KARVAKERAKARVAKERA
Minust:

Vanus: 30
Asukoht:Jõgevamaa

Külalisi:

101577

18 Mai 2008
KLAPPIDEGA MÜTSI ÕPETUS

Kuna tunti huvi eelmises postituses oleva mütsi õpetuse kohta, panen blogisse ka juba siis selle õpetuse ülesse. Ehk soovib veel keegi.

Alustuseks teha 4 ahelsilmust, ühendada ringiks.
1.rida - 2 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust ja nii veel 5 korda.
2.rida - 2 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust, 2 ühekordset sammast ühte auku, 2 ahelsilmust ja nii veel 5 korda.
3.rida - 2 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust, 2 ühekordset sammast eelmise rea aukudesse, 2 ahelsilmust, 3 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust, 2 1x sammast, 2 ahel 2 1x sammast, 2 ahel, 3 1x sammast ja nii edasi rea lõpuni.
4.rida - 2 ühekordset sammast, 2 ahels. , 2 ühekordset sammast eelmise rea auku, 2 ahels., 2 ühekordset sammast eelmise rea sambasse, 1 ühekordne sammas eelmise rea teise sambasse, 2 ühekordset sammast eelmise rea kolmandasse sambasse, 2 ahelsilmust ja nii edasi rea lõpuni.
5.rida – 2 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust, 2 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust, 1 ühekordne sammas, 2 ühekordset sammast eelmise rea teise sambasse, 1 ühekordne sammas eelmise rea kolmandasse sambasse, 2 ühekordset sammast eelmise rea neljandasse sambasse, 1 ühekordne sammas viimasesse sambasse, 2 ahelsilmust jne. rea lõpuni.6.rida – 2 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust, 2 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust, 7 ühekordset sammast, 2 ahelsilmust jne. rea lõpuni.
7.-17.rida - teha samuti nagu 6.rida
Siis tuleks mõõta ja sobitada kõrvaklappide kohad. Aga võib ka teha ju ilma klappideta. Esimese klapi alguseni teha kinnissilmuseid, siis teha nii palju sambaid kui laia klappi soovite. Mina tegin 15 ühekordset sammast alustuseks, keerata tööd.
2. reale teha ka 15 ühekordset sammast
3. reale teha 13 ühekordset sammast
4. reale teha 11 ühekordset sammast
5. reale teha 9 ühekordset sammast
6. reale teha 7 ühekordset sammast
7. reale teha 5 ühekordset sammast
Siis heegeldada nii pikk ahelsilmuste kett, kui pikka paela soovite. Kuskil 50-60 ahelsilmust on juba parasjagu. Nendesse samadesse ahelsilmustesse teha kinnissilmused kuni klapini. Edasi teha kinnissilmuseid mööda mütsi äärt kuni teise klapini. Teine klapp teha samuti nagu esimene. Kui teine klapp koos paelaga valmis, teha kinnissilmuseid kuni rea lõpuni. Mütsi äärt võib mitmel erineval moel kaunistada. Mina tegin viimasel real 2 kinnisilmust, 2 ühekordset sammast, 2 kinnisilmust, 2 ühekordset sammast jne. Kuid klappide äärtes tegin vaid kinnissilmuseid.

Tüdruku mütsil kasutasin 100% puuvillast heegellõnga ja heegeldasin nr.3 heegelkonksuga. Kes aga soovib suurema peaümbermõõduga mütsi teha, peaks peale 6.ndat rida veel sambaid juurde kasvatama. Loodan, et sellest õpetusest on ka kellelgi abi.Blogi nupp


Nupu koodProjektid