Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
09 Jaanuar 2010
KÜLMUNUD ROOSJust selline nimi sellele kudumile tuli mul pähe, kui ta sai valmis ja hakkas mulle meenutama neid roose, mis detsembri alguses veel õitsesid ja siis ootamatult saabunud pakase käes külmusid.

Mudel: minu
Lõngad: Schacenmayr Nomotta Alpaka Fashion, 50g=00 m, 100% alpaka, kulus 7 tokki
Cervinia Merino Superfine 50g=158 m, 100% vill, kulus 5 tokki
Vardad: nr 5

Kootud ülevalt alla, islandi kampsunite eeskujul ummarguse passega, mitte raglaan. Moodustatud 6 kiilu, nende servast on silmi juurde kasvatatud. Kehaosas on tehtud ka taljekahandused-kasvatused. Mustri moodustasin ise mitmest kokku, lehtede suurus kasvab sellest, et tegin igale lehele ühed õhksilmad ilma kokkuvõteteta.

Lõngad pole täpselt ühte värvi, aga kuna alpaka, mille ma alguses ostsin, on küll ülimalt pehme, väga soe ja supermõnus materjal, on ta siiski täiesti ilma elastsuseta. Sestap võtsin talle kõrvale veidi peenema villase lõnga. See andis piisava elastsuse.
Valmis sai jõulude ajal nelja päevaga, ja oi kui mõnus on kududa vahelduseks nr 1-3 varrastele (mis mul viimasel ajal põhitööriistad on olnud) selliste jämedate jurakatega. Toru edenes silmnähtavalt ja isegi see ühtlene parempidi kehaosa ei jõudnud ära tüüdata.Peab ütlema, et aasta esimesel nädalal sellega tööl käies ei jalutanud ükski kolleeg (v.a. meessoost isendid) minust mööda ilma, et oleks mu külmunud roosi tähele pannud või lausa näpuga katsunud .

Huvitav, kas nurga taga oleks olnud parem pildistamiskoht?
Freddy posted @ 19:17 - Link - kommentaarid (18)
502326 visitors