kassrosina blogi
About Me
Age: 35+
Location: Tallinn
Zodiac Sign: ambur
Likes
Armastus, mis elab mu südames teiste vastu ja teiste südameis minu vastu.
Õhtused uinumised ja hommikused ärkamised kallima kaisus.
Inimesed, kes on nii ilusad ja head...

Dislikes
Inimesed, kes teevad tahtlikult teistele haiget.
Haigused, mis kimbutavad liiga tihti meie peret.

Link
Leiboldite blogi

Quote
Pokker on nagu elu ja elu on nagu pokker:
Sa võid teha omalt poolt kõik õigesti ja kaotada või siis teha hunniku vigu ning ikkagi võita. Ometi suurendad pikemas perspektiivis võitmise tõenäosust oluliselt, kui enne otsustamist veidi mõtled.
Archive
Viimased postitused
Veebruar 2015
August 2014
Juuli 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
November 2012
Oktoober 2012
Oktoober 2011
September 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
Detsember 2009
November 2009
Märts 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

kassrosina blogi
Mõnedest mu tegemisest jääb siia netipäevikusse väike märk maha.
28 Mai 2007
Kingitused.

Kuidagi juhtus nii, et sain enda kanda austava, kuid suhteliselt vastutusrikka ülesande, teha eelkooli õpetajatele lahkumiskingitused.

Sain ostetud raamatud ja suvisemad sallid (plaanisin küll juba talvel, et teen need ise, kuid siis oli mul vahepeal see käsitööväsimus ja ei jõudnud mitte), aga oli selline tunne, et midagi justkui peaks ka oma kätega tegema ja lisama.

Kokku tuli variante lausa neli tükki ja kaks tuleb välja valida, aga pean hommikul kodustelt nõu küsima, et millised paremad oleks, sest ise olen päris nõutu hetkel. Teie võite muidugi ka soovitada... Värvid on paigas, ühele pruunid toonid ja teisele valged või sinakad, aga jah ei oska praegu otsustada. Seega jääb lõplik pakkimine kuhugi kaugemasse hommikusse. Naljakal kombel sobivad kõik ka minu enda garderoobiga (see kivivärvi+sinine ehk kõige vähem), mistõttu mul poleks midagi ka nende kõigi endalejätmise vastu.

Lähemalt: 1 ja 2 ning 3 ja 4.


kassrosin posted @ 03:31 - Link - kommentaarid (6)

23 Mai 2007
Lisandid valge kleidi juurde.

Nagu siin juba välja sai hõigatud, ostsin endale hiljuti valge kleidi (ja tegelikult sinna juurda ka salli ning kingad) ja täna said valmis käekott, kõrvarõngad ja käekett.

Kott sai peaaegu valmis tegelikult juba mitu päeva tagasi, kuid asi seisis voordi ja nööbi taga. Voodri õmblesin algusest lõpuni käsitsi (mul lihtsalt pole masinat ning nii väikse asja pärast kellegi juurde õmblema minna ka suht mõtetu) ja seega läks sellega nats aega. Kõige rohkem aega aga läks kinnitusega. Kõigepealt olin ostnud liiga lühikese luku ja kuna vaja ju asi kiiresti valmis saada ja nagunii pidi luku peale tulema ka klapp, siis jätsingi ta lõpuks lukuta. Lisaks oli vaja nööpi. Teadsin kohe, et küllap ma ta cernitist teen, aga valge värvi muretsemisega läks päevake-paar aega... Aga täna sai nööp (koos teiste cernitividinatega) ahjust võetud ning ettegi õmmeldud.Need olid siis minu esimesed kõrvarõngad ja kohe ühe soojaga tegin endale ka sarnased pruunid.
kassrosin posted @ 23:18 - Link - kommentaarid (7)

17 Mai 2007
Üks vana võlg ja uue käsitööelu algus

Meil käisid paar päeva tagasi külalised ja minu süda oli kohe ekstrasoe, kui lisaks kallitele inimetsele nägin ühe eriti nunnuka väikemehe seljas minu enda tehtud kampsunit. Tegin väikmehest koos tema issiga kohe pildi ka, sest see kampsun oli praktiliselt ainus käsitöö, mis aastalõpul enne jõuluvana kotti minemist pildistamata jäi.Niipalju siis vanast!

Aga teate, nüüd algab uus käsitöölaine!
Ma ostsin täna uue kleidi ja sinna juurde on mul vaja:
* käekotti (ma pole veel ühtki teinud, aga eks ma kondan mööda blogisid ja katsun midagi välja mõelda);
* õlasalli (valget ja õhulist);
* kaelakeesid (kohe mitu-mitu tükki);
* kõrvarõngaid (mida ma ka veel kunagi teinud pole).
Ja aega on suhteliselt vähe - juunikuiseks reisiks peab kõik valmis olema!
Ja vahepeal on vaja imeilusat kleidikest plika sünnipäevaks ja veel teisi kingitusi (need saavad olema küll ilmselt mingid pisinodinad).
kassrosin posted @ 21:08 - Link - kommentaarid (5)

15 Mai 2007
Tagasivaade emadepäeva.

Väga ilus emadepäev oli - hommikul seisid kolm väikest ja üks suur mu voodi ees reas punased tulbid käes ja laulsid "Seekord ei taha ma kiisust ei kutsust..." - isegi kõige väiksem laulis vaprasti kaasa.
Oma emale külla minema ei pidanudki, tema tuli ise hoopis meie juurde. Kingituseks talle oli cernitipärlitest pruun kaelakee.


Siis käisime raekoja platsis emadepäeva kontserdil. (Saime küll vaid pool kuulatud, kui lapse pissihädaga tuli hoopis wc-d otsima asuda, mis aga osutus tohutult raskeks pähkliks - keegi teab, kus asub Tallinna raekoja platsile lähim avalik wc?)
Ja siis sõitsime minu vanaema ja isa naise sünnipäevale, kes said vastavalt sinise ja puna-valge cernitikee. Punavalge on eriline selle poolest, et mina tegin küll pärlikesed, aga kee disainis täiesti omapäi minu keskmine laps Ott (tema ongi meil ehk kõige hakkajam meisterdaja), pannes siis iga cernitipärli vahele 2 väikest poepärlikest.

Sellised lihtsad kingid ja hästi ilus päev otsast-lõpuni. Kahju, et otsa sai ja järgmist nii kaua ootama peab.
Räägitagu sellest kuitahes palju, et iga päev tuleb oma kalleid inimesi meeles pidada ja see üks päev aastas kampaania korras oleks justkui midagi võltsi ja ülespuhutut - minu jaoks pole see küll sugugi nii! Nendest "põhimõttelistest mittetähistajatest" ei ole ma nõus lihtsalt aru saama. Imelik oleks emale iga päev lilli kinkida ja laulda... aga kui sellel päeval seda ei tehta, siis ikka on ju midagi valesti ses suhtes... Muidugi on see vaieldav ning kui pere on kokku leppinud, et neil sellist traditsiooni pole, siis olgu nii, aga vähemalt helistada oleks sel päeval oma emale lihtsalt viisakas.
Minul on nii ema kui ka tütrena tõesti hea meel, et üks selline konkreetne erilise meelespidamise päev aastas olemas on.

Aga juba enne emadepäeva sai valmis ka lihtne kevad-suvine heegeldatud mütsike pojale:

Mille valmimisele aitas tublisti kaasa Dragonfly õpetus
kassrosin posted @ 00:24 - Link - kommentaarid (6)

04 Mai 2007
Peaaegu justnagu käsitöö.

Tegelikult kokandus minu jaoks otseselt käsitöö alla ei kuulu, aga olles isetegija liberaalsema suuna austaja, kes ei arva, et siin blogides tuleb rangelt ainult kõigi parameetrite järgi kvalifitseeruvat käsitöökunsti pakkuda, siis...


Ega ma plaaninudki neid käsitööna üles riputada, kuid seda fotot vaadates tuli iseenesest naeruturtsatus peale ja äkki tuleb mõnel teisel vaatajal ka. Siis vähemalt üks positiivne emotsioon eestlaste suhteliselt ängistavasse ja külmavõitu kevadesse meie pere poolt.

Kui pildi järgi nagu täpselt aru ei saa, siis me tegime lastega laste kokaraamatu järgi hiiri. Kuna meil polnud sabadeks vajalikke nöörikomme, siis tegime sellised nudisabalised. Aga igati lahe kamp ju. Või mis?
kassrosin posted @ 22:26 - Link - kommentaarid (18)

03 Mai 2007
Kaks väikest välgatust minu käsitöövaeses ajas.


Tegin endale sellise topi (või vesti). Ringselt kududa on ikka väga mõnus - ei mingit kokkuõmblemise vaeva.

Kaunistuseks sai kaelusele kootud ja kinnitatud roosid. (Ise nuputasin: lõin 25 silma, siis järgmisel real kasvatasin õhksilmuste abil iga kahe silmuse vahele ühe juurde, veel nats kasvatasin iga rea alguses ja lõpus ning pärast rullisin saadud kummalise paela kokku ja tegin paar nõelapistet, et püsiks.) Noh saab kanda küll! Täna juba proovisin ära - alla panin pluusi ka, siis on nagu rohkem vest - keegi vaimustusest ei kiljunud aga otseselt nina ka ei kirtsutatud.

Ja just täna avastasin, et paljudel teil oligi siin parajagu käimas roosiprojekt, millest mina pikaajalise eemalviibijana midagi ei teadnud, aga ju siis ideed olid õhus ja ma püüdsin teema kinni.

Veel sai valmis vedelema jäänud tokilõpust hargipitsi ja tavalise heegelduse kombineeritud tehnikas pikk ja peenike sall, mille tegin küll endale, kuid kuna tütar on parem modell, siis pildil on see tema kaela ümber keeratud. Heegeldatud lill oli ka juba mingist ürgajast käsitöökasti jäänud, selle lisasin efekti mõttes.
kassrosin posted @ 19:46 - Link - kommentaarid (3)126995 visits