Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
19 Detsember 2006
JÕULUKONTSERT
Käisime perega täna meie koolis jõulukontserdil. Just MEIE, sest tütar õpib praegu samas, kus tema vanemad omal ajal.
Kuusk saalinurgas lõi meeleolu:

ja kontsert oli üliilus. Neil kontsertidel alati imetlen õpetajaid, kes suudavad lapsed panna selliseid asju tegema. Kontsert lõppes pimedas saalis, põlemas ainult paar küünalt. Lauldi "Püha ööd", esimene salm ühe poisi soolo, teine väikeste poiste koor ja kolmas ühendkoor.
Aga arvake ära, mis see on:

Öösärk? Vale. Kittel? Vale. See on tütre uus koorikleit. Jutt käis juba septembrist, et koorikleidid tuleb õmmelda. Paar nädalat tagasi toodi siis koju kilekotitäis tükke, heledaid ja tumedaid. Ei mingeid kommentaare, ei mingeid jooniseid. Arvatavad esitükid olid eriti kummalised, nagu oleks nabani (või veel madalamale) kolmnurkkaelus. Kokku ma neid igatahes õmblema ei julgenud hakata. Otsisin õpetaja kaudu selle õmbleja üles, kes asja välja lõikas, ja nagu selgus, ka 50 kleiti 70-st valmis peab õmblema. Mina olen üks väheseid mammasid, kelle tüdruk isetegijana välja pakkus. Ülemöödunud pühapäev kuluski voodipesust esinemiskleidi tegemisele. Ma rohkem ei kommenteeriks. Igatahes täna tervislikel põhjustel see kleit seljas ei olnud. Ja ma ütlen, et lastele hõlmik ja kolmnurkne kaelaauk kohe mitte ei sobi.
Aga ennast kiitmast ma ei väsi: minul oli seljas midagi hoopis kenamat

Kudusin seda boolerot oma pool aastat, mäletan, et kui Veerpalu olümpial oma kullasõitu tegi, siis mina kudusin selga. Kõige rohkem nägin vaeva loomulikult äärega, nagu vist kõik boolerotegijad, kes tahavad lokkivat satsi. No sai ikka harutatud, kolm korda vähemalt. Lõpuks pidin leppima, et satsid jäävad ära ja joonistasin heegeldatud ääremustri suvises Vogue-s olnud foto järgi.
Lõng on ostetud kaltsukast, kuna ma praegu seda tokivööd ei leia, siis täpsalt ei oska öelda, mida ta sisaldas, aga miski imelik kloor(?) oleks nagu peale villa olnud. Jupipealt tuli viiest tokist välja, kokku õmblesin teise lõngaga.
Mustale pluusile heegeldasin kaeluseotsa väikese kolmnurknse motiivi, kuna kaelus oli muidu liiga avar:

Kollaa˛ mustritest-fotodest on siin:
Freddy posted @ 21:56 - Link - kommentaarid (16)
463368 visitors