen nüüd ennast nn. harinud kudumis teemadel üks jagu ja ka usinalt praktiseerinud, ka raamaturiiul on olulist täiendust saanud.
Möödunud aasta algul, ühes Tartu lõngapoes juhtusin kokku puht juhuslikult, väga kirglikult kudumisse suhtuva proua Aino Praakliga, sain selle kohtumise meenutamiseks raamatu autogrammiga ja pisikese fotomeenutuse.
Kui nüüd kõik ühte kokku panna, kudumis huvi---kaunid mustrikirjad---lõngapood käe kõrval---autogrammiga raamat, peaks hetkel kudumeid tulema nagu Vändrast saelaudu, aga ei, kõike lihtsalt korraga ei jõua.

Seisin mina kord lõngapoes ühe eriti värvilise korvi ees, no oli seal värve ja toone. Valisin endale oranzi põhja, selline soe ja magus. Mäletan, et olin parasjagu nii hoos , et kauplemine käis tokkides mitte grammides meetrites, ikka tokk ühele kindale, tokk teisele kindale, natuke ka teisi värve ja et kindad käes väga ei karjuks, pidi kindlasti mõtlema ka mütsile. Sain kokku endale meelepärase lõnga, otsisin ka mustri, mille kohendasin enda meelejärgi värviliseks, natuke ohtralt vaeva ja valmislõng 50g/~115m, varras kindal nr.2 ja 14 silma vardal. Mütsil ringvarras nr.3. Mütsile kudusin sisse ka voodri, nii et sai parajalt soe.
Muster on pärit vanast Nõukogude Naisest, mõeldud kindale, seal antud värve ei mäleta, sest mina värvisin endale vot sellise lahmaka mustrikirjaOi, kuidas mulle meeldib

Olen siin vahepeal ka mõne teise tegemisega hakkama saanud, aga hetkel käsil üks järjekordne kindapaar.Lõngaks villane ja varras nr.2, soonikuks katsetasin 2/2 värviline soonik, seejärel Islandi vits ja siis kindakiri 16 silma vardal.
jannee posted @ 22:05 - Link - kommentaarid (8)

11 Jaanuar 2015
Midagi sooja jalga

kudusin ühed soojad sinepi karva talvesokid. Oi, kui kaua polnud sokki kudunud, lõin aga silmad varrastele.
Katsetasin enda jaoks ka uusi kudumis võtteid.
Näiteks, proovisin ära nn. valelapilise pinna kudumise, seekord siis sokisääreks, väga vahva tulemus, aga nõuab vist usinat harjutamist, et välja näeks ilus ja ühtlane. Nagu näha on ühest sokipaarist ei piisa. Tugevdatud kannakoe proovisin ka ära,seekord soonikpinna, tundub olevat tõesti asjalik ja väljanägemiselt ehk kestab kauem, see on nüüd kandmis-katsetamis koht. Seni mäletan, et olen kudunud tavalise parempidise koega, klassikalist kolme osalist sokikanda.
Lõng on suht peenike 8/2 maavillane, vardad 1,5
Aja kulu oli mul ühe sokipaarile natuke palju aga sokk sai hea.Valelapiline säär, veidi rohkem piltiNüüd aga üritan vähe jämedamast lõngast (8/3 100% raasiku vill) sokke välja võluda, esmapilgul tundub tegemine lausa lendavat. Kui enamik annab endale ikka Uusaasta lubadusi, siis mõtlesin minagi, et kooks õige see Aasta ikka ohtralt ja liitusin kudujate Aastaprojektiga. Järgmine sokipaar valmibki Kudujate Aastaprojekti ühe tegemisena (neli on veel )

Tegu siis Raasiku 8/3 villase lõngaga, varrdad nr. 2. Vardal 16 silma ja mustriskeem raamatust "Eesti kirivööd" (Piia Rand),
Mustrikirja kudumiseks lisalõngaks sai värviline sokilõng.
jannee posted @ 21:38 - Link - kommentaarid (3)

29 Detsember 2014
Aastaprojekti detsember

Mõtlesin kaua, kas ehtida diivan või daamid. Otsustasin daamide kasuks, tundus kuidagi südame lähedasem.

Veidike jõulu-disainilikku lähenemist, daamidele mõeldes, draakoni-karva rohelisel taustal igati detsembrisse sobiv, suhteliselt jõulise ripatsiga lihtne kee.
Materjaliks fimo, natuke pärleid ja ehte toorikuid ja lennukaid mõtteid

jannee posted @ 23:06 - Link - kommentaarid (1)

30 November 2014
Poekott


Aastaprojekti 2014 novembrikuu märksõnade põhjal mõtlesin pikka aega nikerdamise peale - puutöö ja puha, millele hammas ei hakka. Olin valmis juba pannilabida külge sae lööma, aga ikka tundus kuidagi kahtlane. Tundus, et pajalapid, neljakandilised, naljakad, nooruslikud - kõik nagu sobis. Aga see ei olnud ka see. Lõpuks, kui juba pool kuud möödas, pea igasuguseid häid mõtteid täis, ilmusid silmapiirile päkapikud.

Novembrikuu lahenduseks sai poekott - natuke naljakas, kindlasti nelinurkse aknaraamiga, nooruslikud päkapikud - kõik nii nagu vaja. Et erinevatest kangatükkidest saaks kokku nüüd ka üks korralik poekott, millega terve jõulukuu kogu hea kraam koju tassida, oligi vaja ühte korralikult nikerdatud nelinurkset naljakat ja särtsakalt nooruslikku poekotti. Nupuline jääb seekord võib-olla detsembrisse.

jannee posted @ 22:15 - Link - kommentaarid (1)

31 Oktoober 2014
Satsiseelik oktoobrisse


Õmblesin endale järjekordse seeliku. Suure, uhke ja edeva, hirmsasti oli vaja
Kui välja öeldi Aastaprojekti oktoobri sõnapaarid
ootamatult suure
ooperisse sobiva
ohtlikult karvase
omamaisest materjalist
ostetamatu eseme-tundus seelik mahtuvat täpselt sellesse kuusseKokku võtteks, pakun välja nii:
Ootuspäraselt ootamatult suure materjali kuluga (satsidele kulus 11,1m looritülli),ooperisse sobiv, näiliselt veidi ohtlikult karvase olemusega, kahjuks mitte omamaisest materjalist, kindlasti ostetamatu ese ehk seelik (netis meeletu hinnaga).Lihtsamalt öeldes, nägin ikka kurja vaeva, et seelikust asja ka saaks. Jah, netis pilte küll üks jagu, vaata ja imesta,ja ka ilus hinnakirigi välja toodud. Kui nüüd mõelda, et teeme ära, läks minul ikka nihu ka. Esmalt sai nalja kangaga, ostsin ohtralt looritülli, tervelt kolm meetrit

, tundus et jagub küll ja küll. Kui lõpeks jõudsin sinna maale, et hakkaks nüüd satsi sättima, selgus et minu 3 meetrit ohtrat kangast, on ikka no nii meeletult vähe , et katab vast vaevu pool seelikut. Aga lühikest seelikut ei tahtnud ja peas oli nn. nägemus pikast seelikust.
Panin siis käiku oma matemaatilised oskused liitsin ja korrutasin nii mis kole, aga välja arvutasin- laias laastus üle 10 meetri . Poes võtsin kõik mis riiulis oli 13 m, ehk kulub minul rohkem kui mu matemaatiline tehe välja arvutas. Õnneks on looritülli ka kaaluga müüa, mis on oluliselt taskukohasem, kui meetriga ostes.
Kui nüüd käärid kangasse lõin ja terve ports satse kroogitud ja ka seelikule sätitud, häiris mind nende satsiridade juures triibuline läbikumavus.Jälle vaja satsikõrgust sättida. Nii moodi sättides ja proovides valmis ikkagi lõpuks sain. Kokku sai mega aega nõudev ja ajugümnastikat vajav, täitsa vinge seelik. Kogu selle vahupuntra võtsin kokku lihtsa trikotaazist laiema passega.Seelik ise seljas täitsa mugav ja mõnus, ja mis peamine istub alati hästi. Nn. modellipiltideks polnud seekord võimalik fotograafi kasutada, olin ise nn. ilutegija ehk ise õmblesin-ise pildistasin . Ehk kunagi hiljem
jannee posted @ 10:39 - Link - kommentaarid (14)

04 Oktoober 2014
Nõelapadi nagu ...

... pirukas
Oi kuidas mõtlesin milline võiks olla minu nõelapadi. Kindlasti pidi olema piisavalt suur, mitte et mul oleks nõelu palju, vaid et käes kindlalt püsiks ja näppu ei torgiks. Oluline oli ka, et kindlalt laual püsiks. Efektne pidi ka olema, et kaugemalt silma torkaks ja ikka väike kiiks ka. Hea meelega paneks vile ka, et kui vilistad, siis vilistab nõelapadi vastu
Kuidagi märkamatult viis üks mõte teiseni, mängu tuli nii lillepoti alus, kui ka peenikesed ilupaelad. See, et padja täidiseks saab poroloon, polnud juhus, vaid järgi proovitud ja heaks kiidetud.
TK projekti täpselt sobiv


Lisan ka pisikese pildi ja teksti seletuse. Kasutasin siis:
lillepotialus (põhjamõõduga 15 cm)
porolooni 1 cm paksust, lõikasin erineva suurusega ringid, potialuse järgi (kodus lihtsalt ei olnud paksemat porolooni) ja 1 suurem ring, mis ulatuks kõvasti üle äärte
eelvilti ( 2 ühesuurust ringi läbimõõduga ~ 33 cm)Lillepoti aluse keskele sai väike auk puuritud (hiljem läheb tarvis), pruuni eelvildi äärde sai krookniit sisse õmmeldud. Seejärel ladusin ringid potialuse sisse, kõige suurem poroloniring kõige peale, kinnitasin niidiga üle tõmmates.Krookisin eelvildist kausi, aga oh jama, niit läks puru, eelnevalt jõudsin märgata, et krookekaar sai üsna paks. Mis halvasti, see uuesti. Õmblesin käsitsi, lihtsalt siit poolt ja sealt poolt kokkuvõttes kokku. Sai palju parem, kui krookides. Peenikese nööri tõmbasin üle koogi nii, et moodustusid viilud e. sektorid. Nüüd see auk mis on lillepoti aluses, sealt kaudu sidusin sektoriniidid kokku.
Põhjaks lõikasin tugevamast papist ratta, katsin liimipüstoli abiga vildiga.Liitsin kaks poolt (ikka liimipüstoliga), Kaunistasin nn. piruka ääred paelaga ja lisasin õige rammusa kirsi keskeleVeel natuke pilti, kui nõelapadi on töö hoosSelline ta siis sai, päris oma kauakestev nõelapiruk
jannee posted @ 17:11 - Link - kommentaarid (5)

03 Oktoober 2014
Lõngajäägid käiku


Ära iial ütle iial.
Olen ikka härda pilguga vaadanud neid ilusaid ja armsaid heegeldatud loomakesi või nukke. Aga tüdrukud on juba suured ja neid väga nagu ei huvitanud ka, kui juhtisin nende tähelepanu erinevatele neti piltidele.Oli vaja ju ka ise järgi proovida, et kuidas õnnestub, kuigi otsest vajadust ei tulnud kusagilt ega kellegilt.

Pere noorim 4a Mihkel, talle meeldib väga vaadata emme erinevaid käsitöö raamatuid, niimoodi me siis neid vaatame enne magama minekuid laste raamatute kõrval ka käsitöö raamatuid, küll kinnastest ja sokkidest. Mingil hetkel tekkis koju aga raamat ``Võluväega mänguasjad`` amigurumi tehnikas heegeldamine. Jällegi hea raamat. Noorhärra lappas ja lappas, kuni teatas, et talle on vaja seda kiisut. Valisime siis koos lõngakastist lõngad, need pidid värvilt vastama raamatu pildile. Päris mitu õhtut ajas ta mind voodist välja, mine tee talle kiisu, tal on väga kiisut vaja. Kasutasin aja võitmiseks kavalust, et silmi ei ole ja peab poodi minema, veel ei ole valmis. Kui kehaosad valmis said, käisime koos poes silmi valimas. Väga uhke tunne oli, ta oli nagu kleeps kõrval, kui heegeldasin, kuulas sõna, oli tõeliselt nn. super hea laps. Lõpeks sai kiisuke valmis, püksidki said jalga ning ka piigad arvasid, et nemad oleks ka seda sorti kaisukast väga huvitatud.
Noorhärra on kiisuga väga rahul, kannab seda pea kõikjal kaasas. Ma nüüd ei teagi, ma arvasin veel, et kui, siis ehk midagi auto moodi võiks talle meeldida.
Mina ka rahul, valmis saime väga armsa kiisuKuna kass sai mitmel põhjusel eriline ,siis omalt poolt lisasin kiisukes ka projekti Segatehnika

Lõng on ikka klassikaline-mida kodus leidub (meie kiisu puhul kindalõng), heegelnõel 2,5 ja turvasilmad (Tartus ühes heas lõngapoes)
Õpetus e. juhend Mari-Liis Lille raamatust ``Võluväega mänguasjad``jannee posted @ 08:57 - Link - kommentaarid (10)

30 September 2014
Seelik sügiseks

Selle aasta sügis on täies hoos, koos päikse ja värvidega
Aastaprojekti septembriks heegeldasin kena seelikuseelik sai väga kena sügisvärvi, suht soe ja muheda tekstuuriga.
Vähese sakilise servaga, sädelev sillerdav lõngajoon katab kogu seelikut. Heegeldasin endale, sooja südamega, juba eelnevalt mõtetes laineid lüües.

Seelik jäi silma netis , varjante oli päris mitmeid, lihtsate nuppudega ja esmapilgul üsna keeruliste vist nn. roosinupukestega ( nii mulle tundus).
Seeliku heegelmuster on ise enesest lihtne, tavalised ühekordsed sambad, vahele õhksilmad. Pähkliks aga osutusid väljapoole pöörduvad nupsikud, mina arvasin need olevat tavalised nupud. Aga tavalised nupud õhksilmade vahelt välja ei turrita. Päris pikk aeg kulus heegelmärgi välja selgitamiseks, tuli endale selgeks teha mis ja kuidas.
Selgus, et heegelmärgi nimeks (youtubes) on popcorn, seletades lihtrahva keeli --- ühest õhksilmast heegeldada viis ühekordset sammast, seejärel esimesest sambast ja viiendast sambast heegeldada kokku, moodustubki suletud ringiga turritav nupsik ehk nn. popcorn (kindlasti leiab lihtsama selgituse Youtube `st)

Heegeldamiseks kasutasin akrüüli ja villa (80/20) segust lõnga 100 g/267 m, heegelnõela nr. 2,5
jannee posted @ 17:59 - Link - kommentaarid (7)

31 August 2014
Pitsiline august

Aastaprojekt augustHeegeldasin valge,armastuse värvi pitsilise päiksevarju, ühes heegeldustöös on meeletult palju augukesi. Et ühest niidikerast, varjuraamist saaks kokku aukudega luksus, kulus terve kuu ausat pingutust. Aja puudutus-minule meenutavad sellised varjud nn. ammuseid aegu, kõik need daamid, pikad pitsilised kleidid.... veidi lähem aeg, näiteks filmist ``Suvi´´
Nüüd on minul ka nn, luksus ese-alguse asi.Päiksevarju heegeldamiseks otsisin netist suuremat sorti laudlina mustri, mida hiljem kohendasin vastavalt vajadusele. Klassikaline heegelniit (kulus vist 200g) ja nõel nr.2,5. Ikka heegeldades ja harutades, sest lina on ju täisring aga vaja oli natuke nagu kotti.
Algus oli lihtne, lasid aga ilusti mustri järgi, aga hiljem, kusagil poole peal enam varjuraamile ei passinud, tundus veidi suur ja lotendav. Tuli hakata harutama ja mustrit sättima, siit sealt vähemaks ja lühemaks, mingid read välja jätta ja midagi ka juurde mõelda. Niimoodi suure närvi kuluga valmis ta saigi, arvan et rohkem ei tee
Nii siis päiksevarju läbimõõt 109cm, viimast mustrikorda sai korratud 24 korda ja ühes mustrikorras 28 silma, kokku tuli viimasel kümnel real- rea peale kokku 672 silma, eriti hull oli aga viimane nn, heegeldatud pärlikesed, siis tundus küll et lihtsalt tahtmisest enam ei piisa. Aga sain valmis ja ilusti ka raamile, päris kenakene tuli teine aga vist ikkagi rohkem ei tee
Samas, ära iial ütle iial
jannee posted @ 19:27 - Link - kommentaarid (10)

09 August 2014
Lapiline iludus

Sain hakkama järjekordselt suure seelikuga, millegi pärast tulevad mul sellised vabakäega seelikud tõeliselt suured.
Seelik ise lihtne-lapitehnikas, lõikad, õmbled ja valmis. Eks hiljem näeb, mis täpselt valmis sai.
Seekord sain valmis tõeliselt suure seeliku.Kui seelik hakkas valmis saama ja vaja veel aluäär viimistleda, selgus tõsiasi, et allääre kogupikkust tuli kokku pea 14m, täpsemalt 13m ja 70cm. Arvasin, et tuleb palju, aga et üle 10 kokku tuleb... ju ma siis ei mõelnud nii kaugele ette.
Olen ka varem mõne kroogitud seeliku teinud-aga ühevärvilisi ja kanga pikkus on määranud seeliku suuruse. Üldiselt, nii palju kui kangast, nii palju ka seelikul krooke. Täpset kanga mõõtu ei tea, aga arvan, et keskelt läbi on kulunud seelikule umbes 1,50 m kangast (nii ma tavaliselt kangast ostan, kui kohe vaja ei ole, aga kas kangas on ilus või hind on hea)

See seelik on aga lapitehnikas, kasutasin kuute erinevat kangajuppi, kapisügavustest päevavalgesse pikka-aega oma aega oodanud.
Aga, et üks seelik kokku saada, selliselt, see oli lihtne, vaja vaid veidi järjepidevat kannatust

Alustasin niiveidi pikliku trapetsi kujuline
Lõikasin kangastest üksjagu seesuguseid tükke (seeliku valmides lõikasin veel juurde). Õmblesin küljed kokku, ooverdasin. Pika kokku õmmeldud rivi krookisin. Krookisin tavalise õmblusmasinaga, kohendasin natuke ülemist niidipinget (tugevamaks), nõelasammu seadsin kõige pikemaks ja krook kujunes iseenesest, ilma, et peaks niite sikutama.
Minu seelikus on 7 ringi
----- 1 ringis 9 lappi (ilma kroogita)
----- 2 ringis 10 lappi (väga vähe krooki)
----- 3 ringis 17 lappi
----- 4 ringis 27 lappi
----- 5 ringis 48 lappi
----- 6 ringis 74 lappi
----- 7 ringis 111 lappi kokku siis 296 tükki
iga järgneva ringi suuruse (lapide arvu) määras eelmise ringi alumine äär.
Ülesse tegin eraldi kummivärvli. Puusa ümbermõõdu pikkune tükk, lai kummikanal ülesse (minul 5 cm)kumm sisse ja seejärel ühendasin selle seelikuga. Kuna seelik kohati kumab läbi, siis ühendasin samasse õmblusesse ka voodriJa siis jäi ainult alläär. Kandipaelaga viimistlemine tundus väga ladus lahendus ja tulemus ka ilus.

Jah, seelik on ilus aga leidsin ka mõned miinused---triikimine---, selline tunne jääb et muudkui triigin ja triigin ja triigitud ei saa. Ning ka autoukse vahelt olen paar kord avastanud. Nii. et seelik jalamehele. Aga ka alläär saab jalamehel ruttu mustaks.
Aga ikkagi- seelik on aus ja soe, eriti nüüd, jahedatel augusti õhtutel
jannee posted @ 19:30 - Link - kommentaarid (8)

31 Juuli 2014
Juulimaasikas
juulikuu projektitööks sai peale pikka arutelu (ikka iseendaga) ja materjalide ülevaatamist, sellised mõnusad istumispadjad.
Kokku viis patja.
Vabakäega valitud suurus, lihtsalt nii nagu tundus sobiv.
Väike ja täismõõdus plaan paberil, enne tööle asumistPadjad, pigem padja ümbrised, tegin lapitehnikas.
Ruut sai mõõdus 7x7 cm, kuues reas kuus tükki jutti. Kui kuu on juuli, siis enamikel inimestel puhkuseline, nii ka minul. Nii siis, toetan oma pehme ....... maasikale mis on täpselt paras ja täidetud juulile omaselt heintega, kus veeta üks juuliliselt puhkuseline puhkus. Juulikuiset merelist töös ei kajastu, aga mere ääres sai käidud küll

jannee posted @ 20:25 - Link - kommentaarid (11)

30 Juuni 2014
Kast. Üks võimalik variant taaskasutamiseks.


TK Aastaprojekt 2014 juuni.Kasti tutvustav tekst.
Saame tuttavaks! Mina olen jumalamuidu saadud materjalist, juhusliku suurusega toekas pappkast. Esmalt värviti mind julgete värvidega aga noh, perenaise arvates ei olnud ma jubeilus. Seega kaeti mind juhmi järjekindlusega päevinäinud, aastaid nurgas seisnud Nõukogude Naise lõikelehtedega. Lisasäraks sain süvistatud käepidemed, et perenaine ei oleks koba ja mind maha ei pillaks. Ja siis tabas mind perenaise pilk - oh sa meie - saigi jubeilus!

jannee posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (2)

31 Mai 2014
Maikuu oranz ja mummuline

plaanis oli küll midagi suuremat, aga välja tuli midagi hoopis armsamatmaikuu Aastaprojekti igati passlik-mandariini karva oranz, moekalt mummuline, mõnusalt muretu
võimalus juukseid iga ilmaga korras hoida ja et maikuu saaks veel ka neljanda lisa, lisasin pildile ka peotäie magusaid maasikaid

jannee posted @ 21:15 - Link - kommentaarid (1)

25 Mai 2014
Peotäis roosilist romantikat

kaua aega olen plaaninud proovida roosinuppu kristallvaiku pista. Kohe nii kaua, et roosinupud on eelmise aasta õienupud, mis seisid üsna silme all pea terve aasta, kohe varsti on aga uued õied tulemas. Roosinupud on sordilt nimega Fairy, õied on sellised pisikesed näpuotsa suurused.

Kuna roos ise on nn. romantika,siis ka Romantika projekt sobis,nii et kindlasti tuli end kokku võtta ja leida aeg tõsisemalt kristallvaiguga tegeleda.
Proovinud olen eelnevalt paar korda, eriti asja küll ei saanud. Kahju oli sellest, et värskelt korjatud pisikesed võõrasemad ja ristiku lehed, kõik kaotasid oma värvi, järele jäi selline kahvatu beez.
Kuivatatud roosinupp jäi küll oma kuivamis värvi. Proovida tahaks ka päris punaseid nuppe

Töökäik oli ise päris pikk,
1-valmistasin vormi, klaaskuuli ja modeleerimis saviga, mis ahjus valmis kuumutatakse
2-otsisin enam vähem ühte masti õied
3-ettevaatlikult toppisin õied pisikesest august vormi
4-täitsin tilk haaval vormid kristallvaiguga (et ei jääks mulle pärli pinnale)
5- ootasin ja ootasin
6-kui oli piisavalt kaua oodanud eemaldasin vormid, välja tulid ilusad pallikesed
7-seejärel lihvisin ja poleerisin
8-siis natuke ehte vidinaid ja valmis said kaua oodatud----oma roosiga, oma kätega, omale kõrvarõngad-----

jannee posted @ 19:13 - Link - kommentaarid (5)

30 Aprill 2014
Ah, ahvatlev aprill

selle aasta aprill ahvatleb nii õue, kui ka toa tegemistega. Ainult, et aega napib, ööpäevas võiks olla oma nii 26-27 tundi. Siis jõuaks küll, nn. mäele jõuda, ka korralikult välja puhata. Hing ihkab puhkuste aega.
Suvi tõotab tulla heade uudistega, kuhu kuulub ka TK Aastaprojekt-

Nii siis aprillitöö ettekanneTäitumas on üks ammune unistus, tütar lõpetab gümnaasiumi. Kuna enne lõpp finaali on toimumas veel igasugu üritusi ja ikka peab olema midagi uut selga panna,siis tema jaoks on nii argine asi, et küll emme õmbleb.
Esialgsete arvepidamiste kohaselt tuleb kleite kokku vist 3
ballikleit
tutipeo kleit
lõpupeo kleit
pluss , veel pererahvas tahab ka pidupäeval hea välja näha.

Kleidi ülaosa on ahvatlevalt kollasest kangast, mida katab sama ahvatlav kollane pitskangas, kuhu on sisse kootud, niivõrd kuivõrd absoluutselt ümmarguste õielehtedega lilleõied.
Seelikuosa on selline pliseeritud veniv kangas, ääretult lihtsa lõikeline-
-sirge tükk
-krook sisse
-ühenda kleidi ülaosaga
lükka vöö peale ja valmis. Kogusärtsu lisab pikk pikk pikk lõhik.Kokku sai ammune unistus
argine asi
ahvatlevalt kollane
absoluutselt ümmargune
ajaloolist mustrit ei ole, kuid siiski meenutab kollane pistkangas vanu pitskardinaid
Aga tütre ajalukku läheb see sündmus kindlasti
jannee posted @ 10:27 - Link - kommentaarid (3)

12 Aprill 2014
Ehime mehi


Võib-olla meie läheme laulupeole, seda küll pealtvaatajatena.
Suurürituse jaoks õmblesin asjakohase riietuse.
Niimoodi ehtisin noorhärra.Ja niimoodi tipp-eas noorhärra.Suure tõuke varakult suveks valmistudes andis TK projekt Ehime Mehi. Kuidagi on kujunenud nii, et alati ikka nõela alt selga.
Valmis sai ilus komplekt pojale ja mugav päevasärk mehele.
Noorhärra püksid on suviselt 3/4 pikkuses ja vest samuti vaba lõikega, krae ja paari nööbiga. Kasutatud sai kunagi teise ringi poest ostetud ja suurt numbrit kandev seelik ja voodril vesti, täpselt sobiv minu Mihklile. Natuke harutamist ja lõikumist, õmblemist ja olemas. Sai teine kohe väga vahva.
Meeste särk on nagu särk ikka, kangaks hea õhuke puuvillane, laseb suvel hingata. Lõikeks kasutasin vana Sangari särki, see passib kohe väga hästi, ei ole vaja palju mõõta ega sättida.Nii siis mehed rahul, mina rahul

Näis ainult, kas noorhärra on nõus vabatahtlikult ka selga panema, autod ju pealt puuduvad
proovimisega tekkisid väikesed tõrked. Aga noh, ma ole ju EMA
jannee posted @ 15:46 - Link - kommentaarid (7)

28 Märts 2014
Magus märts

Eriti magusaks saab märtsi kui kokku panna lill, komm ja Aastaprojekti märtsikuuKui reastan sõnapaarid märtsikuu Aastaprojektis, saan sellise üles tähenduse
ka minu kommililledel on tärganud märgatavalt roheline lehelible ja hing on mälestustest tulvil, küll eelmisest kevadest, küll vulisevast oja veest ja meenub ka muinasjutt kurjast võõrasemast, kes saadab kasutütre lumikellukesi korjama....
Kogu see kevadine ilu ja magus ühte patta panna, tundus kõrvalseisjatele just kui mänguline lahendus, aga nad ei tea, et selle taga oli peidus määratult mahukas tegemine, alustades kroonlehtede ja rohuliblede välja voltimisest lõpetades näpitaskorvi liimimisega

Korvitäis krookusijannee posted @ 11:04 - Link - kommentaarid (5)

05 Märts 2014
Käsitööolümpia 3 koht-pronksmedal!!!

Medal käega katsutud ja silmaga paitatud. On ikka ilus küll ja uhke tunne on ka.
Suured tänud kaasaelajatele ja pöidlahoidjatele, kaasvõistlejatele, organiseerijatele, meil oli ilus võistlus!!!


Aeg pidustusteks, et medalikohta väärikalt tähistada.

jannee posted @ 19:02 - Link - kommentaarid (7)

28 Veebruar 2014
Sinine suss

Aastaprojekti veebruar-lühike kirjeldus kuu teemast.
Vapustavalt villane
Vahutavalt pitsiline
Võidukalt sportlik
Võrratult sinine
Veiniselt vindine
Selline sai siis minu nägemus veebruarist ja isetegemisest

Vapustavalt villasest ja võrratult sinisest kraasvillast sai valmis tehtud mõnusaimad sussid,mis said kaunistatud ilusa valge vahutava pitsilise kangaga-see tõmbus viltides ja vanutades mõnusalt kobrutama, mis jätab mulje tõesti vahutavast pitsist. Ja, et tagada võidukalt sportlik tegevus, kus saab ühendada sussid ja palli, sai meie peres tubane jalgpall

Proovisin jälle susse viltida, kuna eelmistega ei saa väga rahule jääda. Järjepidavus pidavat viima sihile- nii ma siis loodangi järjepidavusele. Susside tegemiseks võtsin seekord siis 300g villa, jalajäljest sablooni suurendasin vastavalt 2 ja 3 cm, seep, soe vesi ja töötahe.
Esmakordselt proovisin ka kangast peale viltida, ebaõnnestumiste vältimiseks kasutaks pitsi katmiseks vähem villa.
Ka kanna vormimine, ma arvan ,et õnnestus.
Kokkuvõtteks ütleks, et parem kui eelmine sussipaar aga järgmine tuleb parem.

jannee posted @ 21:45 - Link - kommentaarid (6)

25 Veebruar 2014
Teksa Voodikatte tikkimismustrid


Terve päev pusimist, fotoka, arvuti ja teki vahel jooksmist ning lõpuks tuleb välja tõsiasi targemate suust, et mul puudub vastav tehnika, et pildistada nii, et juuksekarv ka paistaks.
Aga andsin siiski maksimumi tuld ja tulemus sai täitsa loetav ehk detailiselge. Tihti on nii, et piste määrab asja ilu, see on see mis silma jääb.
Kokku sai siis: 6 masintikandi mustrit, keskmine suurus läbimõõdus ~8 cm
Sean pildid ritta valmimis järge pidi

1 päev


2 päev


3 päev


4 päev


5 päev


6 päev


Iga päevaga asi paranes ja kogu protsess muutus ladusamaks. Muidugi kaasnes sellega ka üks jagu täitsa korralikke tikitud lapikesi, mis leidsid enamus omale ka auväärse koha Käsitööolümpias Suures voodikattesjannee posted @ 22:47 - Link - kommentaarid (10)

24 Veebruar 2014
Talvine Käsitööolümpia
Käsitööolümpia tarvis sai kokku pandud sinine ja lapitehnika.
Väga mulle meeldis selline lapiline olümpia temaatika, eriti siniste toonidega.
Proovisin siis minagi oma siniseid kokku, üheks tervikuks saada. Alustuseks koostasin oma esimesed suuuremahulised tikkimisfailid, alateemaks arhailine, kui arhailised nad said on muidugi vaieldav. Aga iga järgneva motiiviga asi paranes.
Ruudud valmis tikitud ja kate kokku õmmeldud, lisasin ühendusõmbluste katteks effektlõnga.
Tulemuseks
: Suur voodikate 170x220
: padjakatted 45x45
: iseloodud tikkimisfailid
: vaba ruumi kasutatud teksade riiulisse

Minul jätkus sel aastal silmi peamiselt Iluuisutamisele, siit ka väike lisa pildile uisupaariga. Õues ju ikkagi veebruar_ sel juhul võib ju uisk olla täitsa päevakohane.

Käsitööolümpia vabakava, enda seatud reeglite järgi
jannee posted @ 15:56 - Link - kommentaarid (17)

26 Jaanuar 2014
Jaanuar oma viie sõnapaariga
Võtsin nõuks teha kasti ja mis saab veel lihtsam olla, kui sulle öeldakse ette ka märksõnad, et selline-selline ja tolline-tolline.
Jaanuari lahedus
-jahmatavalt valge
-jaburalt keeruline
-jaapanipäraselt võõras
-jooneline-triibuline
-joonistatud mustrid

Vaatasin siis ringi, et mida ja millest. Silma jäi karbi virnKuidas sellest asja saada tundus Jaburalt keeruline
tasa ja targu, tükk tüki järel
Tahtsin sellist sangaga kasti, umbes nagu tööriista kast, ainult et nagu naistekasvalmis toorik, mis arvati olevat õllekastSeejärel katsin kasti küljed liimiseguga (1 osa PVA, 1 osa vett) ja katsin kortsuliselt salvrätiga.
Kogu kasti värvisin valge värviga, et saada valgemast valgemat pinda mis oleks Jahmatavalt valge
Et kogu ilme liiga mage ei oleks, kasutasin ilmestamiseks Joonelist-triibulist kangastSeejärel, et saada kastile ka Joonistatud mustrit
kasutasin jällegi salvrätti, seda mustriga osa, mis näeb välja nagu muster, aga on tegelikult joonistatud, saabki kokku joonistatud musterJäänud on veel Jaapanipäraselt võõras
selle kohta ütleks nii: kui nüüd mõelda neile valgeks värvitud nägudele, pisikesele suule, silmatorkavatele silmadele, õrnroosadele kirsiõitele
kui nüüd kõigele sellele mõelda ja vaadata selle pilguga
siis mina väidan, et kasti värvi lahendus on Jaapanipäraselt võõras.

jannee posted @ 09:45 - Link - kommentaarid (7)

31 Detsember 2013
Jõulukuulid


Aastaring on jälle täis saamas. Sellega ka minu esimene suhtelistel tihe blogimis aasta.
Tegemisi ja toimetamisi on olnud seinast seina. Olen käe valgeks saanud sellistes tegemistes, mis kunagi pähegi ei mahtunud. Nüüd tagant järgi võin öelda,,,,,, Haara julgelt härjal sarvist,,,,,, kui on tahtmist ja pealehakkamist õnnestub kindlasti.
Kahju on ainult ajast, mil lasin nii palju vett merre voolata.

TK 12 tehnikat 12 kuud on nüüdseks läbi.
Meenutama jääb seda projekti pidev ajapuudus, sest kogu aeg oli vaja juurde õppida, et võiks oma tegemise teistele ette näidata.
Ja nüüd detsember, aasta kõige kiirem kuu.
Üks oli kindel juba pikemat aega, detsembris teen täitsa enda tujule ja soovile jõulukuulid. Olen ammu igatsenud jõulukuusele veidi vanaaegsemat-antiiksemat ilmet, aga pole raatsinud osta neid hirm kalleid asjakesi kuusele.
Seega, sel aastal haarasin härjal sarvist ja proovisin ise. Juhuslikult jäid kaupluses mulle näppu hirm sädelevad klaaskuulid, sinna lisandus ka sama suur allahindlus ja see sätendav karbike 12 klaaskuuliga oli minu. Teises kaupluses jäid näppu väga vahvad salvrätid ja rohkem polnud vajagi, kõik loksus paika. Natuke arvutiõpet salvräti ja kraklee(tõsine pähkel) tehnikas ja läkski tegemiseks. Natuke liivapaberit, ohtralt värvi ja kannatust, liimimist ja silumist, nii valmisidki
Decoupage ja kraklee tehnikas ümbertehtud jõulukuulidNüüd hakkab minu kodu Jõulukuuske ehtima 12 imearmast Jõulukuuli

Väike töötlemine ja tulemus ........Soovin teile, kes te siia juhtute HEAD VANA AASTA LÕPPU ja HEAD UUT AASTAT!!!!!
jannee posted @ 16:39 - Link - kommentaarid (11)

Kingi-ingel

Imelihtne viis kaunistada küünalt vastavalt oma soovile.Kasutasin 1x salvrätti ja küünalt. Ajasin lusika kuumaks ja hõõrusin vastu salvrätti, mille tõmbasin küülale pingule. Hiljm kaunistasin vastavalt äranägemisele akrüülvärvidega.

Sama saab teha ka vanade klaaside ja topsidega.Kasutasin akrüülvärve, eelmisest tegemisest vussi läinud salvrätti ja läbipaistvat veeklaasi.
Kõigepealt liimisin vussi läinud salvrätipildi klaasile, seejärel tupsutasi klaasi akrüülvärviga (2 x), üritasin need kaks kokku sobitada ja kui kõik ära kuivas, pihustain 2-3 korda lakiga üle.
Siis küünal sisse ja saigi ilus küünlaümbris.
Tulemuseks sain imearmsa pühadeküünla ja veel kaunima teeküünla pesa
jannee posted @ 15:57 - Link - kommentaarid (1)