kassrosina blogi
About Me
Age: 35+
Location: Tallinn
Zodiac Sign: ambur
Likes
Armastus, mis elab mu südames teiste vastu ja teiste südameis minu vastu.
Õhtused uinumised ja hommikused ärkamised kallima kaisus.
Inimesed, kes on nii ilusad ja head...

Dislikes
Inimesed, kes teevad tahtlikult teistele haiget.
Haigused, mis kimbutavad liiga tihti meie peret.

Link
Leiboldite blogi

Quote
Pokker on nagu elu ja elu on nagu pokker:
Sa võid teha omalt poolt kõik õigesti ja kaotada või siis teha hunniku vigu ning ikkagi võita. Ometi suurendad pikemas perspektiivis võitmise tõenäosust oluliselt, kui enne otsustamist veidi mõtled.
Archive
Viimased postitused
Jaanuar 2007

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

kassrosina blogi
Mõnedest mu tegemisest jääb siia netipäevikusse väike märk maha.
25 Jaanuar 2007
Sinine talvekampsun.

Ja siin ta siis on!

Ja külgvaade kah.

Lõnga Novita 7 Veljesta (75% villa, 25%polüamiidi) ostsin 3. jaanuaril ja seljas kandsin esimest korda 24. jaanuaril - päris kärmelt ju nii suure töö kohta!
Lõnga kulus umbes 700 grammi või siis 1350 meetrit.
Õpetuse võtsin "Minu käsitööd" 2006 detsembrinumbrist, kuid pidin seda mitmel korral pisut korrigeerima, sest mustriskeem ja silmade arv õpetuses üksteisega ei sobinud, varrukaõpetus oli lausa naljakas... Nimelt kästi seal randmesooniku lõppedes silmi agaralt kahandama hakata ning kui ma oleks (pärast seda kui ma silmi hoopis agaralt juurde lõin) varrukajoonel sedavõrd aeglaselt kahandanud, kui kästi, siis oleks mu varrukas tulnud küll ülipikk ja imelik, mida tulnuks varrukajoonele kinnitades hullumoodi voltida, et saada kummalised puhvvarrukad. Ajakirja pildi järgi otsustasin, et see küll ei saa eesmärk olla !

Esi- ja tagatüki kudusin kodus valmis juba enne reisi, alustasin ka varrukaid. Üks varrukas ja suurem osa teist valmisidki reisil. Üleeile lõpetasin viimase varruka, õmblesin tükid kokku ja tegin ringvarrastega krae.

Kui tagatükkk valmis sai tekkis paanika, et ilmselt jääb kampsun mulle väikseks. Otsustasin esitüki teiste isetegijate toetusel suurema kududa, kuid vaatasin seda mustrit ja leidsin, et terve mustrikord oleks liiga palju. Lõpuks piirdusin 2 mustrivaba ääresilmuse lisamisega mõleamasse äärde (et siis tagatükist 4 silma suurem esitükk). Lohutasin end sellega, et kui kitsaks jääbki, on mul olemas 3 peenikest õde, kellest keegi ikka talvekampsunit vajab... Kogu aeg, kui tükid veel eraldi olid, kartsin, et näen selles asjas lõpuks välja nagu sardell ja pean endale uue kuduma... Aga kui tükid kokku õmblesin, siis leidsin, et kuigi kampsun hoiab end suhteliselt ümber, siis kitsas ta mitte ei ole, vaid hoopis hästi mugav ja soe. Vähemalt ma ise arvan nii .

Õmblustega nägin ränka vaeva. See on alati olnud üks kõva pähkel mu jaoks, kuidas õmmelda asju kokku nii, et ilus jääks... Koledad õmblused rikuks ju kogu töö ära! Aga küljeõmblusega jäin tegelikult lõpuks väga rahule, natuke kehvem on asi varrukakaarega(pilt lisandub lähiajal, tuli nii udune, et peab uue tegema).

Kraed saab kanda kahel erineval moel, keerates seda tagasi kas kahekordselt või ühekordselt. Ühekordsel keeramisel jääb näha kokkuvõtterida ja ma ei saagi tegelikult aru, kas see on siis nüüd pigem ilus (nagu kaelakee) või pigem mitteilus. Samas mulle tundub, et pahempidise mahakudumisega tuli krae vähemalt ilusam kui parempidisega, mida ka katsetasin.

Vot selline pikk kampsunilugu siis!
kassrosin posted @ 04:20 - Link - kommentaarid (23)127243 visits