kassrosina blogi
About Me
Age: 35+
Location: Tallinn
Zodiac Sign: ambur
Likes
Armastus, mis elab mu südames teiste vastu ja teiste südameis minu vastu.
Õhtused uinumised ja hommikused ärkamised kallima kaisus.
Inimesed, kes on nii ilusad ja head...

Dislikes
Inimesed, kes teevad tahtlikult teistele haiget.
Haigused, mis kimbutavad liiga tihti meie peret.

Link
Leiboldite blogi

Quote
Pokker on nagu elu ja elu on nagu pokker:
Sa võid teha omalt poolt kõik õigesti ja kaotada või siis teha hunniku vigu ning ikkagi võita. Ometi suurendad pikemas perspektiivis võitmise tõenäosust oluliselt, kui enne otsustamist veidi mõtled.
Archive
Viimased postitused
Veebruar 2015
August 2014
Juuli 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
November 2012
Oktoober 2012
Oktoober 2011
September 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
Detsember 2009
November 2009
Märts 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

kassrosina blogi
Mõnedest mu tegemisest jääb siia netipäevikusse väike märk maha.
29 November 2006
Tere jälle!
Meil on siin täna väheke vihmane ja kuigi see on väga soe vihm, istun siiski pigem hotellitoas arvuti taga.
Õhtuti läheb kella 18-ks pimedaks ja kuna me pole mehega erilised peoloomad, siis veedame ka õhtud enamasti oma suures ja kenas toas... Tänu sellele on aga kohe-kohe valmimas jäjekordne jõulukink - kohe terve komplekt! Olen väga rahul, kuigi ennastki paneb muigama, et vardad isegi basseini äärde kaasa vean - no ei saa niisama istuda lihtsalt. Ja kooks ma siis kahe vardaga midagi kerget ja õhulist, aga ei! Klõbistan 5 vardaga käpikuid! Purusegane siin palavuses!
Et aga valminud komplekti näidata mõistagi ei saa, siis näitan hoopis ühte siinset käsitööd... Nimelt valmistutakse siingi agaralt jõuludeks ja iga päev ilmub hotelli territooriumile ja restoranidesse uusi jõulukaunistusi. Täna leidsin siis ühe sellise martsipanist memmedega tordi:

Mis on aga käsitöövallas märkimisväärne: kohalike seljas pole ma näinud mitte ühtki kootud või heegeldatud asja. Ainsad sellised asjad on siin meeste suured, erksad-kirjud mütsid, mille sisse mõned neist oma tohutuid patsihunnikuid peidavad (selliste kohta on vist mingi konkreetne nimetus ka, aga ei tule kuidagi keelele/meelele)... Mõnedel üksikutel naistel on ka pitsiline kleidi või kostüümiäär, aga needki ei tundu olevat ise tehtud...
kassrosin posted @ 20:52 - Link - kommentaarid (5)

26 November 2006
Tervitusi soojalt maalt...
... riigist nimega St. Kitts and Nevis, mis koosneb kahest saarekesest, kus peaks erinevatel andmetel elama 38000-41000 inimest, kes on täitsa kõrbenud piparkoogi värvi ja muudkui naeratavad ja katsuvad sult dollareid välja meelitada. Kui olla pool tundi rannas, astub su juurde vähemalt 5 erinevat inimest, kes pakuvad kas massaa˛i, kividest või päriltest ehteid, riideid, kelli vmt müüa.
Pärlihuvilistele on siin vaatamist küll ja küll... Katsun mõni päev midagi pildile ka saada, seni pole rannale lihtsalt fotikat veel vedanud.Pildil kannan tegelikult juba septembris heegeldatud bikiine ja rätikut, mida nagu kuidagi polnud põhjust varem näidata. Nüüd saan nad siia üles panna koos killukese päikesega. Püüa aga kinni ja pista taskusse!
Bikiinidest veel niipalju, et minu suureks rõõmuks kannatasid nad ka ujumise kenasti ära ei veninud välja ega hakanud läbi paistma - kuivavad küll aeglasemalt kui tavalised ujukad, aga sest pole suuremat häda. Ja mu mehele meeldivad need üliväga . Et kes veel eelmine hooaeg ei riskinud heegeldatud bikiine proovida, soovitan küll. Aga kui keegi tahab teada, mis heegelniidist need tehtud, siis ma praegu jään vastuse võlgu, aga kui koju jõuan, siis võin kirja panna.

Ja vahepeal oli mul siin ka sünnipäev, millest suurema osa veetsin küll lennukis ja lennujaamades, aga õhtuks jõudsin lausa banketile (mis korraldati küll pokkerimängijatele [kelle hulka kuulub mu armas abikaasa] mitte mulle, aga oli ilus ja pidulik). Nüüd kasutan juhust ja tänan veelkord kõiki isetegijaid, kes mind foorumis õnnitlemas käisid!
kassrosin posted @ 14:54 - Link - kommentaarid (8)

22 November 2006
Ja siin ta siis lõpuks ongi...


Minu saalomon. Tehnika sain selgeks harjukate kohtumisel - Mari Marike õpetas. Tänud! Tegelikult olin selle kollase pooliku toki lõnga kaasa võtnud ainult proovilappide jaoks, aga nii mõnus oli see saalomon, et kodus tegin ühe jutiga sallikese valmis, täpselt nii suure kui sest tokist lõnga jagus. Viimistlemine võttis rohkem aega kui sall ise vist. Vanem poeg läheb sõbranna sünnipäevale ja tahtis seda väga talle kinkida, nii ka uus omanik kohe leitud .

Vahepeal said tütrele tehtud ka ühed kindad.

Alustasin veel kahte asja ning nüüd kokku juba neli asja pooleli (mis pole üldse minulik ja teeb mind sutsu närviliseks, sest tegelikult olen harjunud uut asja alustama alles siis kui eelmine valmis)!
Aga pildilolev loom võtab pea kõik mu käsitöö endale ja uusi asju näitan ilmselt detsembri lõpus või jaanuari alguses...Homme sõidan natukeseks soojale maale, loodan lennukis aega kudumise ja heegeldamisega veeta, kui mu töövahendid muidugi üldse pardale lastakse.
Teile aga kena käsitöötamist oma hubastes kodudes, sest mida nendel pikkadel pimedatel õhtutel paremat teha oleks?!
kassrosin posted @ 09:31 - Link - kommentaarid (6)

17 November 2006
Olen nüüd igatsemise ja ootamise sekka natuke käsitööd ka teinud, homme-ülehomme saan valmis asjad ehk siiagi riputatud.
Kuid ma kardan, et pärast seda tuleb blogisse üks väga pikk paus. Minu sugulased nimelt võivad liiga kergesti siia lehele mu töid uudistama sattuda.
38 päeva enne jõule alustasin siis ka mina lõpuks kingikoti täitmist ja mul on juba 2 asja pooleli ...
Arvestades, kui paljudele mul kinke vaja, on muidugi selge, et midagi kuigi suurt ma igaühele valmistada ei jõua, samas aga mingeid väikseid lihtsaid ideid mul eriti ei ole. Olete teretulnud neid jagama...
Oma lastele ma sel aastal küll lõngast miskit ei tee - neile olen ma terve sügise kordamööda kudunud ja nende jõuluvana tuleb poekraamiga, mis teeb olukorda küll vaid imeväheke kergemaks...
Aga olgu, mis ma siisn jorisen, et ei jõua, ei jõua... näpud juba 15 minutit klaviatuuriga mängimas... Tsau!
kassrosin posted @ 23:09 - Link - kommentaarid (1)

15 November 2006
Minu järjekordne panus igavate postituste lõpmatusse jadasse...

Tänane päev tundub olevat parim riputada üles oma kolm uut saalomoni salli, kuid kahjuks ma pole seda sõlme veel ära õppinud... 19. nov võtan heegelnõela kaasa ja lasen selle endale selgeks teha! Ja siis te saate... neid salle... oksendamiseni...

Veel tahaks ma näidata viimasel nädalal valminud lapse villaseid sokke ja kindaid ja kaelussalli, aga ei saa, sest fotokas ja abikaasa ikka veel kahekesi reisimas ja minu uued kaunid kudumid seetõttu pildistamata.

See on minu käsitööpäevik ja ma panen siia asjad, mida ma selles vallas teen.

Mis parata, et koon sokke talvehakul, siis kui teisedki seda teevad... Mis parata, et mu sokid reeglina ei originaalitse muu, kui sellega, et mina ise nad valmis kudusin.... Mulle meeldib oma blogi pidada ja mulle meeldib teiste omi vaatamas käia. Mulle meeldivad nii asjalikud õpetussõnad kui enesepaljastuslikud pihtimused. Mõnikord ma ei viitsi kõike lugeda, eriti kui külastuses pikem paus olnud ja vahepeal palju uusi postitusi tekkinud. Siis lappan blogid läbi... Minu arvutihiir on tore loom, tal on nupud küljes. Kui avatud blogis miskit minu jaoks huvitavat ei tundu olevat, siis ma vajutan üht hiirekese nuppudest sulgedes minu jaoks ebahuvitava blogi. Vot nii! Ja ma lahkelt luban ka oma päeviku külastajatel oma hiirtega seda värki proovida, juhul kuiv igav on!

Minusarnastele kõigeneelajatele näitan täna aga pilte...

Mu käsitööhaigus algas pisut aega enne Isetegija avastamist ning mul on mõned ülespanekut väärivad asjad sellestki ajast. Kavatsen võimalikult paljud oma asjad siia üles panna, siis hea teinekord ise vaadata või kellelegi näidata ja mõnelt isetegijalt ka kiita saada.

Endale tehtud:
suvine top
heegeldatud särgik
lihtne kootud vest

Lastele:
oliveri Novita Palma kampsun ja sinna juurde kuuluv kaelakott
oliveri kootud vest
oti kootud vest
beebikomplekt - see sai tehtud oma esimesele beebile - Oliverile, hiljem on seda kandnud kõik omad ja õelapsed
aneti kampsun ja suvekübar
aneti tudiriiete kotike


kassrosin posted @ 00:55 - Link - kommentaarid (13)

08 November 2006
Kassrosin ja üksiolek
Käsitööväline

Kassrosin on üksi kodus. Mitte päris üksi - lastetubades magavad kolm põnni. Aga kassrosin tunneb end ikkagi peaaegu nagu üksinda, sest Kallis on ära. Praegu on tema ainus täiskasvanu kodus ja seega ka ainus, kes pere heaolu eest vastutab. Kallis on esimest korda kooselu jooksul ilma kassrosinata (töö)reisile läinud.

See on kassrosinale uus ja väga kummaline kogemus.
Eriti just esimesel päeval või õigemini öösel.
Kassrosin kontrollis täna mitu korda, kas välisuks on ikka lukus, tavaliselt ei lähe see talle üldse korda.
Reeglina istuvad Kallis ja kassrosin ööhakul kahekesi üks ühes ja teine teises arvutis, tegelevad oma asjadega (muuhulgas kassrosin tavaliselt koob või heegeldab). Kassrosin istub tänagi oma arvutis, poolik kinnas ja vardad süles ning "teeb oma asju", aga kogu aeg tunneb, et tema selja taga olev teise arvuti tool on tühi.

Kassrosin ei taha nutta, nii kurb ega üksi ta ei ole. Aga magamistuppa kassrosin ka ei taha, sest üksi on sinna imelik minna. Kudumine edeneb vaevaliselt ja arvutiski on teised aknad peale Isetegija juba kinni...

10 ööpäeva sellist olemist on veel ees, on imelik ja natu-natuke põnev, et millised tegemised ja veelgi enam, millised mõtted kassrosinat selle aja jooksul veel külastavad...Käsitööjutt

Aga enne seda eeltoodut oli abikaasal sünnipäev ja ta sai minult kingituseks salli. Kudusin ripskoes Novita Palma lumivalgest lõngast. Pruuni sellist lõnga pole ma kuskil müügil näinud. Kallis ei tahtnud teist sorti lõngast kuuldagi - talle meeldis ainult see ülipehme ja just sellest tema salli tahtis. Tegin siis valge, aga juba tegemise ajal sai selgeks, et ega see kiiskavalt valge sall talle ju mingi riietuse juurde ei sobi. Armastab teine selliseid soojemaid pruune toone.
Olin lugenud, et lõnga saab värvida ka tee ja kohviga ning otsustasin selle ära proovida, kuigi polnud aimugi, kas see ka sellise lõnga peal toimib...
Igaks juhuks panin teekannu tõmbama kõikvõimalikke kodus leiduvaid teesorte (ka rohelist ning taimeteed - kummelit panin kohe eriti ohtralt, lootuses saada kollakamat tooni) ja paar supilusikatäit lahustuvat kohvi lisasin kah. Kurnasin ning keetsin salli lahuses kõige tasasemal tulel tund aega.
Pesemine oli omaette teema, nimelt kartsin kangesti, et kogu värv eemaldub ja parimal juhul saan määrdundvalge salli ning tõttan sünnipäeva eelõhtul abikaasale poest deodoranti või südametega tassi ostma.
Kuid mulle endalegi üllatuseks oli pesuvesi pärast läbiloputamist peaaegu selge ja salli värv lausa imeline. Kas see läheb iga pesukorraga tuhmimaks või heledamaks, kes teab, aga praegu on küll ilus.Ja veel lisan siis mõned päevad tagasi valminud ning näidata lubatud abikaasa sokid.
kassrosin posted @ 00:44 - Link - kommentaarid (8)

05 November 2006
Jõulupaanika jõulupaanikaks, aga kummalisel kombel ei ole paar päeva (juba enne sokikannalugu) nagu tõsist käsitööhimu olnudki. Nii poolkogemata lastega mängimise ajal heegeldasin küll ühe väga lihtsa päkapiku, kuid lastele villaseid sokke pean vist poest ostma minema... Talv on kohal, aga mul endiselt 6 jalakese kohta kaks sokisäärt ja ei enamat....

Päkapikku näitan, kui fotoaparaat koju tuleb... teie liigutage rõõmsalt näppe ja mina ootan vaimu...
kassrosin posted @ 21:05 - Link - kommentaarid

04 November 2006
Aga nüüd tahaks nutta! Igasugune isu täna veel midagi teha läks üle!

Hakkasin Oti teist sokki kuduma, võtsin käsitöökausist valmis soki välja ja ... keegi oli selle kanda kääridega lõiganud!!! Uskumatu ju! Lapsed teavad kui hoolega ma neid asju teen ja et ma neid neile teen ja ootavad valmissaamist ja nüüd selline lugu.
Ma ei tea, kes neist seda tegi või miks. Ma ei suuda uskuda, et salaja ja meelega minu tööd oma lapse poolt lõhkuma hakati. Küllap keegi neist lihtsalt soris mu kausis ja kuna käärid ka sealsamas, siis mingi huvi või arsaaamatu tegutsemislust või lausa lihtsalt käevääratus midagi muud lõigata üritades põhjustas selle... Nad pole enam nii väikesed ju!

Eks hommikul üritan välja selgitada...Kuigi nad juba oskavad üksteist süüdistada, kui mõistavad, et tegemist pahandusega ja mina ei tea, keda uskuda... Võimalik, et ma ei saagi teada...

Vähemalt valan neile hommikul kaela oma nördimuse ja kurbuse! Ja kurb ja nördinud ma tõesti praegu olen!

Hakkan hoopis arvutimängu mängima!


Ahh! Lõpuks läks ilma igasuguse karjumiseta ja karistuseta. Poiss ei saanud vist ise magada ja siis rääkisin temaga täitsa kenasti ja ta väitis, et tal olid käärid käes lahti ja siis ta rääkis õega juttu ja enne kui arugi sai, oli ta kogemata soki katki lõiganud. Ma ei olnudki kuri, olime koos õnnetud, sest see oli ju ta enda sokk... Harutasin siis niipalju üles, et säär jäi alles... nüüd ongi mul kaks sokisäärt... Eks homme teen edasi

kassrosin posted @ 20:01 - Link - kommentaarid (7)

Kas paanika hakkab saabuma?

Susa ütles, et jõuludeni on 51 päeva...Ei viitsi kontrollida - ju siis nii on... Viimastel nädalatel on mind vaevanud kohutavalt tüütu külmetushaigus, meeleolu ja teotahe on pea olematud.

Lubasin endale, et sel aastal teen võimalikult palju jõulukinke oma kätega... Igasuguseid masskujukesi ja tolmukorjajaid ma lausa vihkan, ka ei meeldi mulle poest muuseas haaratud raamatud (kingitav raamat lihtsalt peab olema selline, mida saaja kohe kindlasti tahab). Armastan nii saada kui kinkida peamiselt praktilisi, tõsiselt ilusaid või isetehtud asju. Ideid, mis vääriks teostamist, on mitu ja kuigi ma seda ise ütlen, on nad head.

Aga reaalselt on mu kingikotis olemas hetkel vaid 1 asi ja seegi pole minu kätetöö...
Mis siis saab? Millal ma oma head ideed teoks teen? Ma ei tea!
Praegu on veel täiesti jõuluväliselt vaja teha Oliverile ja Anetile sokid. Oti omad saan täna öösel ilmselt valmis. Seega sel nädalal ma kingikotti täita veel ei saa.
Novembri lõpus sõidan kaugele saarele: lend sinna ja tagasi on ca 9 tundi pikk ja lisanduvad tüütud ooteajad lennujaamades - aega ju oleks... Panen ma oma reisikohvrisse bikiinid ja 15 kg lõnga?

Ja veel olen seoses jõuluasjade tegemise vajadusega juba tükk aega oodanud "Käsitööd" (nagu pea kõik isetegijad). Loodaks sealt saada mõne lihtsama ilusa asja eestikeelse õpetuse...

Ok, Vinguviiul! Panen nüüd lapsed tuttu ja hakkan vardaid liigutama...

Tegelikult just nüüd kirjutamise ajal sai valmis üks ilus ja omamoodi huvitav lihtne asi, mille ma juba esmaspäeval ära kingin (siis kirjutan lähemalt ja näitan pilti ka!). Fotoaparaati pole kodus ning näitamata on ka eile valminud abikaasa sokipaar...
kassrosin posted @ 18:35 - Link - kommentaarid (3)126995 visits