SIK-SAK SEHKENDAB
SIK-SAK SEHKENDAB
Kui teil on õun ja mul on õun ja kui me vahetame neid õunu,siis jääb nii teile kui mulle üks õun.Aga kui teil on idee ja minul on idee ja me vahetame neid ideid,siis on meil mõlemal kaks ideed.
30 November 2011
Foto NAGI's: minisuska

VÄIKSED SUSSID.
Tükk aega pole juba tikkimistest pilte üles riputanud,aga uskuge mind,et ma ikka tikin.Pildid on tegemata ja osad tööd on veel valmimisel,aga olen täitsa SILPSOLPS-iga nõus,et seda õiget valgust ikka pole ja piltidega rahul pole.Sellepärast siis ootan seda õiget hetke ja valgust.Muidugi mõne töö valmimist ootan ikka kah.Aga läheb veel aega....
Foto NAGI's: minisuss
Sussid said siis tikitud villasele riidele peenvillaste lõngadega,voodriks linane kangas.Mustripaigutus tehtud endal.Tikandisse õmblesin pärle ja littreid.
Foto NAGI's: minisuss2
Eks ma neid olen siin paar päeva enne tänast päeva vaikselt imetlenud kah.Nad tunduvad sellised väiksed ja nunnud.Sättinud neid vaateulatusse ja samal ajal teinud muud käsitööd ja siis pilguga ja mõtetega neid siis hellitanud.....
Foto NAGI's: minisussid1
Selline tegemine siis seekord.
Sik-Sak posted @ 09:13 - Link - kommentaarid (10)
28 November 2011
Foto NAGI's: kleit1
KLEIT.
Selle kleidi tegin eelmisel aastal ja on jäänud siin näitamata.Aga parandame selle vea ja näitame...Kleidikangas on selline mittekortsuv materjal,mõnusalt langev on kangas samuti.Kleidi suurusnumber oli jälle selline,et proovimise ajal ta minu mannekenile selga ei mahtunud,aga proovi ajal ma ta nõeltega sinna ikka toetasin.
Foto NAGI's: kleit
Kleidile vöö sai eraldi õmmeldud ja tikitud.Just selle mõttega,et saaks vajadusel kasutada ka muid lahendusi.Voodriks valiti hallist kangast voodririie ja isegi ühelt pildilt on voodrit paista.
Foto NAGI's: kleit1
Selline tegemine oli siis eelmisel aastal ja õmmeldud sai ta täditütrele.
Sik-Sak posted @ 08:35 - Link - kommentaarid (11)
15 November 2011
Foto NAGI's: läkiläki

MÜTS.
Natuke jäi pükste õmblemisest riiet järele.Ei tahtnud riiet kappi ka panna ja hakkasin mütsi lõiget konstrueerima.Muidugi õmblesin tavalisest sitsiriidest näidise ka ja seda sai kohendatud ja sätitud parajaks.Tegin sellest sellise proovimütsi.Tegelikult on mul ostetud ka tükike musta kangast,et siis sellest õmmelda müts.Hetkel tundub küll,et see karv seal on päris kohev ja kui kõrvad ka pealaele üles panna siis saab sellise koheva paruka pähe.Aga soe on ta küll ja eks ma vahel ta pähe ka panen...kasvõi siis,kui koeraga metsa jalutama lähen.
Selline lihtne tegemine siis seekord.

Sik-Sak posted @ 19:29 - Link - kommentaarid (5)
14 November 2011
Foto NAGI's: talvepuks1

TALVEPÜKSID ISEENDALE.
Olen terve oma elu olnud hädas pükste otsimisega kaubandusvõrgust.Nimelt olen selline pikkade jalgadega naisterahvas ja kõik soojad suusapüksid mida poodides proovin tunduvad lühikesed.Tegelikult ikka paari püksipaari olen proovinud,mis on olnud parajad,aga siis ei ole värv olnud sobilik.Tegelikult värvid on ju ilusad olnud,aga valge ja helesinine pole just eriti praktilised värvid.Ja teksapükstest ma üldse rääkida ei tahagi...tuleb meelde kuidas ühel teksapükside hankimise reisil olles,hakkas hing juba täis saama.Siis ühes poes nägin ühte minust pikemat ja sihvakamate jalgadega müüjat ja julgesin küsida,et millisest poest tema endale hangib teksad?(Ka selles poest müüdi teksaseid.)Ja eks me siis oma pikkade jalgade üle viskasime veidike nalja kah ja siis ta teatas,et ega ei saagi,et tema on seelikute kandmisele pühendunud.Ja tõesti ka sellel hetkel kandis ta teksaseelikut ja paksemaid retuuse...See lohutas mind hetkeks...Olen endale ka teksaseid õmmelnud,aga no need ei ole ikka ju PÄRIS TEKSAD.
Nüüd aga talvepükstest.Materjaliks tuult ja vett hülgav kangas,lõige Burdast 2004 ja nr.11.Muidugi ülaosas väiksed täiendused,et pihaosa sai pikendatud ja seljatagust osa pikendatud,et selg püsiks ikka soojas.Punane vooder tepitud vatiinile sai siis pükste voodriks.Pükste küljeõmbluse vahele õmblesin ka helkurpaelast tehtud kandi ja pükste alaäärde panin kannapaela ja sissepoole ka libisemisvastase kummipaela.Ülaääres kasutasin laiemat kummi ja tunnelisse ajasin ka pingutuspaela.Väikse taskukese tegin samuti,et mobiiltelefoni vajadusel kuhugi paigutada.
Foto NAGI's: collage
Talvepüksid õmmeldud nii suured,et vajadusel oleks võimalus nad teksadele peale tõmmata.Pildistamise hetkel olid mul teksad samuti jalas.
Sellised siis saidki minu talvepüksid.

Sik-Sak posted @ 10:32 - Link - kommentaarid (12)
09 November 2011


Foto NAGI's: kuulike12

JÕULUKUUL 2.
Tahan Teid kõiki tänada,kes Te minu esimesele jõulukuulile ilusaid hinnanguid andsite!Eks ma ju ise ka kahtlesin,et kas see must kuul on ikka jõulune,aga nägemuses koos tikandiga ta lihtsalt pidi tulema mustast lõngast.Ja mul on väga hea meel Teie kommentaare lugeda,aitähh!Ja kuigi mul on käsil siin üks suurem tikkimistöö,siis Teie kommentaarid andsid inspiratsioonile lennukust juurde ja täna siis sündiski teine jõulukuul...
Foto NAGI's: kuulike11
Kuna heegeldamine pole minu lemmiktegevus siis vajasin kusagilt lumehelbekese mustrit.Internetis googeldades jõudsin oma otsingutega siia õpituppa ja muster Mimm`ilt oli see mis mulle meeldis ja otsustasin proovida.Muidugi tegin sellest väikese variandi ja kasutasin valget nr.20 niiti ja heegelnõel nr.0,60.Valmis helbekest tärgeldasin samuti ja seda suhkruveega.
Foto NAGI's: kuulike must
Kasutasin lumehelbekese kinnitusel valget niiti,pärle ja littreid.Hõbedase niidiga tegin väikseid helbekesi kuuli tagumisele poolele.
Foto NAGI's: kuulike10
Selline ta siis saigi,minu teine katsetus....
Sik-Sak posted @ 13:25 - Link - kommentaarid (11)
07 November 2011
Foto NAGI's: kotike vaike
VÄIKE ÕMMELDUD KOTIKE.
Vaatan ja piilun Teie kõigi blogides päris palju ringi ja imetlen muidugi neid kelle suurimaks sõbraks on vardad.Aga kuna minu suurimaks sõbraks on ikka õmblusmasin siis veedan rohkem aega nende blogides kes õmblustöid eksponeerivad.Ja päris tihti satun ma OSSU TEHTUD ASJADE KOJU ja luuran seal ringi.Ja sattusin vaimustusse tema tehtud väiksest kotikesest ja järgmisel päeval lisas ta ka veel õpetuse sinna nii,et teadsin juba siis,et selle ma endale ka õmblen.Ja muidugi jäi mind kummitama üks postitus mille lisas HEILY oma nurgakeses 11-ndal oktoobril kuidas ta õmblemist vihkama hakkas...ega ma hästi usu,et ta tõega õmblemist vihkama hakkas,aga tahtsin juba siis teda lohutada,et asi ei ole tegelikult nii hull...mõtlesin,et teen ühe pildiseeria kuidas mina riidele kanti õmblen.Seekord ma õmblemise tehnoloogia raamatusse ei piilunud vaid tegin pildiseeria sellise lihtsama.
Ja tegelikult aastaid 8 tagasi ühel nädalavahetusel õmbles minu kolleeg kodus uusi kardinaid ja seda kardinatülli oli ikka päris palju.Ja nagu ikka esmaspäeval räägiti tööl olles,et mis nädalavahetusel teoks.Minu kolleegi värvikas jutustus kandiõmblemisest kardinakanga alaäärde oli sama värvikas nagu Heily postituse pealkiri.Hakkasin siis lähemalt uurima,et kuidas ta seda kanti siis ikkagi õmbles ja tahan ära mainida,et tegu ei olnud puuvillase kandiga vaid libedavõitu atlaskandiga.Ja mina siis rääkisin,et kuidas mina kanti õmblen...aga sellest postituse lõpus.
Foto NAGI's: kotike vaike3
Suurus sellel kotil siis 12x7cm,ühesõnaga tegin nii suure kui oli lukk mille ma karbist valisin.Punast lukku mul nii lühikest ei olnud ja musta samuti.Ja tegelikult meeldis mulle see metallne tila ka lukul.
Foto NAGI's: kotike vaike1
Ma arvan,et ma teen selliseid kotikesi kindlasti veel...ütleme,et hakkas meeldima.
Foto NAGI's: kotike vaike2
Voodriks tavaline voodririie ja täpselt sama suur sai õmmeldud nagu pealmine osa.Voodri takistasin salapistetega koti sisemusse ja läbi luku torkasin nõela ja kandi külge.....
Nüüd,aga kandiõmblemisest.Nii nagu mina seda teen.Kasutan siin musta niiti,et pildilt parem vaadata oleks.
Foto NAGI's: kantimine
Diagonaalriidest lõikasin 5cm riba.Siis selle kergelt triigin pooleks ja siis omakorda veel ääred keskjooneni.Tegelikult minul käib see kanditriikimine juba automaatselt,et tegutsen ühe käega triikraua ees ja pööran niimoodi ääred keskele ja teise käega triigin ja siis pärast triigin kandi pooleks.
Foto NAGI's: kantimine1
Foto NAGI's: kantimine2
Ja nüüd kui kandi sisemusse piilun,näeb ta seest välja selline....
Foto NAGI's: kantimine3
Nüüd võtan riidel pahema külje ja asetan kandi riidele nagu pildil....ja õmblen mööda esimest murdejoont...
Foto NAGI's: kantimine4
Nüüd keeran riidel õige poole ja kandi samuti õigele poolele....ja siis õmblen.
Foto NAGI's: kantimine6
Ja siin siis pilt esipoolest.
Foto NAGI's: kantimine7
Foto NAGI's: kantimine8
Ja siin tagumisest poolest pilt.
Foto NAGI's: kantimine9
Loodan,et sellest õpetusest siin on kellegile ka kasu.Ja alati enne kui valmistööd hakkad kantima võib teha proovilapil proovi ja siis on juba käsi kindlam......
Selline sai siis mitteprofessionaali õpetus kandi õmblemisest.
Sik-Sak posted @ 12:33 - Link - kommentaarid (9)
05 November 2011


Foto NAGI's: kuul udus
JÕULUKUULID.
Võtsin täna lõngavarud välja ja tahangi siin tervitada kallist Sirjet kes neid varusid mul aitas täiendada.Aitäh!Armas Sirje!
Veeretasin siis minagi ruudulisel paberil pliiatsit ja üritasin mustrit paberile saada.Ja saingi mustri paika ja lõngad sain ka välja valitud ja isegi kudumisega sai algust tehtud.Aga kududes tundsin,et see ei ole ikka õige mis ma teen ja üles ma selle harutasin.Tahtsin ikka teha midagi südamelähedast....
Foto NAGI's: kuul3
Kudusin kuuli musta lõngaga valmis,toppisin sisemusse tavalist õmblusvatti ja asusin tikkima.
Foto NAGI's: kuul2
Ja viimasel ajal olen tikanditesse ka ohtralt pärle õmmelnud nii,et ka seekord ma lihtsalt pidin neid kasutama.
Foto NAGI's: kuul1
Jäin enda inspiratsiooniga igati rahule...nüüd vaja oodata uusi lahendusi.
Foto NAGI's: kuul4
Selline siis saigi minu jõulukuul 2011!
Sik-Sak posted @ 22:14 - Link - kommentaarid (25)
Foto NAGI's: vanemad
SUSSID KATRE-LIIS´ILE.
Need sussid siin pildil said tehtud paar aastat tagasi.Tikitud nad said,aga kokku panemiseks mul kingaliistud puudusid.Aga tahtmine oli nii suur,et tahtsin proovida,et kas mul õnnestub nad kokku panna ka ilma liistudeta.Kui ma nüüd järele mõtlen,siis kerge see tegemine ei olnud ja väike hirm ikka oli.Aga valmis ma nad sain.Tegelikult sai neile kannaosasse õmmeldud ka pael,et see siduda siis ümber jala,kõik selleks,et sussid lapsel paremini jalas püsiksid.Pael sai trukikinnise,aga pilte mul millegipärast koos selle kinnisega tehtud ei olegi.
Foto NAGI's: vanemad1
Sellel suvel kui õde mul külas käis,tuli jutuks,et need sussid on ühele toredale neiule kandmiseks edasi antud ja õde nägi ühel üritusel seda lapsukest nendega ringi tatsumas.Ja muidugi õde teadis,et mul väikseid kingaliiste kodus pole ja need sussid said kokku pandud armastusest.Õde siis paluski,et äkki ma suudaksin ka seekord uued sussid valmis meisterdada.
Eks ma siis hakkasin tikkima ja mõtteid mõlgutama,et kuidagi ma pean nad ju valmis tegema,et "armastust" kasutan kindlasti,aga teadsin,et sellest seekord jääb natuke puudu...tuleb leiutada midagi,arvasin mina ja ostsime suvel ühed tennised ja arvasin,et kui kasutaks neid tenniseid toorikuna....kui pealsed olid tikitud,siis oi kui palju kordi ma vaatasin neid täis topitud tenniseid ja no kohe mitte ei tõusnud mu käsi,et neid hakata valmis tegema.Tahtsin ikka anda endast parima ja teadsin,et sellel korral ma vajan ikka kingaliiste.
Ja siis ühel päeval sain ma ühe tubli isetegija kaudu endale vajalikud liistud ja ma olin ikka ÜLIÕNNELIK.Mul ei tulnud õhtul isegi und ja kui silmad kinni panin siis ma ka juba käega katsusin neid...mis teeb käsitöölise õnnelikuks?Ikka vajalikud töövahendid mis panevad meie silmad särama ja südame kiiremini põksuma...Suur,suur,suur aitäh sulle armas isetegija!
Foto NAGI's: uued3
UUED SUSSID KATRE-LIIS`ILE.
Need sussid said siis suvel teiste toimetuste vahel tikitud ja Katre-Liis oli ise tikkimisel abiks kah,valisime lõngu ja hiljem pärleid.Tikkisin ikka peenvillaste lõngadega.Suvel sai Kuressaare lõngapoes natuke lõngavaru täiendatud.Vajalikke toone juurde muretsetud.
Foto NAGI's: uued1
Mustriks valisime mustri raamatust "MEITE MUHU MEISTRITE MUSTRID" Jaagutoa Riina mustrikogust.
Foto NAGI's: uued2

Foto NAGI's: uued
Katre-Liis!Sellised saidki sinu uued sussid!
Sik-Sak posted @ 10:03 - Link - kommentaarid (12)
04 November 2011
Foto NAGI's: seinapilt7
NATUKE NOSTALGIAT SUSSIMEMMELE JA KÕIGILE TEILE!
Selline mõte oli mul juba suvel kui oma ema riidekapis ringi tuulasin.Leidsin siis sellise seinalina ja tahtsin seda siin blogis eksponeerida.Sellel linal juhtusid olema peal aga plekid.Üritasin mis ma üritasin,aga neid plekke ma eemaldada ei suutnud.Nüüd,aga kui Sussimemm soovis natuke nostalgitseda siis mõtlesin,et ikka näitan siin seda seinalina teile kõigile.Ka teised isetegijad on oma blogides neid näidanud ja mulle on nad alati ka meeldinud.Amanda blogis on selliseid seinalinasid kohe mitu tükki ja nad on väga ilusad ja armsad.Tuleb arhiivist vaadata Mai kuud aastal 2010.Millegipärast otse seda linki siia panna ei õnnestunud.Samuti Ossu tehtud asjade kodus on selleteemaline postitus olemas.
Foto NAGI's: seinapilt5
Selle lina tikkis minu ema,et selles päris kindel olla siis küsisin ka oma tädi käest järele.Nüüd aga nostalgitseme natuke.Muidugi oleks pildiseeria võinud olla vanas majas ja vastavas olustikus,aga no paraku pole mul siin sellist vana maja...
Foto NAGI's: seinapilt6

Foto NAGI's: seinapilt1
Leidsin siin pildil,et tüdruk on meil kõigest nelja varbaga...kui ma oleks oma emale seda näidanud siis me oleks saanud selle üle päris korralikult naerda....ilmselt pisarateni välja.
Foto NAGI's: seinapilt2
Mida põnevat küll selles potis podiseb?
Foto NAGI's: seinapilt3

Foto NAGI's: seinapilt8
Siin siis mõned detailid lähemalt.
Foto NAGI's: seinapilt4
Seinapildi ääred on keeratud esiküljele ja palistatud sellise pistega.
Foto NAGI's: seinapilt7
Selline nostalgiahetk saigi.
Sik-Sak posted @ 10:54 - Link - kommentaarid (6)
02 November 2011
Foto NAGI's: malestus1
HINGEDEPÄEV...
Tänase postituse käsitöö on minu ema kätetöö ja need ristpistes tikitud pildid kinkis ema minule.Mina lasin need pildid raamida ja nüüd kaunistavad nad kodu.Mustrid peaksid pärinema käsitööajakirjast "Anna".Millise aastakäiguga on tegu ja millisest numbrist mustrid pärit?Jään vastuse võlgu...
On hingedepäev ja seekordse postituse pühendasin oma emale ja tema käsitööle.Surnuaiale küünalt süütama ma paraku pika vahemaa tõttu minna ei saanud,aga lilled pidid õitsema haual samamoodi nagu järgneval pildil...
Foto NAGI's: malestus
ON HINGEDEPÄEV.....
Sik-Sak posted @ 17:59 - Link - kommentaarid (4)
30 November 2011
Foto NAGI's: minisuska

VÄIKSED SUSSID.
Tükk aega pole juba tikkimistest pilte üles riputanud,aga uskuge mind,et ma ikka tikin.Pildid on tegemata ja osad tööd on veel valmimisel,aga olen täitsa SILPSOLPS-iga nõus,et seda õiget valgust ikka pole ja piltidega rahul pole.Sellepärast siis ootan seda õiget hetke ja valgust.Muidugi mõne töö valmimist ootan ikka kah.Aga läheb veel aega....
Foto NAGI's: minisuss
Sussid said siis tikitud villasele riidele peenvillaste lõngadega,voodriks linane kangas.Mustripaigutus tehtud endal.Tikandisse õmblesin pärle ja littreid.
Foto NAGI's: minisuss2
Eks ma neid olen siin paar päeva enne tänast päeva vaikselt imetlenud kah.Nad tunduvad sellised väiksed ja nunnud.Sättinud neid vaateulatusse ja samal ajal teinud muud käsitööd ja siis pilguga ja mõtetega neid siis hellitanud.....
Foto NAGI's: minisussid1
Selline tegemine siis seekord.
Sik-Sak posted @ 09:13 - Link - kommentaarid (10)
28 November 2011
Foto NAGI's: kleit1
KLEIT.
Selle kleidi tegin eelmisel aastal ja on jäänud siin näitamata.Aga parandame selle vea ja näitame...Kleidikangas on selline mittekortsuv materjal,mõnusalt langev on kangas samuti.Kleidi suurusnumber oli jälle selline,et proovimise ajal ta minu mannekenile selga ei mahtunud,aga proovi ajal ma ta nõeltega sinna ikka toetasin.
Foto NAGI's: kleit
Kleidile vöö sai eraldi õmmeldud ja tikitud.Just selle mõttega,et saaks vajadusel kasutada ka muid lahendusi.Voodriks valiti hallist kangast voodririie ja isegi ühelt pildilt on voodrit paista.
Foto NAGI's: kleit1
Selline tegemine oli siis eelmisel aastal ja õmmeldud sai ta täditütrele.
Sik-Sak posted @ 08:35 - Link - kommentaarid (11)
15 November 2011
Foto NAGI's: läkiläki

MÜTS.
Natuke jäi pükste õmblemisest riiet järele.Ei tahtnud riiet kappi ka panna ja hakkasin mütsi lõiget konstrueerima.Muidugi õmblesin tavalisest sitsiriidest näidise ka ja seda sai kohendatud ja sätitud parajaks.Tegin sellest sellise proovimütsi.Tegelikult on mul ostetud ka tükike musta kangast,et siis sellest õmmelda müts.Hetkel tundub küll,et see karv seal on päris kohev ja kui kõrvad ka pealaele üles panna siis saab sellise koheva paruka pähe.Aga soe on ta küll ja eks ma vahel ta pähe ka panen...kasvõi siis,kui koeraga metsa jalutama lähen.
Selline lihtne tegemine siis seekord.

Sik-Sak posted @ 19:29 - Link - kommentaarid (5)
14 November 2011
Foto NAGI's: talvepuks1

TALVEPÜKSID ISEENDALE.
Olen terve oma elu olnud hädas pükste otsimisega kaubandusvõrgust.Nimelt olen selline pikkade jalgadega naisterahvas ja kõik soojad suusapüksid mida poodides proovin tunduvad lühikesed.Tegelikult ikka paari püksipaari olen proovinud,mis on olnud parajad,aga siis ei ole värv olnud sobilik.Tegelikult värvid on ju ilusad olnud,aga valge ja helesinine pole just eriti praktilised värvid.Ja teksapükstest ma üldse rääkida ei tahagi...tuleb meelde kuidas ühel teksapükside hankimise reisil olles,hakkas hing juba täis saama.Siis ühes poes nägin ühte minust pikemat ja sihvakamate jalgadega müüjat ja julgesin küsida,et millisest poest tema endale hangib teksad?(Ka selles poest müüdi teksaseid.)Ja eks me siis oma pikkade jalgade üle viskasime veidike nalja kah ja siis ta teatas,et ega ei saagi,et tema on seelikute kandmisele pühendunud.Ja tõesti ka sellel hetkel kandis ta teksaseelikut ja paksemaid retuuse...See lohutas mind hetkeks...Olen endale ka teksaseid õmmelnud,aga no need ei ole ikka ju PÄRIS TEKSAD.
Nüüd aga talvepükstest.Materjaliks tuult ja vett hülgav kangas,lõige Burdast 2004 ja nr.11.Muidugi ülaosas väiksed täiendused,et pihaosa sai pikendatud ja seljatagust osa pikendatud,et selg püsiks ikka soojas.Punane vooder tepitud vatiinile sai siis pükste voodriks.Pükste küljeõmbluse vahele õmblesin ka helkurpaelast tehtud kandi ja pükste alaäärde panin kannapaela ja sissepoole ka libisemisvastase kummipaela.Ülaääres kasutasin laiemat kummi ja tunnelisse ajasin ka pingutuspaela.Väikse taskukese tegin samuti,et mobiiltelefoni vajadusel kuhugi paigutada.
Foto NAGI's: collage
Talvepüksid õmmeldud nii suured,et vajadusel oleks võimalus nad teksadele peale tõmmata.Pildistamise hetkel olid mul teksad samuti jalas.
Sellised siis saidki minu talvepüksid.

Sik-Sak posted @ 10:32 - Link - kommentaarid (12)
09 November 2011


Foto NAGI's: kuulike12

JÕULUKUUL 2.
Tahan Teid kõiki tänada,kes Te minu esimesele jõulukuulile ilusaid hinnanguid andsite!Eks ma ju ise ka kahtlesin,et kas see must kuul on ikka jõulune,aga nägemuses koos tikandiga ta lihtsalt pidi tulema mustast lõngast.Ja mul on väga hea meel Teie kommentaare lugeda,aitähh!Ja kuigi mul on käsil siin üks suurem tikkimistöö,siis Teie kommentaarid andsid inspiratsioonile lennukust juurde ja täna siis sündiski teine jõulukuul...
Foto NAGI's: kuulike11
Kuna heegeldamine pole minu lemmiktegevus siis vajasin kusagilt lumehelbekese mustrit.Internetis googeldades jõudsin oma otsingutega siia õpituppa ja muster Mimm`ilt oli see mis mulle meeldis ja otsustasin proovida.Muidugi tegin sellest väikese variandi ja kasutasin valget nr.20 niiti ja heegelnõel nr.0,60.Valmis helbekest tärgeldasin samuti ja seda suhkruveega.
Foto NAGI's: kuulike must
Kasutasin lumehelbekese kinnitusel valget niiti,pärle ja littreid.Hõbedase niidiga tegin väikseid helbekesi kuuli tagumisele poolele.
Foto NAGI's: kuulike10
Selline ta siis saigi,minu teine katsetus....
Sik-Sak posted @ 13:25 - Link - kommentaarid (11)
07 November 2011
Foto NAGI's: kotike vaike
VÄIKE ÕMMELDUD KOTIKE.
Vaatan ja piilun Teie kõigi blogides päris palju ringi ja imetlen muidugi neid kelle suurimaks sõbraks on vardad.Aga kuna minu suurimaks sõbraks on ikka õmblusmasin siis veedan rohkem aega nende blogides kes õmblustöid eksponeerivad.Ja päris tihti satun ma OSSU TEHTUD ASJADE KOJU ja luuran seal ringi.Ja sattusin vaimustusse tema tehtud väiksest kotikesest ja järgmisel päeval lisas ta ka veel õpetuse sinna nii,et teadsin juba siis,et selle ma endale ka õmblen.Ja muidugi jäi mind kummitama üks postitus mille lisas HEILY oma nurgakeses 11-ndal oktoobril kuidas ta õmblemist vihkama hakkas...ega ma hästi usu,et ta tõega õmblemist vihkama hakkas,aga tahtsin juba siis teda lohutada,et asi ei ole tegelikult nii hull...mõtlesin,et teen ühe pildiseeria kuidas mina riidele kanti õmblen.Seekord ma õmblemise tehnoloogia raamatusse ei piilunud vaid tegin pildiseeria sellise lihtsama.
Ja tegelikult aastaid 8 tagasi ühel nädalavahetusel õmbles minu kolleeg kodus uusi kardinaid ja seda kardinatülli oli ikka päris palju.Ja nagu ikka esmaspäeval räägiti tööl olles,et mis nädalavahetusel teoks.Minu kolleegi värvikas jutustus kandiõmblemisest kardinakanga alaäärde oli sama värvikas nagu Heily postituse pealkiri.Hakkasin siis lähemalt uurima,et kuidas ta seda kanti siis ikkagi õmbles ja tahan ära mainida,et tegu ei olnud puuvillase kandiga vaid libedavõitu atlaskandiga.Ja mina siis rääkisin,et kuidas mina kanti õmblen...aga sellest postituse lõpus.
Foto NAGI's: kotike vaike3
Suurus sellel kotil siis 12x7cm,ühesõnaga tegin nii suure kui oli lukk mille ma karbist valisin.Punast lukku mul nii lühikest ei olnud ja musta samuti.Ja tegelikult meeldis mulle see metallne tila ka lukul.
Foto NAGI's: kotike vaike1
Ma arvan,et ma teen selliseid kotikesi kindlasti veel...ütleme,et hakkas meeldima.
Foto NAGI's: kotike vaike2
Voodriks tavaline voodririie ja täpselt sama suur sai õmmeldud nagu pealmine osa.Voodri takistasin salapistetega koti sisemusse ja läbi luku torkasin nõela ja kandi külge.....
Nüüd,aga kandiõmblemisest.Nii nagu mina seda teen.Kasutan siin musta niiti,et pildilt parem vaadata oleks.
Foto NAGI's: kantimine
Diagonaalriidest lõikasin 5cm riba.Siis selle kergelt triigin pooleks ja siis omakorda veel ääred keskjooneni.Tegelikult minul käib see kanditriikimine juba automaatselt,et tegutsen ühe käega triikraua ees ja pööran niimoodi ääred keskele ja teise käega triigin ja siis pärast triigin kandi pooleks.
Foto NAGI's: kantimine1
Foto NAGI's: kantimine2
Ja nüüd kui kandi sisemusse piilun,näeb ta seest välja selline....
Foto NAGI's: kantimine3
Nüüd võtan riidel pahema külje ja asetan kandi riidele nagu pildil....ja õmblen mööda esimest murdejoont...
Foto NAGI's: kantimine4
Nüüd keeran riidel õige poole ja kandi samuti õigele poolele....ja siis õmblen.
Foto NAGI's: kantimine6
Ja siin siis pilt esipoolest.
Foto NAGI's: kantimine7
Foto NAGI's: kantimine8
Ja siin tagumisest poolest pilt.
Foto NAGI's: kantimine9
Loodan,et sellest õpetusest siin on kellegile ka kasu.Ja alati enne kui valmistööd hakkad kantima võib teha proovilapil proovi ja siis on juba käsi kindlam......
Selline sai siis mitteprofessionaali õpetus kandi õmblemisest.
Sik-Sak posted @ 12:33 - Link - kommentaarid (9)
05 November 2011


Foto NAGI's: kuul udus
JÕULUKUULID.
Võtsin täna lõngavarud välja ja tahangi siin tervitada kallist Sirjet kes neid varusid mul aitas täiendada.Aitäh!Armas Sirje!
Veeretasin siis minagi ruudulisel paberil pliiatsit ja üritasin mustrit paberile saada.Ja saingi mustri paika ja lõngad sain ka välja valitud ja isegi kudumisega sai algust tehtud.Aga kududes tundsin,et see ei ole ikka õige mis ma teen ja üles ma selle harutasin.Tahtsin ikka teha midagi südamelähedast....
Foto NAGI's: kuul3
Kudusin kuuli musta lõngaga valmis,toppisin sisemusse tavalist õmblusvatti ja asusin tikkima.
Foto NAGI's: kuul2
Ja viimasel ajal olen tikanditesse ka ohtralt pärle õmmelnud nii,et ka seekord ma lihtsalt pidin neid kasutama.
Foto NAGI's: kuul1
Jäin enda inspiratsiooniga igati rahule...nüüd vaja oodata uusi lahendusi.
Foto NAGI's: kuul4
Selline siis saigi minu jõulukuul 2011!
Sik-Sak posted @ 22:14 - Link - kommentaarid (25)
Foto NAGI's: vanemad
SUSSID KATRE-LIIS´ILE.
Need sussid siin pildil said tehtud paar aastat tagasi.Tikitud nad said,aga kokku panemiseks mul kingaliistud puudusid.Aga tahtmine oli nii suur,et tahtsin proovida,et kas mul õnnestub nad kokku panna ka ilma liistudeta.Kui ma nüüd järele mõtlen,siis kerge see tegemine ei olnud ja väike hirm ikka oli.Aga valmis ma nad sain.Tegelikult sai neile kannaosasse õmmeldud ka pael,et see siduda siis ümber jala,kõik selleks,et sussid lapsel paremini jalas püsiksid.Pael sai trukikinnise,aga pilte mul millegipärast koos selle kinnisega tehtud ei olegi.
Foto NAGI's: vanemad1
Sellel suvel kui õde mul külas käis,tuli jutuks,et need sussid on ühele toredale neiule kandmiseks edasi antud ja õde nägi ühel üritusel seda lapsukest nendega ringi tatsumas.Ja muidugi õde teadis,et mul väikseid kingaliiste kodus pole ja need sussid said kokku pandud armastusest.Õde siis paluski,et äkki ma suudaksin ka seekord uued sussid valmis meisterdada.
Eks ma siis hakkasin tikkima ja mõtteid mõlgutama,et kuidagi ma pean nad ju valmis tegema,et "armastust" kasutan kindlasti,aga teadsin,et sellest seekord jääb natuke puudu...tuleb leiutada midagi,arvasin mina ja ostsime suvel ühed tennised ja arvasin,et kui kasutaks neid tenniseid toorikuna....kui pealsed olid tikitud,siis oi kui palju kordi ma vaatasin neid täis topitud tenniseid ja no kohe mitte ei tõusnud mu käsi,et neid hakata valmis tegema.Tahtsin ikka anda endast parima ja teadsin,et sellel korral ma vajan ikka kingaliiste.
Ja siis ühel päeval sain ma ühe tubli isetegija kaudu endale vajalikud liistud ja ma olin ikka ÜLIÕNNELIK.Mul ei tulnud õhtul isegi und ja kui silmad kinni panin siis ma ka juba käega katsusin neid...mis teeb käsitöölise õnnelikuks?Ikka vajalikud töövahendid mis panevad meie silmad särama ja südame kiiremini põksuma...Suur,suur,suur aitäh sulle armas isetegija!
Foto NAGI's: uued3
UUED SUSSID KATRE-LIIS`ILE.
Need sussid said siis suvel teiste toimetuste vahel tikitud ja Katre-Liis oli ise tikkimisel abiks kah,valisime lõngu ja hiljem pärleid.Tikkisin ikka peenvillaste lõngadega.Suvel sai Kuressaare lõngapoes natuke lõngavaru täiendatud.Vajalikke toone juurde muretsetud.
Foto NAGI's: uued1
Mustriks valisime mustri raamatust "MEITE MUHU MEISTRITE MUSTRID" Jaagutoa Riina mustrikogust.
Foto NAGI's: uued2

Foto NAGI's: uued
Katre-Liis!Sellised saidki sinu uued sussid!
Sik-Sak posted @ 10:03 - Link - kommentaarid (12)
04 November 2011
Foto NAGI's: seinapilt7
NATUKE NOSTALGIAT SUSSIMEMMELE JA KÕIGILE TEILE!
Selline mõte oli mul juba suvel kui oma ema riidekapis ringi tuulasin.Leidsin siis sellise seinalina ja tahtsin seda siin blogis eksponeerida.Sellel linal juhtusid olema peal aga plekid.Üritasin mis ma üritasin,aga neid plekke ma eemaldada ei suutnud.Nüüd,aga kui Sussimemm soovis natuke nostalgitseda siis mõtlesin,et ikka näitan siin seda seinalina teile kõigile.Ka teised isetegijad on oma blogides neid näidanud ja mulle on nad alati ka meeldinud.Amanda blogis on selliseid seinalinasid kohe mitu tükki ja nad on väga ilusad ja armsad.Tuleb arhiivist vaadata Mai kuud aastal 2010.Millegipärast otse seda linki siia panna ei õnnestunud.Samuti Ossu tehtud asjade kodus on selleteemaline postitus olemas.
Foto NAGI's: seinapilt5
Selle lina tikkis minu ema,et selles päris kindel olla siis küsisin ka oma tädi käest järele.Nüüd aga nostalgitseme natuke.Muidugi oleks pildiseeria võinud olla vanas majas ja vastavas olustikus,aga no paraku pole mul siin sellist vana maja...
Foto NAGI's: seinapilt6

Foto NAGI's: seinapilt1
Leidsin siin pildil,et tüdruk on meil kõigest nelja varbaga...kui ma oleks oma emale seda näidanud siis me oleks saanud selle üle päris korralikult naerda....ilmselt pisarateni välja.
Foto NAGI's: seinapilt2
Mida põnevat küll selles potis podiseb?
Foto NAGI's: seinapilt3

Foto NAGI's: seinapilt8
Siin siis mõned detailid lähemalt.
Foto NAGI's: seinapilt4
Seinapildi ääred on keeratud esiküljele ja palistatud sellise pistega.
Foto NAGI's: seinapilt7
Selline nostalgiahetk saigi.
Sik-Sak posted @ 10:54 - Link - kommentaarid (6)
02 November 2011
Foto NAGI's: malestus1
HINGEDEPÄEV...
Tänase postituse käsitöö on minu ema kätetöö ja need ristpistes tikitud pildid kinkis ema minule.Mina lasin need pildid raamida ja nüüd kaunistavad nad kodu.Mustrid peaksid pärinema käsitööajakirjast "Anna".Millise aastakäiguga on tegu ja millisest numbrist mustrid pärit?Jään vastuse võlgu...
On hingedepäev ja seekordse postituse pühendasin oma emale ja tema käsitööle.Surnuaiale küünalt süütama ma paraku pika vahemaa tõttu minna ei saanud,aga lilled pidid õitsema haual samamoodi nagu järgneval pildil...
Foto NAGI's: malestus
ON HINGEDEPÄEV.....
Sik-Sak posted @ 17:59 - Link - kommentaarid (4)
470828 visitors