kassrosina blogi
About Me
Age: 35+
Location: Tallinn
Zodiac Sign: ambur
Likes
Armastus, mis elab mu südames teiste vastu ja teiste südameis minu vastu.
Õhtused uinumised ja hommikused ärkamised kallima kaisus.
Inimesed, kes on nii ilusad ja head...

Dislikes
Inimesed, kes teevad tahtlikult teistele haiget.
Haigused, mis kimbutavad liiga tihti meie peret.

Link
Leiboldite blogi

Quote
Pokker on nagu elu ja elu on nagu pokker:
Sa võid teha omalt poolt kõik õigesti ja kaotada või siis teha hunniku vigu ning ikkagi võita. Ometi suurendad pikemas perspektiivis võitmise tõenäosust oluliselt, kui enne otsustamist veidi mõtled.
Archive
Viimased postitused
Veebruar 2015
August 2014
Juuli 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
November 2012
Oktoober 2012
Oktoober 2011
September 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
Detsember 2009
November 2009
Märts 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

kassrosina blogi
Mõnedest mu tegemisest jääb siia netipäevikusse väike märk maha.
31 Oktoober 2006
Käsitöötund.


Olen oma laste nähes palju kudunud/heegeldanud ja kui keegi on sel ajal sülle roninud, olen lasknud paar silma neilgi proovida. Täna tegelesime aga asjaga natuke tõsisemalt. Neil on tekkinud mingisugune huvi asja vastu ning seega on ilmselt juba aeg neile lõngatööd lähemalt tutvustada. Algul võtsime kõik heegelnõelad kätte, kuid selgus, et see veel siiski keeruline (no ei oska ise õpetada)... Alustasime siis lihtsamalt, panime heegelnõela ära ja tegime näpunööri. See tuli kõigil päris kiiresti välja ning lõpptulemus on siin:

Valge on Oti tehtud ja teised kaks Oliveri, Anett harutas enda oma kahjuks üles. Aga poisid käskisid mul selle pildi kohe oma lehele üles panna. Mida ma nüüd ka tegin. Samas on Oliver asutanud nööritöökoja ja teeb teisi värve nööre muudkui juurde, teised põnnid arvasid plastiliini veidi lahedama olevat ja mängivad sellega.

Ise kudusin eile sokke, aga lõnga jäi puudu ja nüüd tuleb vahepeal poest lõnga juurde tuua... aga sellest naljast lähemalt siis, kui teine sokk valmis.
Pärast seda juba päris öösel tegelesin veel ühe kummalise projektiga, nimelt heegeldasin Eesti lipu. Tahtsin selle täna ära kinkida, kuid kuna oleme kogu perega haiged ning üritusele ei lähegi, siis jääb see ilmselt meie oma kapipealset kaunistama.
kassrosin posted @ 13:26 - Link - kommentaarid (5)

28 Oktoober 2006
Nüüd on tervel perel mütsid olemas!

Viimasena sai siis pea sooja vanem poeg. Kasutasin sama lõnga ja tehnikat, mida ka tema kinnaste puhul (seda "iseleiutatud koekirja").

Algul mõtlesin, et teen otsaette ka samasuguse lillemustri nagu kinnastele, kuid vaatasin, et sedasi võib väga plikamütsiks kätte minna... Küsisin, et kas poiss ise tahaks oma nime mütsile ja ta tahtis... Tegin siis taas ruudulisele paberile tähed ette ja kudusin... Tundub, et tuli soe, aga voodri otsustasin siiski igaks juhuks ka panna (mõni päev kui "voodripaneku" tunne tuleb, sest ka Oti müts ootab seda ikka veel).
Lapsele meeldis. Ütles, et see on kõige ilusam müts, mis ta teab ja teine poja oli natuke kade kohe, et miks ma tema mütsi peale nime ei kirjutanud...

Vahel mulle tundubki, et minu käsitöötuhin külvab kodus võrdselt rõõmu ja pahameelt, sest kohe kui midagi valmis saan, kostub kuskilt toanurgast nurin: "Miks sa mulle sellist pole teinud?"; "Millal sa mulle midagi tegema hakkad?"; "Sa teed kogu aeg teistele..." vmt

kassrosin posted @ 20:29 - Link - kommentaarid (2)

27 Oktoober 2006
Sokkidest said kindad...

Hakkasin Otile sokke kuduma (nagu lubasin)...
Aga juhtus nii, et alustasin esimest sokki kodust ja sokiraamatust kaugemal ning kand läks meelest ära. Siis vaatasin veel, et sooniktoru on ka kahtlaselt kitsas (kuigi oli 9 silma vardal, mis peaks kahe Novita Wooli puhul piisav olema), aga kätte mahtus kenasti... Kuna kindaid ka vaja, siis kudusingi hoopis kindad.


4 rida pärast soonikut avastasin, et parempidiosa tuleb vist ikka natuke lai ja natuke igav, sellepärast tegin keskele ühe palmikurea, mis tõmbas natuke labaosa kokkupoole ning muutis mütsi ja kindad sarnasemaks.
Nüüd siis on Otil juba terve komplekt sellest lõngast.
kassrosin posted @ 14:03 - Link - kommentaarid (6)

24 Oktoober 2006
Koekirja leiutamine

Täna sain valmis vanema poja kindad. Aega läks 2 päeva.
Olin juba mõnda aega mõelnud, et tahaks proovida kududa kahe lõngaga... just nii, et kordamööda üks ja teine, kogu aeg 2 lõnga üle sõrme. Alustasin soonikuga ja siis läks lahti..
Kui olin 3-4 rida kudunud, sain suureks pettumuseks aru, et tegelikult on mu vanaema ja miljon muud inimest sedamoodi kudunud juba kaua-kaua
Väljanägemine tundus siiski lahe ja kindad tõotasid tulla soojad, niisiis jätkasin... Mõne ringi pärast hakkas natuke igav, siis võtsin ruudulise paberi ja joonistasin mustri ning kudusin selle järgi käeseljale lillekese. Poiss oli rahul, mina kah.Nüüd hakkan vastleiutatud koekirjas sokke tegema? Sokke küll! Aga milliseid, seda veel ei tea, sirvin enne pisut sokiraamatut.

kassrosin posted @ 22:12 - Link - kommentaarid (3)

23 Oktoober 2006
Kaks päeva on kiirelt möödunud.
Eile siis oli Harjukate kokkutulek, millel osalesin ka mina. Täitsa tore oli niimooodi koos käsitöötada. Sain nats julgust juurde - võtan kindlasti ette sõrmikute kudumise ja selle kõigi poolt armastatud heidest kübara.
Enne tuleb muidugi teha ära 3 sokipaari ja 3 kindapaari ja 1 sall ja 1 müts.
Samal ajal tuleb aga ravida kogu meie köhivat pere - tore sügis küll! Lapsed on lasteaias käinud 2 nädalat, ülejäänud aja on nad lihtsalt kordamööda haiged... Nüüd oleme siis mehega ka ise nakkuse saanud...

Eile hilisõhtul lõpetasin Oti mütsi (tegelikult on vooder õmblemata):


suuremalt...

Müts on mõeldud juba suvel tehtud kampsuni juurde ja veel peaksid lisanduma samast lõngast kindad ja sokid. Kampsuni lõng on Novita Wool 100% villa ja teised asjad teen samast lõngast, aga kahekordsena.
kassrosin posted @ 19:58 - Link - kommentaarid (6)

22 Oktoober 2006


Ja siin see punane mütsike siis on. Tegin pidupäeva puhul lille kah! Sünnipäevalaps küll arvas, et äkki ta võtab lille ära - pisut suurevõitu... Eks näis... aga andke mulle siis märku, kui keegi teda tõesti näeb selle mütsiga ringi liikumas!
kassrosin posted @ 00:59 - Link - kommentaarid (8)

21 Oktoober 2006
Pärast seda kui eelmises postituses näidatud mütsid valmis said, tegin eile veel ühe pibomütsi, sedakorda kingituseks... Minu esimene kudum-kingitus väljaspoole sugulaskonda... Näitan hiljem, kui sünipäevalapsele pähe saab pandud.
Õhtul alustasin neljandat korda poja mütsi, seega muudkui kudusin terve päeva. Õhtul ütles abikaasa: " Oled sina aga ablas lõngaõgija". Täna ringutasin ja teatasin, et nii palju asju peaks tegema (koristama, triikima, talveriideid sorteerima), aga ei viitsi peale kudumise midagi teha, mille peale vanem poeg ütles: "Küll sa viitsiks, aga sa oled sellesse kudumisse lihtsalt kinni jäänud."
Ja siis sõbranna poetas ka mõned päevad tagasi killukese: "Ma vaatsin ka seda Isetegija lehte, no seal ikka puhta käsitööhullud koos! Noh, samasugused nagu sina tegelikult!"
See ei pahanda mind mitte, sest ise olen mitu aega mõelnud, et hobideta inimese elu võib ikka üsna tühi olla...
kassrosin posted @ 09:48 - Link - kommentaarid (1)

20 Oktoober 2006
Valmis! Minu ja abikaasa pibod siis...

Mütsid suuremalt...
Ja rahul! Tulid sellised mõnusad ja pehmed ja päris kenad. Oleksid kõlvanud ka ilma kaunistusteta, kuid midagi nagu tahtsin ikka peale ka teha. Samuti avastasime, et lillekesi või ratast saab ka kuklas kanda, kui peaks tahtmine tulema.
kassrosin posted @ 12:50 - Link - kommentaarid (6)

19 Oktoober 2006
Suur mütsipäev!
Lubasin suure suuga algul pojale, siis mehele mütsi teha...
Võtsin mehe oma kõigepealt ette. Lõngaks Novita Helen 100% polüakrüüli, aga et saaks ikka soojem, tegin kahekordselt. Proovilapp näitas, et tuleks teha 111 silma, venitasin nii ja naapidi ning lõin 100 silma. P6rguKiz'i õpetus ees alustasin. Sain nii 12 cm kootud, kui õnnetuseks tuli isiklik mõtlemine... proovisin mehele pähe ja otsustasin, kohe-kohe tuleb hakata kahandama - minu mehele pole vaja 15-16 cm nagu õpetuses... Noh, nii 10 rida kahandamist ja sai selgeks: instruktsiooniga ei vaielda... Vähemalt 2-3 cm oli mütsil vajaka! Harutasin ja kudusin vajalikud 3 cm, kahandasin kuni töö valmis, proovisin endale pähe! Nii mõnus, pehme ja paras kah! Siis proovisime mehele: "Hästi mõnus on peas, aga äkki saaks nats pikemaks teha, et kõrvad päris sisse jääks!" Hmmm... Enam ei harutanud midagi - võtsin mütsi hoopis endale ja teen talle uut... Hommikul saan valmis ja kaunistan ära, siis pärast pildid kah.

Ja tegelikult olen rahul, sest ega ma muidu poleks iseendale niipea midagi kuduma hakanud...

Seniks head !

kassrosin posted @ 21:59 - Link - kommentaarid (1)

Heh! Lubasin eile, et teen pojale mütsi.
Tegelikult aga leidsin üles tütre mitu päeva kadunud olnud kinda, millele oli vaja veel paariline teha ja nii sai lõpuks valmis tüdruku müts ja kinnaste-sokkide komplekti.

Aga poja mütsiga läks nii, et vaatasin seda eelmainitud õpetust ja otsustasin sellise teha hoopis mehele. Loodan õhtuks valmis saada! Ja nüüd .
kassrosin posted @ 10:05 - Link - kommentaarid (1)

18 Oktoober 2006
Täna näitan pisikest rätikut, mille tegin nädalavahtusel. Miks ma nii talvehakul sellist suvist asja tegin? Aga sellepärast, et kohe, kui seda mustrit nägin, tahtsin hirmsasti seda ise teha, aga kuna mõtteis oli veel palju muid asju ja suvi juba läbi, lükkasin kaugele tulevikku... Siis aga sattusin lõngapoodi, ega suutnud kahte armsat roosat puuvillast heegelniidipalli kuidagi sinna maha jätta... Nii otsustain, et selle mustri tegemise nälja esialgseks rahuldamisekls teen neist pallidest pisikese rätiku.


rätik tagantpoolt


Tegelikult küll tahtsin täna valmis saada poja mütsi, kuid ei õnnestunud... Peale seda kui olin 3 korda pooleldi harutanud ja jälle kudunud, harutasin täitsa üles! Otsustasin isemõtlemise lõpeatada, tuhnisin nats blogides, leidsin P6rguKiz´i pusimistest piboõpetuse ja proovin siis sedamoodi. Karta on, et lõpptulemus on hoopis midagi muud, sest hiljemalt poole pealt kipub reeglina isemõtlemine jälle asjasse sekkuma... eks siis lähipäevil selgub...
kassrosin posted @ 11:34 - Link - kommentaarid (3)

17 Oktoober 2006
Alustuseks panen üles tütrele 2. sünnipäevaks tehtud kleidi ja kübara, millest saigi kõik alguse... Pärast seda, minu arust õnnestunud tööd, hakkasin käsitööga tegelema üha enam ja enam... Mustri võtsin Perest ja Kodust (numbrit kahjuks ei mäleta ja pole käepärast kah).


kübar lähemalt
kassrosin posted @ 20:30 - Link - kommentaarid (10)

Alustagem siis!
Tere, kes Sa saabusid minu käsitööalasesse netipäevikusse!
Võtab ilmselt aega, enne kui siin hakkab välja nägema nii nagu mina tahan, aga oled ikkagi oodatud kohe algusest peale siia vahel sattuma ja mind tagant torkima ning muidugi kiitma!
kassrosin posted @ 20:00 - Link - kommentaarid (3)126993 visits