Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
25 Jaanuar 2010
MUHU/HALLISTE/KARKSI KÕLAVÖÖ

Kosmosemutt õpetas mulle selle vöö nipi, mida laiemalt tuntakse muhu oran˛-musta vööna. See, kus on hargid ja hanesilmad. Olles tema juhtimisel pusserdanud valmis muhu värvidega jupikese (u. 25 cm)

otsisin välja H.Kurriku artikli Kõlavöö Eestis, mis on ilmunud ERM-i aastaraamatus 1931.a., et asjale veidi teooriat ka taustaks saada. Sealt lugesin üllatusega, et sama võttega kooti vöid ka Hallistes ja Karksis ning mujalgi Mulgimaal Saardeni välja ja asja vastu tekkis hoopis suurem huvi. Edasi uurisin Eevi Asteli "Eesti vöödest" kõlavööde peatükki ja leidsingi mitmeid sarnase võttega kootud vöösid. Eriti meeldis lk. 44 Halliste vöö punase ja sinise kirjaga ja kitsa kollase servatriibuga. Tõmbasingi nädalavahetusel oma taimedega värvitud lõngad kõladesse ja kudusin sellise vöö:


Lõngad on pärit Keskturult, seal on hea tugev Sindi vaibalõng. Värvitud krapi ja indigoga, kollane ja roheline algul mõlemad soolikarohuga ja roheline saadud kollase ülevärvimisega indigopotis. Koeks naturaalne hall villane lõng.

Laius 2,1 cm, pikkus 3 m.

Kui nõksu ära tabad, pole üldse raske kududa. Isegi juttu saab ajada ja iluuisutamise galat jälgida silmanurgast. Aga aega võtab mehemoodi, eile kudusin 2 meetrit ja ega ma siis muud teha ei jõudnudki.

Tooni poolest sobib hästi teksaga kokku:

Freddy posted @ 17:06 - Link - kommentaarid (995)
502172 visitors