Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
03 September 2009
NUPPUDEGA SIRELILEHESALLMustrid: A.Edasi, S.Reimann. Haapsalu sall. Nuppudega sirelilehekiri (lk. 86), äärepits: lk. 180, nr. 2.
Vardad: nr. 3
Lõng: Ogre 32/2, naturaalvalge, u. 50 grammi
Keskosal 86 silma, 168 rida ripsi, pool äärepitsi 334 silma. Sallis on 820 7-silmalist nuppu.
Mõõdud: 57x150 cm
Mida öelda? Minu jaoks on 32/2 liiga peenike. Mitmed mustrid, mida katsetasin, sellega ilusad ei jäänud - õhksilmused venisid kohati hiigelsuurteks aukudeks. Samas on Ogre lõng nii mõnusalt karm ja tugev (ja lambasitalõhnane), võrreldes lödide meriinodega ikka väga hea kududa ja venitada. Ka sellel sallil on osa auke vist liiga suured, aga paremini ei tulnud mul välja. Äärepitsi juures meeldib mulle väga, kui enne lõpetamist on see auguline rida. Teeb minu meelest mustri selliseks vanaaegsemaks.
Sõrmusest (nr 17,5) läheks selliseid läbi kaks tükki korraga.

Eelmine sall tuli liiga suur, sestap tegin nüüd põhiosale vähe silmi - ainult 86. Et õiget proportsiooni - 1/3 saada, nuputasin raamatus antud silmade ja ripsiridade põhjal välja ka valemi - ripsiridu pikkuses peab olema umbes poole rohkem kui laiusesse on silmi loodud.
Venitamisraami mul pole, ja ei kavatse seda ka muretseda. Venitan nagu teisigi salle põrandal vaibale laotatud linal ja nööpnõeltega. Aime Edasi ütles kursusel, et nii võib ka.

Et sallist pilte saata, saatsin tibid selle ja fotokaga sessioonile. Nad said päris kenasti hakkama, mõned pildid siin:
Freddy posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (12)
502259 visitors