kassrosina blogi
About Me
Age: 35+
Location: Tallinn
Zodiac Sign: ambur
Likes
Armastus, mis elab mu südames teiste vastu ja teiste südameis minu vastu.
Õhtused uinumised ja hommikused ärkamised kallima kaisus.
Inimesed, kes on nii ilusad ja head...

Dislikes
Inimesed, kes teevad tahtlikult teistele haiget.
Haigused, mis kimbutavad liiga tihti meie peret.

Link
Leiboldite blogi

Quote
Pokker on nagu elu ja elu on nagu pokker:
Sa võid teha omalt poolt kõik õigesti ja kaotada või siis teha hunniku vigu ning ikkagi võita. Ometi suurendad pikemas perspektiivis võitmise tõenäosust oluliselt, kui enne otsustamist veidi mõtled.
Archive
Viimased postitused
Detsember 2007

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

kassrosina blogi
Mõnedest mu tegemisest jääb siia netipäevikusse väike märk maha.
05 Detsember 2007
Kampsunilugu.
Viimaks sai ka minul midagi mittesalajast ja samas näitamisväärset valmis.

Ma ei tea, kas miski muu käsitööasi on mul üldse kunagi nii palju aega võtnud, kui see kampsun. Kudumisse tekkisid jube pikad pausid ja teised asjad tulid vahele ka. Viimaks kohustasin end kampsuni valmimise nimel iga päev vähemalt ühe rea kuduma. Lõpptulemusena selline sundkudumine ikka aitas ka, sest kui asja juba kätte võtad, siis tegelikult ikka teed rohkem kui ühe rea ning siis, kui lõpp paistma hakkas, tuli ka uus kudumishoog peale.

Tegin ilma igasuguse mustri ja lõiketa. Peamiselt koosneb kampsun palmikutest ning pärlkoe pindadest. Varrukad on ka erinevad - üks palmikuga ning teine malepinnaga. Vähematele raskustele (näiteks kaelus) sain abi Betty Barndeni raamatust "Hakka kuduma". Punase kõrvalvärvi, mida peale äärte sai kasutatud ka ühe varruka juures, valis poiss ise. Mina oleksin tahtund teha üleni sinise, kuid laps pidas sellist varianti igavaks, samuti ei tahtnud ta teiseks värviks liiga tagasihoidlikku valget.

Mida ma selle töö käigus uut või uuesti õppisin?
1. Mu vanem laps on jube suureks kasvanud, enam ei saa tema kampsunikene sugugi nädalaga valmis.
2. On päris lahe ise igasuguseid mustreid kombineeridana ilma õpetuses järge ajamata, pealegi pole siis sellist samasugust kampsunit kellelgi teisel.
3. On igati hea mõte kududa mõlemat varrukat korraga, silmuste juurdekasvatamine on lihtsam ning lisaks saavad nad siis koos valmis. (Iseasi, et täiskasvanu kampsuni varrukad ilmselt oleks liiga suured ja rasked, et neid kahel tavalisel vardal kududa, ning ringvardad on selleks tööks jälle veidi ebamugavad.)
4. Asja pn oluliselt parem kokku õmmelda, kui tükid on eelnevalt pressitud! Vana tõde korralikule käsitööinimesele, kuid olen varem sageli olnud liiga kärsitu ning kohe peale viimase tüki valmimist õmblema asunud.
5. Imepäraseks abivahendiks on korralikud terava otsaga käärid. Kui need ainult nii tihti ära ei kaoks!

Aga lõpetuseks väike meeleolupilt, mis jätkab eelmise postituse teemat:
kassrosin posted @ 17:51 - Link - kommentaarid (8)127247 visits