Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
21 Detsember 2006
PIDURIIDED JA -KOTID
Aasta pidulikem aeg on käes. Alati ajab peale kingiralli juhtme kokku see, mida igasugu üritustele selga panna. Aga mul on lisaks eelmise posti üsna pidulikule boolerole olemas ka jakk!

Tehtud Abakhanist ostetud kangajupist, mida tootes peeti tulevase kandjana silmas ilmselt diivanit. Aga kuna ma olen alati otsinud pigem kanga õiget tooni ja mustrit ning ei hooli eriti selle eeldatavast otstarbest, siis katab see nüüd mind. Toon on tegelikult veidi rohekam kui pildil paistab. Tükk maksis umbes 50 krooni, nööbid lasin jakiriidega katta Saanas. Jakk on tehtud katseks, sest mul on olemas ka väga ilus päris jakiriie, mis maksis märksa rohkem, kuid millele ei ole veel julgenud vaatamata diivanjaki õnnestumisele kääre sisse lüüa. Lõige pärit esimesest "Käsitöö" numbrist, sügis 2005, ja nägi seal välja selline

Jaki juurde käib ka kott:

Tehtud voodikattest üle jäänud sametitükkidest. Mis te arvate, mis staadiumis on voodikate? Tükkide kujul kapinurgas. Nutab kurvalt. Mina küll ei oska talle öelda, millal ta kokku õmmeldakse ja voodile laotatakse. Nuuks.
Suurem asi tikkija ma pole, aga mõnda kohta võite siiski lähemalt vaadata:

Ja kui emal on kott, siis peab ju tütrel ka olema

Hiilgus veidi lähemalt

Taustaks on tütrele eelmisteks jõuludeks õmmeldud kuldne mustlasseelik, krookekohtadel eri värvi paelad. Kuna ta on häbitult kortsus ja keegi triikida ei viitsi, siis ta ei taha ennast näidata.
Mõni teine kord ehk, tänaseks pilte juba küllalt laotud.
Freddy posted @ 18:31 - Link - kommentaarid (5)
500750 visitors