Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
21 Aprill 2010
NÕELUTUD

Kosmosemutt õpetab mulle nõelumist. Ikka sokkide ja kinnaste nõelumist. Ma olen juba kas pistet selgeks saanud - 2-astmelise e. soome moodi ja 3-astmelise e. vene moodi. Esimene piste jääb mul hõre ja eripära on see, et ta kipub pikisuunas välja venima. Aga vene moodi nõelumisest olen küll täitsa vaimustuses. Niimoodi tehtud pind jääb tihe ja ei veni ning on vastupidav ka.Kosmosemutilt sain hästi mõnusa nõela - luust ja suhteliselt peenikese. Sokilõng lihvis siledaks ja läikivaks, nüüd läheb libedalt läbi aasade.
Tavaliselt alustatakse nõelkindaid- ja sokke varbast ja sõrmeotstest. Aga ma kohe kardan seda kasvatamist, kahandamine on kuidagi turvalisem. Seetõttu on nii kindad kui sokid alustatud pärast. Ja mõlema paari eripäraks on rõngasse keeratud saba, mille otsa on riputatud tutt:
Sokilõng on Sindi 3-kordne, värvitud krapiga. Millegipärast jäi selline heleoranž. Kindalõng on Raasiku 8/3, kunagi katsetasin kuusekäbidega värvimist ja sain mingisuguse iseloomutu beeži. Hiljem pistsin ta krapi ja košenilli värvivee jääkide segusse ja sain sellise päris kena kakaoroosa või kuidas seda nüüd nimetadagi. Taimevärvidele on ju tihti raske nime anda, on teised sellised omamoodi iseloomuga toonid.
Sindi lõngast oli füüsiliselt väga raske nõeluda, sest ta on karm ja jäme. Sokid on see-eest ilmselt pikaealised. Raasiku 8/3 on aga nõelumiseks väga mugav - sile ja pehme, kinnasteks sobib hästi.

Nii sokid kui kindad istuvad väga hästi. Kindad on pika randmeosaga, et tuulepoisid käiseotsast sisse ei poeks.Freddy posted @ 20:14 - Link - kommentaarid (15)
463542 visitors