kassrosina blogi
About Me
Age: 35+
Location: Tallinn
Zodiac Sign: ambur
Likes
Armastus, mis elab mu südames teiste vastu ja teiste südameis minu vastu.
Õhtused uinumised ja hommikused ärkamised kallima kaisus.
Inimesed, kes on nii ilusad ja head...

Dislikes
Inimesed, kes teevad tahtlikult teistele haiget.
Haigused, mis kimbutavad liiga tihti meie peret.

Link
Leiboldite blogi

Quote
Pokker on nagu elu ja elu on nagu pokker:
Sa võid teha omalt poolt kõik õigesti ja kaotada või siis teha hunniku vigu ning ikkagi võita. Ometi suurendad pikemas perspektiivis võitmise tõenäosust oluliselt, kui enne otsustamist veidi mõtled.
Archive
Viimased postitused
Veebruar 2015
August 2014
Juuli 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
November 2012
Oktoober 2012
Oktoober 2011
September 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
Detsember 2009
November 2009
Märts 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006

Currently

Reading

Last Movie

Listening to

kassrosina blogi
Mõnedest mu tegemisest jääb siia netipäevikusse väike märk maha.
31 Detsember 2006
Kokkuvõte.

Tegin siin pool ööd oma käsitööaasta kokkuvõtet... Mitte küll Isetegija jaoks, aga kodus seinale riputamiseks.

On mul juba kenaks traditsiooniks kujunenud, et seinal ripub isetehtud kalender, kuhu ka kõik tähtsad toimetamised kirja panen. Märkamatult jõudis aga kätte aasta eelviimane päev ja oli vaja midagi kalendrisse kirjutada... aga kalendris seda päeva enam polnud... ja uut kalendrit ka polnud... Nii võtsin end kätte ja tegin ära - tegin iseenda isetegijakalendri - ainult enda käsitööpiltidest (õpetusi küll ei kirjutanud). Tähtpäevad tuleb veel pärast ärkamist sisse kanda ning siis välja trükkida, aga muidu on olemas! Tervet kalendrit ma näitama ei hakka, aga et te aimu saaks, millega tegemist, siis siin on aasta 2007 detsembrikuu..

Veel tegin valutava kurgu tungival nõudmisel lõpuks ometi ka endale midagi - saalomoni salli nimelt. Tuli selline korralikult pikk (ca 200 cm) soolikas.

Aga et kalendrit kergem teha oleks ja raamatupidamine paika saaks, selleks koostasin nagunii endale täna nimekirja oma sel aastal tehtud asjadest. Siin ta on:

Minu selle aasta tööd

lastekampsuneid 4 (oliver, ott, anett, taavo)
heegeldatud toppe 1 (kass)
kootud toppe 1 (kass)
kootud veste 1 (kass)
mütse 10 (kaija,kass,imps,ott,oliver,anett,vello,mari,kaidi,niina)
kübaraid 1 (malle)
kindapaare 5 (anett, anett, ott, oliver, kaidi)
sokipaare 3 (imps, anett, ott)
kootud salle 3 (imps, niina, ema)
saalomoni salle 3 (inge, kass, sussimemm)
saalomoni õlasalle 2 (katarina, vanaema)
heegeldatud õlarätte 3(siiri, anett, kass)
sallkraesid 2 (ott, anett)
heegeldatud bikiine 1 (kass)
kotte ja kotikesi 3 (kass, oliver, anett)
mobiilikotte 2 (mari, liis)
juuksekumme 1 (mona)
heegeldatud pisiasju 2(Eesti lipp, päkapikk)
vilditud mänguasju 3 (päkapikk, päkapikk, pallike)
51 suuremat ja väiksemat tööd

Midagi on siit nimekirjast kindlasti puudu, näiteks ca 30 heegeldatud lillekest, mis alles käsitöökastis oma saatust ootavad, aga kõik olulised asjad on kindlasti olemas. Kõige uhkem olen abikaasa tee ja kohviga värvitud ülipehme salli, õekese kübara ja oti komplekti üle. Väga rahul olen ka aasta tegija - saalomoni sõlme -äraõppimisega, samuti meeldis mulle nõelviltimine.

Ja nii palju põnevaid plaane järgmiseks aastaks... Isetegusat uut aastat kõigile!
kassrosin posted @ 03:45 - Link - kommentaarid (10)

27 Detsember 2006
Jõulurahutus

Kuigi mulle pühad üldiselt meeldivad ja kõik jõuluaegsed koosviibimised on olnud pidulikud ja rõõmsad... Eriti lapsed on olnud fantastilised: kõik need laulud, luuletused, tantsud - imeline!
Halvenenud tervise valguses hakkab asi siiski juba natuke liiale minema... Tahaks pugeda kuuma teetassiga toanurka, kuulata muusikat ja üle pika aja kududa/heegeldada midagi iseendale.
Aga kaks külaskäiku on tänasesse päeva planeeritud, homme on tööpäev, ülehomme on koosviibimine sõpradega... Vaikset nurgasistumist pole lihtsalt lähiaega ette nähtud...

Aga eile hilisõhtul sai üle antud järgmine isetehtud kingitus:

Ma lausa armastan seda lõnga (happy wool)! Ostsin enda salli tarvis ka juba mõned tokid. Kui abikaasaga 4 aastat tagasi tutvusime, kandsin ma peamiselt helesinist, kuidagi märkamatult olen pruunile värvile üle läinud. Aga seda asja võib ju taas käänutada. Seda enam, et ostin juba pikemat aega sobivat pruuni lõnga kampsuni tarvis, aga ei leia. Äkki siis leian hoopis helesinise
kassrosin posted @ 11:40 - Link - kommentaarid (2)

Jõulukingid...
Täna käisime isa juures jõule tähistamas.
Minu isetehtud kingid, mis täna üle antud said, olid järgmised:


heegeldatud õlarätik isa abikaasale beezikirjust happy wool lõngast


õde mari sai sellise mütsist ja mobiilikotist koosneva komplekti. Mütsi tegin siis sedakorda sellise, et lõpetamisel kudusin lihtsalt korraga kõik silmused maha, heegeldasin ääre kollase lõngaga üle ja sidusin mütsi pealael mummupaelaga kinni. Mobiilikoti heegeldasin. Lõng on seesama tumepunane Novita Aino, millest tegin ka teise õe kinnaste ja mütsi komplekti.

Aga kolmanda õe peakattest tahaks kohe natuke pikemalt rääkida. Nimelt tema oligi see, kes sai kingituseks minu esimese isetehtud kübara...
Tegin selle täpselt Dragonfly õpetuse järgi.
Nii valmis kõigepealt hiidmüts, pesumasinast tuli välja üsna väike ja vormitu asjandus, mida hakkasin siis venitama ja vormima. Kuna mul mingit asja, mille peal vormida, kodus kohe silma ei hakanud, võtsin kasutusele otseses mõttes omaenese pea. Lõpptulemus, millega olen rahul ise ja oli rahul kingi saaja ning mida kiitsid teisedki kohalviibijad, on siis siin:


Korralikku asja meesterahvale ma ei välja mõelda ega teostada ei jõudnud, seetõttu said vend ja isa teistsugused kingitused... Ehk järgmisel aastal... aga see pole lubadus... ainult uitmõte

Aga nii lahe oli neid asju teha ja nii vahva on ka see, et need minu oma tehtud asjad tundusid tõesti ka meeldivat! Nii palju jõulurõõmu!
kassrosin posted @ 00:27 - Link - kommentaarid (4)

25 Detsember 2006
Kõigepealt meie pere e-jõulutervitus...


Sellel pildil on lapsed kostüümides, mis ma neile jõulupeoks vahva rätsepa poolt kättejuhatatud poest laenutasin.

Aga nüüd siis saab lõpuks näidata/näha asju, mis jõuluvana kotist läbi käinud... Jama on muidugi selles, et tegemistuhinas ja kingisaamisõhinas jäi osa asju pildistamata... Äkki saab mõne asja hiljem üles võtta - ei tahaks ju et mu käsitööaruanne sedasi poolikuks jääb.
Tegelikult on eriti kahju, et pildistamata jäid mõned isetehtud jõulukaardid - nimelt nõelviltisin kaartidele jõulukuuski ja tulid täitsa armsad välja, aga kuna ärasaatmisega läks kiireks, ununes klõps tegemata.
Mu ema sai jõuluvanalt pehme valge salli Novita Palmast ja õepoeg sinise beebikampsuni, mille kudusin ajakirja Käsitöö 2006 talvenumbri järgi... need siis jäidki pildistamata
Aga nüüd siis need asjad, millest pilt ilusti olemas:Õele tehtud kindad ja müts. Ääretult mõnusast pehmest tumepunasest Novita Aino'st.

Minu oma tütreke sai sussimemme tehtud ja emme poolt südametega kaunistatud päkapikupapud, mis talle hirmsasti meeldivad. Eile õhtul magama minnes pani ta papud kapi peale, öeldes ise: "Siin nad ei kao ära. Siis ma saan kohe hommikul nendega kõndima minna." Meil on selline rutiin, et õhtuti ta uinub meie voodis ja siis kui me ise magama hakkame minema, siis panen ta korra potile ja seejärel viin ta tema oma voodisse. Potil ärkas ta korraks üles, ütles: "Oota," jooksis meie tuppa, võttis kapi pealt papud, jooksis oma tuppa, pani papud oma voodi ette põrandale ja ütles: "Siis ma saan kohe hommikul nendega kõndida". Ja nüüd terve päeva ongi ta nendega kõndinud siiskassrosin posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (3)

17 Detsember 2006
Harjukate kogunemine...
Üks igati lahe koosviibimine taaskord!
Kõigepealt sain sussimemme (palumaiu) käest imevahvad papud, mida ei näita, sest lähevad kingikotti...
Käsitöö kallale asudes nõelviltisime ampsakuga soojenduseks pallikese. Nõela laenasin ampsakult, villa sain sibulapliksilt ja heiet oli isegi endal kaasas
Pärast pallikese kenakskuulutamist asusin kuradikese juhendamisel päkapikku viltima. Villa sain muhvilt, käsitöötraati bettylt ja nõel oli endiselt ampsaku oma. See päkapiku nõelviltimine oli üks ütlemata lõbus töö: selline woodoo värk, teed skeleti valmis ja siis hakkad villaga katma ja samal ajal torgid nõelaga kuis jaksad. Mina tegin oma päkapikule silmad ja nina ja suu ka, kuigi kuradike ütles, et koolitusel oli soovitatud nii väike asi ilma näota jätta... Mul tuli kohe meelde, et olen kuskilt kunagi ise lugenud kaltsunukkude kohta, et neile ei soovitata nägu teha,siis lapse fantaasia saab näo ise ette kujutama... Aga ma ikka tegin, sest muidu tundus ta kuidagi ilmetu... Ja muide - päkapikud on niimoodi käes hoides ja puudutades veel palju armsamad kui piltidel. Päris mitu korda torkasin näppu ja viimast nööpi rinnale kinnitades suutsin nõela ära lõhkuda, aga sellegipoolest on lähiaajal plaanis soetada isklik viltimisnõel ja hunnik erinevat värvi villatokke!
Ja siin siis mu valmistööd
kassrosin posted @ 15:55 - Link - kommentaarid (3)

16 Detsember 2006
Natuke meisterdmist lastega:
Hästi lihtne töö meigieemalduspadjakestest.
Muidu on täna olnud imelik päev - kell juba 20.35 ja ma pole lõnga puutunudki. Kuigi kole huvi on näha, mis sest alustatud kübarast lõpuks välja tuleb, pole nagu kuidagi olnud hetke sellele pühenduda.
Eile käisime sünnipäeval. Kingituseks oli mu omakootud tuttmüts, mille pilti pole hetkel lisada... Unustasin fotika koju! Aga eks lähiajal panen üles.
Ja tegelikult ootan homset harjukate kogunemist - tahaks veel midagi uut proovida...
kassrosin posted @ 18:40 - Link - kommentaarid

15 Detsember 2006
Kübarasüütust kaotamas...
Alusatsin oma esimest kübarategu... Dragonfly õpetus nina ees, koon esimest korda heidest asja ning palun tasakesi vardajumalat, et Susal oleks õigus ja esimene vasikas ei läheks aia taha, sest aega 5 korda katsetada lihtsalt ei ole enam... Soovige mulle siis edu...

Esimene jõulukingitus üle antud!
Andsime täna meheemale kingituse üle, sest ta elab Soomes ja ilmselt me enne uut aastat enam ei kohtu.


lõng: Inca (75% vill 25% polüamiid) valge(SPALVA)
teine lõng: Novita Palma (100% akrüül) valge
töö käik: lõin 96 silma (24 silma vardal), kudusin 10 rida soonikut 1:1 (2 rida teise lõngaga, mistõttu jääb ärakeeramiskoht pisut karvasem),
siis palmikumuster: 4 pahempidisilmust : 4 silmust palmikuks;
kui kootud ca 17cm, hakkasin kahandama, alustades palmikute vahelistest pahempidisilmustest, ühel real kudusin kokku 2 pahempidisilma igast palmikuvahest, siis 2-3 vaherida ja järgmised 2... seejärel kudusin 4 palmikusilma 2-ks, 1 vaherida ning viimaks kudusin ka viimased 2 palmikusilma kokku, siis ajasin lõnga järgijäänud silmutest läbi.

Murest ka...
Hõikasin selle juba ka foorumis välja, kuid äkki just keegi blogilugejatest, kes teadet ei märganud, teab lahendust... Nimelt sain täna lasteaiast (kuhu me pärast haigust üle pika aja sattusime) teada, et 22.12 on lastel jõulupidu, kus nad osalevad metsloomakostüümides! Ma pole mingi õmbleja - ema abiga saaksime hakkama, aga lõikeid ka pole! Ja ausalt öeldes erilisi ideid ka mitte! Seega on kõik soovitused ja viited teretulnud...
Ja kõige lihtsama vastupanu teed minnes: äkki on mõnel isetegijal kapis mõni kostüüm olemas, mida saaks üheks ürituseks laenata? Põnne on kolm tükki: 120cm, 116cm,100cm. Juba ette tänades...
kassrosin posted @ 01:01 - Link - kommentaarid (7)

10 Detsember 2006
Enesekiitus

Olen olnud tõesti tubli!
Eile sai valmis järjekordne jõulukink, millega on vaid üks mure - tahaks juba saaja seljas näha . Lihtsalt nii väga meeldib iseendale!
Aga veel tublim on see, et koristasin ära 3 kappi... ja leidsin muuhulgas abikaasa vanaema heegeldatud kaks linikut: tihedam linik ja õhulisem linik
Ja täna tegime lastega veel mõned inglid ka
kassrosin posted @ 13:49 - Link - kommentaarid (1)

08 Detsember 2006
Tere ööd!Koristasin täna kappe... noh, et saaks vanast saastast enne uue aasta tulekut lahti...muuhulgas leidsin ülaltoodud hulga aegade jooksul kogunenud päkamütse... pesin puhtaks ja riputasin kuivama. Üks omakootud müts läks küll suisa prügikasti - koid olid just selle pidusöögiks valinud...

Aga eile tõid päkapikud lastele ühe raamatu, milles on õpetused, mida lastega koos jõuludeks teha. Meie lõikasime alustuseks selle järgi välja 3 kuuske ja 4 lumehelvest, aga proovime peagi ka teisi asju.
Näiteks on seal õpetus, kuidas kasutada parim-enne-möödas saiaviile.
kassrosin posted @ 21:29 - Link - kommentaarid (5)

03 Detsember 2006
Viimased tervitused St. Kittsilt...
Homme siis saab meie päikesepuhkus otsa.
Täna sõitsime taksoga, mille juht oli fantastiline giid, mööda saart ringi. Imeilusad vaated kariibi merele, atlandi ookeanile, mägedele saare keskel, suured ja väga vanad puud, palmid, banaanid, mangod, avokaadod, ananassid, kookosed, ahvipärdikud ja pelikanid vabas looduses... Imeline ning kirjeldamatu!
Muuhulgas külastasime väikest riidevärvimise töökoda. Tehnika (batik), kuidas seal riidele mustreid tehti, on ilmselt kasutusel mujalgi, kuid ise nägin sellist asja esimest korda. Nimelt joonistavad nad riidele kõigepealt pildi, siis katavad selle osaliselt vahaga, seejärel panevad riide värvilahusesse, võtavad välja, kuivatavad, eemaldavad keetmise teel vaha, kuivatavad uuesti. Mitmevärvilise pildi jaoks tuleb teha mitmeid vahatamisi ja värvimisi ja kuivatamisi ja vaha eemaldamisi... Päris pikaajaline värk, aga mõned tulemused olid ikka kohe väga kenad. Siin on näha see mitmeastmeline protsess: 1. pilt, 2. pilt.
Samuti müüdi seal töökojas nukke. Ja see on kuidagi nii harjumatu, et nende nukud on tumepruunid. Arusaadav, sest siin ei ela ju valgeid...aga ikkagi on kuidagi naljakas...

kassrosin posted @ 04:00 - Link - kommentaarid (2)

02 Detsember 2006
Käsitööturg St. Kittsil
Hommikul toodi tuppa päeva ürituste kava ja meie hotellis oli täna korraldatud väike käsitööturg... Kujutate ette?! Uskumatu ju! Nagu minu jaoks! Heegeldatud ja kootud asju seal mõistagi polnud, küll aga hästi palju ehteid ja merekarpidest ning kookospähklikoortest tehtud erinevaid suveniire.
Leidsin ühe hästi lahke ehtemüüja, kelle laud oli täis laotatud tema isetehtud imeilusaid ehteid.
Ja kuna need mustast läikivast vulkaanilistest kivist keed olid nii läikivad ja kutsuvad, soetasin endale kaelakee ning lihtsalt kivikeste pärast veel ka käevõru. Selle viimase lammutan küll ilmselt kunagi laiali ja katsun midagi ise teha. Ühe käevõru, mis oli tehtud vulkaanilisest kivist ja bambushelmestest ostsime veel ka kingituseks.

Veel sain täna valmis kaks jõulukingitust ... ja kogu kaasavõetud lõng ongi praktiliselt otsas. 120 grammi sinist beebilõnga on veel küll järgi, kuid mul pole selle kasutamise osas korralikku ideed. Proovisin leili33 blogis toodud mähitud nupuga vahvelpinda teha ja proovilapp tuli nii ilus, kuid kahjuks ei sobi kaasavõetud vardad ja lõng siiski selleks tehnikaks, kudum tuleb liiga jäik, vaja oleks jämedamaid vardaid... eks ma proovin kodus uuesti
kassrosin posted @ 02:16 - Link - kommentaarid126993 visits