Näpukad
Näpukad
heegeldamine, tikkimine, kudumine - siis kui aega ja tahtmist on
.: About Me :.
Age: 43
Location: Tallinn
Zodiac Sign: veevalaja
.: Likes :.

.: Dislikes :.

.: Links :.

.: Quote :.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
August 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011

.: Currently :.

Reading:

Last Movie:

Listening to:


.: Visits :.

062720

Flag Counter
27 Märts 2014
2 tassi minu jänkukestest. Nöpsi ja Vanda kahjuks lahkusid pooleaastase vahega meie juurest. Aga asemele tuli 3-ne Albert. Nii saigi kõik 3 tassidele paigutatud.
Väiksem tass läheb peagi 5 aastaseks saavale vahvale poiskesele sünnipäevaks. Jänkud olid tema suured lemmikud ja sõbrad. Suuremast tassis jõin täna hommikul ise kohvi.

Pikkkõrvad Nöpsi Ja Vanda


Lontkõrv Albert


Väiksema tassi porgandeid peab natuke veel keraamikavärviga kohendama, sest lehtede glasuurist pole midagi järgi jäänud. Õnneks on sünnipäevani veel aega ja selle pisivea saab õigeks ajaks kõrvaldada.
pipppi posted @ 10:24 - Link - kommentaarid (2)

17 Veebruar 2014
Olen viimasel ajal väga laisk olnud ja mitte midagi pole teinud. Aga eks selleks ole ka omad põhjused. Nendest siinkohal ma pikemalt heietama ei hakka. Hetkel on mul ainult ette näidata mõningad portselanist ehted.
Kõrvarõngad

Ripatsid

Rinnanõelad

Tegelikult saab ehted omavahel komplektidesse jaotada.
Lehekeste komplektid

Lehekeste kõrvarõngad rinnanõelaga ja kõrvarõngad kaelaehtega.

Tütrele sõbrapäevaks jänkude komplekt. Mälestuseks meie hulgast augustis lahkunud Nöpsile ja jaanuari keskel lahkunud Vandale. Kahjuks tulid ahjus kõrvarõngastele praod sisse. Vahest võib ka puudus olla voorus, otsustasin ikkagi need õnnetud jänkukeste kõrvarõngad valmis teha.

Jaanuari lõpust elab meie juures juba uus jänkuke. Tema eelmine omanik kolis Taani elama, õppima ning raske südamega pidi ta oma loomakesest loobuma. Nii elabki kolme aastane Albert meie juures.


Lõpetuseks ka mõningad jaanuarikuised kingikotid, mis on juba koos kingitustega jaanuarisünnipäevalastele ära kingitud.
pipppi posted @ 11:19 - Link - kommentaarid

19 Detsember 2013
Kaks viimast rahulikku vaba päeva enne jõule. Ees ootamas kolm pikka tööpäeva ja siis ongi juba pühad käes. Et aega mitte asjatult raisata, hakkasin kohe hommikul vara kingikotte edasi meisterdama. See aasta saavad kõik kingid nn. taaskasutuskottidesse.


Jõulukuusele, mida mul veel kahjuks toas pole, tegin savist ja portselanist kaunistusi. Nüüd võib vist plastmasskuulid pensionile saata. Eelmistest aastatest on ju kuusele kootud kuulikesed ja heegeldatud lumehelbed. Võin öelda, et tänavu on minu kuuseehted kõik isetehtud.

Sügisel sai hoolega ka saviga mässatud, eile tõin asjad stuudiost põletusest ja glasuurimisest koju.
Koogivaagen glasuuritud seest valge ja väljast sinise kristalliga.


Mõningad kohvikruusid ja paar taldrikut, samuti valge ja sinise kristallglasuuriga.
Pliiatsitops paari väikese sahtliga, kuhu hea kirjaklambreid ja muid pisividinaid panna.Üks väike portselanist taks, mis tegelikult on rinnanõel.


Veel üks koogivaagen, mis tehtud juba kevadel, aga minu laiskuse tõttu siiani üles pildistamata ja esitlemata. Eks mõningad tööd on juba ka ära kingitud ja need jäävadki laiemale ringile kajastamata. Vaagen on glasuuritud punase glasuuriga, aga kuna punane pidigi olema väga kapriisne ja tundlik, siis tuleb tunnistada, et seekordne punane on hoopis oran˛.


Veel paar vidinat kevadest. Parem hilja, kui mitte kunagi. Need inglikesed ja jänkukesed on tehtud hoopis pabermassist.Siin nad veel päris märjad.

Ning ka üks üsna suur kauss, kahjuks kuivades läks serv katki ja siiani pole ma viitsinud seda käsile võtta, et iluvead kõrvaldada. Nii konutabgi kauss sektsiooni otsas ja ootab.


Selline näeb välja paber, tapeediliim ja vesi


Imelist jõuluaega ning rohkeid päkapikke! Minu oma kössitab vanas uisus ja hoiab pingsalt meil silma peal.
pipppi posted @ 13:41 - Link - kommentaarid (1)

13 Detsember 2013
Jõulud tulemas, kinke vaja pakkida. Et ka pakend on kingi juures oluline, tulin mõttele, et see aasta teen ise kotikesed. Kuna internet on suur ja lai, otsustasin proovida, kas leian mõne õpetuse. Leidsingi päris mitu, kuidas voltida, liimida jne. Kahjuks kodus leidus ainult oran˛i suurt paberit. Et kotike liiga igav poleks lasin peale kuldset sprayvärvi ja lisasin mõningad jõulukuulikesed-kellukesed-heegeldatud lumehelbed.


Esimene kotike läks pisut aia taha, nagu esimene vasikas ikka. Teine tuli juba pisut kobedam. Ja kuna harjutamine teeb meistriks, siis iga järgmine tuleb kindlasti ilusam-parem-uhkem.
Aga selline siis sai minu esimene katsetus teha ise kingikotte.
pipppi posted @ 11:25 - Link - kommentaarid

06 November 2013
Sügis on käes ja ilmadki hakkavad tasapisi külmemaks minema. Tütar ostis omale uued saapad. Loomulikult peavad ju noortel ja mitte ainult noortel kõik asjad omavahel hästi sobima. Nii ei sobinudki uute pruunide saabastega teist värvi müts, kui ainult pruun. Teiseks tingimuseks oli suur, suur tutt. Pool pühapäeva nokitsemist ja selline ta siis saigi.
pipppi posted @ 13:06 - Link - kommentaarid

01 November 2013
kruus isale

pipppi posted @ 12:31 - Link - kommentaarid

09 Oktoober 2013
Pea pool aastat varsti möödas, kui siia viimati midagi postitasin. Suvi teadagi kiire aeg ja käsitööks mul küll eriti mahti pole. Vaja kõike muud teha, kui kududa, heegeldada või õmmelda. Seda viimast ma taha ei saagi, sest masin endiselt parandusse viimata.

Teadagi on suvi ehitamise aeg. Alustasime saunaga. Esimese leili võtsime juba siis kui lava veel polnudki. Taburetid asendasid väga hästi lava.

Teiseks suuremaks projektiks sai majaesise katusega terrassi ehitamine. Alustasime kannude maasse kaevamisega ja lõpetasime katuse panekuga. Enamik töid tegme õega kahekesi.Kolmandana võtsime ette vanade tuulekastide lammutamise ja uute laudade paneku.

Kevadepoole tegin savist meepoti.

ja suvel millalgi sain põletusest tagasi.

Nüüd mesi sisse ja talvel olgu haigused meist eemal.

Lõpetuseks ka kunagi valminud tikutoosihoidja, aga seekord juba oma õigel ja lõplikul kohal, maal köögi seinal.

pipppi posted @ 15:23 - Link - kommentaarid (3)

14 Mai 2013
Täna lisan mõningad asjakesed, mis nädala eest glasuurimisest tulid.
Tikutopsihoidja maale kööki. Tikud vedelevad meil siibri peal. Hoidja on valmistatud punasest savist.

Glasuurimisel kasutatud punast ja läbipaistvat.

Punane savi ise on juba nii ilus, et lausa patt on teda muu värvi alla peita. Nii saigi ainult läbipaistvaga läiget antud.


Punasest savist kiirkäigul tehtud väike taldrik, millele ma pole kodus veel rakendust leidnud. Kahjuks glasuurimisel on üks väike apsakas sisse tulnud.


Ja viimasena eelmises postituses mainitud tammeleht, mille kinkisin emale. Tema pani selle hoopis kööki lauale kaunistuseks, mitte sinna, kuhu ma tegelikult sellele mõelnud olin.


Ning metsaalune on ülaseid täis.
pipppi posted @ 16:39 - Link - kommentaarid (4)

25 Aprill 2013
Lõpuks jõudsin niikaugele, et üles pildistada juba talvel tehtud esimesed katsetused keraamikas. Eks need olegi esialgu ainult materjali tunnetamise ja tundma õppimise tulemused. Ja glasuurimine on tõesti suur kunst.
Esimesel korral sai tehtud päris mitu asjakest.

Päris rahule jäin ainult paariga neist. Köögis otsustasin pensionile saata vähemalt 30 aastat kasutusel olnud vana puulusika. Kuna see mu lemmik ja oli igapäevaselt kasutuses, siis ära ma teda ei visanud. Tegin talle savist seltsiks paar kalakest ja riputasin pliidi kohale lambi külge. Nüüd tal seal hea vaadata, kuidas söögitegemine käib. Kena pesnsionipõlve talle.

Teiseks on küpsisealus. Glasuurimine on natuke ebaühtlane.

Kolmandaks seebialus, aga selle glasuurimisega pole ma kohe üldse rahul. Kunagi kui saab, teen ümber. Tegelikult ei meeldinud mulle värv.

Neljandaks esimese tunni meisterduseks oli veel üks tammelehe kujuline alus. Sellele saab koht olema kööki kulbialusena. Aga kahjuks on see siiani glasuurimata. Eile sai see viga küll parandatud, aga millal ta ükskord ahju saab...

****************************************************************

Teisel tunnil otsustasin ma, et voolin kohe päris mitu munatopsi. Aga...
...Aga tegin hoopis suurde tuppa rahvuslikus stiilis väikese taldriku. Aegajalt saab sinna paar kommikest peale panna või siis kohvitassi või hoopis võileiva. Pean mainima, et see taldrik on senini ainuke, mille glasuurimisega ma eriti rahule jäin.

Veel punast. Väike pähklikausike.


Ja viimasena munatops. Selle voolimisega sai ikka üksjagu vaeva nähtud. Ütleme nii, et ei olnud mul tol päeval munatopsi päev. No ei tulnud, ega tulnud välja. Ja see eelmine pähklikauss oli ka algselt munatops, mis sugugi ei õnnestunud. Siis lõpuks vihastasin ja voolisingi sellest kausikese. Eestlane on jonnakas rahvas ja ei jätnud minagi oma jonni, lõpuks ikka mingisugune munatops mul välja tuli. Glasuurimisel pole õnnestunud lilled. Aga lõpptulemus on muna söömiseks täiesti paras. Eks näis, ehk kunagi on mul munatopsi päev ja järgmine aasta saab see õnnetuke omale mõningad seltsilised.


pipppi posted @ 10:39 - Link - kommentaarid (3)

22 Aprill 2013
Seekordne postitus tuleb siis kahasse tütrega. Jah, idee ja lõppteostus on minu, saviga mässamine ja glasuurimine on tütre poolt.

Kuna liblikaid sai rohkem tehtud, jagus neid veel teise, väiksema kella jaoks. Nüüd ripubki meil kodus üks suurem ja maal ema juures väiksem tuulekell.
Suurem, mis sai meile koju

ja väiksem, mis jäi maale.

Lisasin heli tekitamiseks ka veel väikeseid kellukesi.

Aga tuule käie helisevad mõlemad väga kaunilt.


Lõpetuseks minu selleaastased esimesed sinililled. Täpselt nädal tagasi, esmaspäeval oli mets veel paksult lund täis. Aga juba laupäeval polnud lumest enam haisugi. Kevad laiutas kõikjal.

Ja kass nautis kevadpäikest lillepeenras.

Ning suvi tuleb mul kuldne, sest üks kollane liblikas otsustas maanduda minu kummikule.


Huvitav tähelepanek:
tänane postitus algas liblikatega ja lõppes liblikatega. Ausõna nii ma ei planeerinud.
pipppi posted @ 10:26 - Link - kommentaarid (4)