kassrosina blogi
About Me
Age: 35+
Location: Tallinn
Zodiac Sign: ambur
Likes
Armastus, mis elab mu südames teiste vastu ja teiste südameis minu vastu.
Õhtused uinumised ja hommikused ärkamised kallima kaisus.
Inimesed, kes on nii ilusad ja head...

Dislikes
Inimesed, kes teevad tahtlikult teistele haiget.
Haigused, mis kimbutavad liiga tihti meie peret.

Link
Leiboldite blogi

Quote
Pokker on nagu elu ja elu on nagu pokker:
Sa võid teha omalt poolt kõik õigesti ja kaotada või siis teha hunniku vigu ning ikkagi võita. Ometi suurendad pikemas perspektiivis võitmise tõenäosust oluliselt, kui enne otsustamist veidi mõtled.
Archive
Viimased postitused
Veebruar 2015
August 2014
Juuli 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
November 2012
Oktoober 2012
Oktoober 2011
September 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
Detsember 2009
November 2009
Märts 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

kassrosina blogi
Mõnedest mu tegemisest jääb siia netipäevikusse väike märk maha.
18 September 2007
Valmistöö kurbus.

Seelik valmis!


Tegelikult ei tahtnud ma algselt sugugi seelikut teha - alustasin hoopis selle projektiga


Kuna arvasin, et võiks teha ikkagi natukegi erinevama teistest sama projekti raames tehtavatest ning olin kuskil näinud meeldivat mustrit, siis hakkasin agaralt heegeldama. Aga suvereisimiste tõttu tuli käsitöötamisse paus ja alustatud heegeldus seisis päris tükk aega niisama. Ja siis vallutas isetegijate südamed ananassiseelik, mida minagi kohe proovida tahtsin. Topi algus sobis suurepäraselt seeliku alguseks ja nii sain kohe alustada ananassimisega. See polnud üldse kuigi keeruline, sest muster on ju tegelikult väga loogilise matemaatikaga ja jääb kergesti pähe.

Kurvem lugu seisneb paraku selles, et kuigi heegeldatud tulemusega olen väga rahul, siis lõpptulemusega kahjuks mitte sugugi. Võrrelgem heegeldatud mustrit voodrita ja voodriga. Minu enda jaoks on tekikotil pldistatud voodrita pilt selgelt ilusam. Seega tuleb vooder ära võtta ja teisest - tõenäoliselt ilma läiketa - riidest uus teha.

Kahjuks olen hetkel lausa voodire˛iimil haige ja kangapoodi, kust ma isegi ei tea, mida ma täpselt tahan, meest ka saata ei saa. Nii ei teagi, millal see seelik lõplikult valmis saab. Igatahes on plaan sellega oktoobri lõpus Austraaliasse eputama sõita, seega hiljemalt oktoobri kespaigas ta siiski lõplikult valmis saama peab. Siinkohal kutusn teid arvamust avaldama, mis materjalist ning mis värvi võiks uus parem vooder tulla!

Nüüd aga plaanin vahelduseks midagi sooja kududa - eks ole juba heegeldatud kah!

kassrosin posted @ 12:56 - Link - kommentaarid (15)

06 September 2007
Helesinine-valge komplekt saigi valmis.

Müts sai valmis päris kiiresti: natuke laulutunni ukse taga, natuke bussis ja ülejäänu eile õhtul kodus. Täna hommikul last mehega kooli viies peitsin otsad ka ära ja autost sain välja astuda juba täiskomplektiga.Kõigepealt tegin bareti, kuid peas see mulle endale väga ei meelidnud ja mehe käest arvamust küsides sain näoilme ja lause: "Sinu peas on kõik ilus!" järgi aru, et nii ei lähe ikka kohe üldse mitte.
Võtsin siis gobelääni blogi lahti ja uurisin, kuidas tema oma mütsidele nokkasid teeb. Ma pole varem eriti sarnaste nokkmütside fän olnud, kuid antud olukorras tundus see ainus võimalus, millega midagi veel päästa annaks. Baretina poleks ma seda kandma hakanud, see on kindel. Hakkasin siis kohe öösel õhinaga seda "gobelääni nokka" tegema. Jäätise- või mingi muu toote karbi kaanest lõikasin nokasisu ka välja, kuid kui esimene pool nokast valmis sai, tundus, et seda nokasisiu ja teist poolt polegi minu lörakale mütsile vaja ja nii jätsin noka ühekordsena. Ise olen rahul! Hämmastavalt hästi istus müts peas (vähemalt paaritunnisel esmakandmisel): ei pigistanud, ei vajunud silmile, ei kukkunud kuklasse.

Jama ainult selles, et see helesinine hõbedase lisaniidiga lõng (sildid kadunud, ei teagi mis lõng see oli) sai nüüd otsa ja sõrmikute tarbeks ei jätkunudki. Kui kuskil kogemata selle lõnga otsa komistan, siis peab juurde ostma, aga ainult sellepärast ma praegu poodidesse minema ka ei hakka.

Tohutult palju käsitöömõtteid on hetkel ja tahaks kohe mitut asja alustada, aga kodu on nii korrast ära, et peab lausa paar päeva koristustöödele pühendama - oi, kuidas ei taha, ei viitsi!
kassrosin posted @ 10:37 - Link - kommentaarid (9)

04 September 2007
Sügis käes, sügis käes!

"Lapsed on linnas tagasi," ütleb üks reklaamtahvel Kristiine keskuse juures. Meie lapsed olid küll "päris" maal suhteliselt vähe aega, kuid elasime pool suve siiski korteri asemel Pääskülas vanaema majas (ja aias!).
31. augustil kolisime korterisse tagasi ja 1. septembril sai minu vanemast pojast koolilaps ning minust koolilapse emme. 3. septembril läksid nooremad lapsed üle kolme kuu jälle lasteaeda tagasi.
Elul on teine rütm ja kohanemine võtab aega.
Juba mitu päeva kummitab peas laulujupike: "... tegin selles olukorras ainuõige otsuse ja jätsin lihtsalt magamise maha..." Viimastel ööpäevadel on uneaeg tõesti kahanenud taluvuse piirile ähvardavalt lähedale või koguni üle selle.
Seega pole siis ime, et kuigi suvi pole enda järel ust kinnigi tõmmata jõudnud, on minul juba esimene külmetushaigus kallal. Kurguvalu ja nohu viisid muuhulgas selleni, et lõpetasin ära ühe poolelioleva õlasalli projekti ja tegin hoopis kaelarätiku - seda oli lihtsalt hetkel oluliselt rohkem vaja!


P.S. Käsitöö alal tõotab tulla kena aasta, sest ette on näha tunde ja tunde kooli, eelkooli, tantsutunni, laulutunni ja muu sarnase järel ootamisi. Juba olengi alustanud salli juurde mütsi heegeldamist.
kassrosin posted @ 16:39 - Link - kommentaarid (1)126993 visits