Heegeldan südamega:):):)
Heegeldan südamega:):):)
Heegeldan kaheksandast eluaastast peale, polegi justkui heegelnõela käest pannudki! Armastan oma heegeltöid kinkida, et tuua inimeste ellu rõõmasaid hetki! Naudin heegeldamist!
24 Aprill 2011
Mõned asjad on vahepeal valmis ka saanud, kuid ideid on kogu aeg rohkem kui aega on ning nii mõnigi sünnipäev tulekul! Kotis on sama palju lõnga kui ka raamatuid! Aeg ruttab ikka omasoodu liiga kiiresti, aga ilmad on nii ilusad, et nädalavahetusel sai maal kodu ka õues heegeldatud. Nüüd siis mõned pildid valminud esemetest laada jaoks (kõik ei ole veel valmis ja kõik pole veel pildile ka saanud).....aga valmis ja toredad on sallid ja võtmehoidjad, lisaks lähevad laadale ka mõned varemvalminud ja ka siin näidatud kaelakeed....
Ilusat kevade jätku ja ikka soojust südamesse ja häid mõtteid ja tegusid päevi saatma!!!!
AFF24 posted @ 18:34 - Link - kommentaarid (1)
05 Aprill 2011
Kolimisega on nüüd selleks korraks lõpuks ühelpool, aga see võttis palju aega ja asjatoimetamist (lisaks kõik muud kiired tegemised) ning seetõttu on olnud vähe aega käsitööga tegeleda. Aga ma saan näidata pilte oma varesematest heegeldistest, sest minu kaksikõde Eff jäädvustas need pildile.

Esimeseks voodikate, mis on minu üks esimesi suuri ettevõtmisi, see valmis kui olin 15-16 ja ikka veel katab maal kodus minu voodit


Üks südamepadi , ainuke padi, mille olen suutnud endale alles hoida, mitte ära kinkida


Ülakardin, mis ripub kodus maal kaminatoas


Mõned kaelakeed, mis valmisid ühel nädalavahetusel, kui tuli jälle tahtmine ehteid teha


Ilusat kevade jätku, Tartus on see hetkel mõnusalt päikseline!
AFF24 posted @ 14:20 - Link - kommentaarid (5)
27 Märts 2011
Tänane päev on läinud tegutsemise tähe all ja ikka veel asjade pakkimise tähe all, sest kolimine ei ole kunagi kerge ettevõtmine, eriti kui elu selleks nii palju takistusi ette seab. Mind paneb imestama kui kergesti on inimesed võimelised oma lubadusi unustama, seda enam kui tegemist on oma kliendiga, kellele neid lubadusi muudkui antakse ja täide ei viida. Kui mina oma klientidega niimoodi käituksin oleksin juba ammu tööta.
Edasi, aga ikka rõõmsamal toonil, sest elu on liiga lühike, et ennast sellistest asjadest liialt närvi ajada. Kevad piilub ikka juba aknast sisse ja peaasi on, et mitte sihte silme eest lasta ja ikka püüelda nende poole (kuigi mõnikord tunduvad soovitud tulemused nii kaugel olevat, eriti minu lõputöö ) Hoidke ikka kevad südames!
Ma ei saa oma kiirete tegemiste kõrvalt käsitööd täiesti kõrvale jätta, sest see aitab kõige muuga hakkama saada! Siin on üks valminud Salomoni sallidest, mille mu täditütar pildile jäädvustas!
AFF24 posted @ 19:43 - Link - kommentaarid (2)
22 Märts 2011
Mul on korraga käsil mitmeid projekte, mõned neist pikaajalisemad kui teised, ja kuna minu fotokas on katki, siis pole saanud neid pildile jäädvustada.
Tegin oma täditütrele kaks patja, ta oli nii lahke ja tegi neist ka pildid, mida saan nüüd kõigiga jagada!
Eesmärgiks oli sobitada need padjad tema kirju elutoaga! Valisin kaks värvi, rohelise ja kreemika, mida kasutasin mõlema padja juures erinevas proportsioonis! Mustrid valmisid tegemise käigus spontaanselt! Heledamal padjal on ääretükkidel kasutatud nn vanaema mustrit.
Täditütar jäi tulemusega rahule, mina kaIlusat kevade jätku kõigile! Ikka palju päikest ja ei mingit lubatud tuisku!!!
AFF24 posted @ 17:42 - Link - kommentaarid (8)
05 Märts 2011
Suuremad jäädvustatud projektidest:

Riideribadest väike vaip:


Riideribadest suur vaip:


Väike laudlina:


Suur laudlina:


Kardin:


Pitskardinad:


Beebitekk:


Beebitekk:


Emale tehtud voodikate:


Õele tehtud voodikate, emale padi
AFF24 posted @ 21:43 - Link - kommentaarid (3)
Erinevad projektid, mis mõnikord seotud mõne laadaga (näiteks tudengite kevadpäevad vm), tellismustööga või taasärganud huviga :

Tudengilaat 2008:


Tudengilaat 2009:


Tudengilaat 2010:


Käsitöö- kevad 2009


Kursuseraamatud:


Kaunistatud karbid:


Võtmehoidjad:


Kõrvarõngad (tihti teen kaksikõele, endal kõrvaauke ei ole )

Mobiilikotid:


Raamatute järjehoidjad:
AFF24 posted @ 21:27 - Link - kommentaarid (2)
Erinevad katsetused:

Riideribadest heegeldatud sall, pinal ja märkmikuümbris:


Papud kingiks:


Traadist heegeldatud jõuluehe (traadist heegeldan ka prosse)


Prossid:


Kommipoisid heegeldatud voodikatte taustal:


Lõbus sall (mõmmiku kaelas)
AFF24 posted @ 21:12 - Link - kommentaarid
Padjad, neid teen ja kingin meeleldi, kuid neistki on vaid vähesed pildi peale jäädvustatud, aga mõned näited siiski:Kollane on minu lemmik värv ja seetõttu olen teinud nn päikesepatju mitmeid, siin on üks näide:

AFF24 posted @ 20:57 - Link - kommentaarid
Alustades varasematest: kaelakeed


Kaelakeede päike
Villapallidest kokkuheegeldatud kaelaehe


Kaks kalaehet: samuti (isetehtud) villapallidest kokkuheegeldatud
Kolm kaelakeed


Ja veel kolm kaelakeed


Need olid mõned näited!Enamus kaelakeesid pole kahjuks pildi peale jõudnudki, tavaliselt leiavad need uue kodu või koha minu kaelas üsna kiiresti Üldiselt on minu ehetelaekas keskmiselt mõnikümmend kaelakeed, millest tihti osa saab ka edasi kingitud (ja siis teen ikka uusi juurde, et iga päev oleks midagi toredat kaela panna )
AFF24 posted @ 20:48 - Link - kommentaarid
Heegeldada võib kõike, mis pähe tuleb nii enda lõbuks, kui ka teiste rõõmuks! Sageli jääb ajast puudu, sest ideid on nii palju ja kõiki lihtsalt ei jõua ellu viia. Kingitusteks tehtud esemeid on kogunenud ja oma uue kodu leidnud nii palju, et kui juhtumisi ei olnud aega neist pilti teha, siis kõiki meenutada ei oskagi. Kogemused kui inimesele kink tõesti väga meeldib ja talle väga hästi sobib, teevad tuju väga heaks! Mõnikord kui inimesed küsivad minult, kui palju aega millegi tegemisele kulus, siis mõtlen endamisi, et tegelikult ma ei teagi, sest enamasti on mul vähemalt viis-kuus projekti korraga käsil (tavaliselt ütlen siis umbes mingi aja, mis selle projekti tegemiseks võiks kujuneda, et inimesel oleks vähemalt mingi ettekujutus). Minu lemmik heegelduskohad: kodu, laste kodud, keda hoidmas käin (kui lapsed magavad ja mul on vaba hetk), rong, raamatukogu, bussijaama ootesaal, enne loengut mistahes auditooriumis, tegelikult peaaegu kõikides kohtades saab heegeldada, kui juhtub vaba hetk olema (olen heegeldanud ka tänaval jalutades )! Loomulikult olen ka kudunud, tikkinud, pilutanud, viltimisnõela abil viltinud jm aga heegeldamise vastu need ei saa!
AFF24 posted @ 18:14 - Link - kommentaarid (4)
009667 visitors