Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
11 Detsember 2006
KAFFE FASSETT
Kas keegi on põdenud Kaffe Fassetti vaimustust? Mina olen. Kunagi nägin kusagil soome ajakirjas mõnda tema kampsunit, see oli küll 80-ndate lõpus. Sattusin tohutusse vaimustusse. See, kuidas ta värve ühendab ja mis tulemuseks saab, on lihtsalt vapustav.
Hiljem kingiti mulle selline raamat:

Sellest sattusin lausa pöördesse. Hakkasin kokku ostma lõngu, kombineerima toone. Inspiratsiooni sain neist:

Kokku kudusin kolm lapsekampsunit väiksemast suuremani, viimane ruuduline läheb tütrele praegugi selga, ning endale vesti. Seoses selle eri toonide vaimustusega tundub mulle, et mõned aastad tagasi oli lõngapoodides märksa suurem naturaalsete lõngade värvivalik kui praegu. Vaatan siiamaani lõngu just toonide seisukohalt ja ega suurt midagi valida pole kahjuks. Ikka suur % akrüüli ja 2-3 tooni. Aga minu kudumid on sellised:
Seenelise seljas

ja ülejäänud

Muide, tegemist on mehega, kes õppis kudumise selgeks 19-aastaselt, olles sattunud vaimustusse Shotimaa looduse värvidest. Ta ostis lõngavabrikust 20 tooni lõngu ja vardad ning kaasreisija õpetas ta kuduma teel Shotimaalt Londonisse. Praegu ta ka tikib, teeb lapitekke, maalib, ja jumal teab veel mida.
PS. Loodetavasti ei pahanda keegi, et panen siia ka vanemaid asju üles. Olen tõesti juba niipalju aastaid käsitööd teinud ja oma blogis saab sellest luua mingigi ülevaate.
Freddy posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (10)
463370 visitors