Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
25 Detsember 2006
Jõulukingid
Kaunist jõuluaja jätku kõigile!
Ometi saab näidata asju, mida kaua salaja nikerdatud ja lõpuks eile pakkidest välja koorusid.
Esimene kingisaaja oli meie pere kõige noorem ja pisem liige. Temal oli projekt "Võtmed kätte". Paistis, et ta jäi rahule:

Villa on vilditud Sussimemme tehnoloogiat kasutades.
Tütar tõmbas oma kottidest välja sokid ja kindad, need lapsepõlve "õuduskingid" ehk "jälle need pehmed pakid". Kuna ta oma nägu siin näidata ei luba, siis peate leppima kirjeldusega - säravamaid silmi ja naerumal suud annab otsida. Päris tavalised need sokid ja kindad ka polnud:


Mõlemad on kootud 2-kordsest heidest nr 5 varrastega. Päkapikusokid tavalise soki kudumise meetodiga, nina kudumise õpetuse leidsin kusagilt netist ja võin, kui soovi on, hiljem üles panna. Kahju, et enne masinasse viskamist pilti ei teinud, oleks kindlasti konkureerinud "suurima soki" auhinnale. Palju ei puudunud, et oleks pidanud ringvarrastega kuduma. "Sõrad" nägid enne masinasse minekut välja sellised:

Veel sai tütar kaua kaubeldud vesti:

Kootud sakste sandikotist saadud harutatud lõngast, ruudud esitükil 2-kordsest Liisust.
Meie pere sai ka peakatted:

Kink oli küll ainult sinine müts, mille sai isa, see tikanditega on tegelikult kootud proovitööna. Kuna ta nii hästi välja kukkus, siis tegin neid veel. Kas keegi tunneb ära, kust algne idee pärit on? Ei? Aga siit: Dragonfly kübar Aitäh Sulle põhjaliku õpetuse eest, seda sai hästi ära kasutada!
Mütsi saab kanda ka nii:

Ja tikandid on lähemalt sellised:

Mees oli mütsi üle üliõnnelik.
Ja nüüd otsustas mu 83-aastane ema, et ta tahab ka sellist kõrvikut (ei-ei, see pole vanaduskiiks, ta proovis pähe ja see sobis talle tõesti!). Eks tuleb siis veel üks teha.
Aga mu tütar kinkis vanaemale sellise omajoonistatud pildi (vanaema lemmikloom on eesel):

Sooh, sai vist kõik.
Freddy posted @ 14:27 - Link - kommentaarid (13)
463130 visitors