Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
19 Juuli 2009
ILMA NÕELA PISTMATAOli mul kunagi üks kootud suvepluus. Mitte enda tehtud, ema ostis ühelt töökaaslaselt. See oli valge, puuvillane, kehaosast soonikuga ja ülevalt ning käised pitsilised. Armastasin seda pluusi väga, kandisn aastaid. Aga siis võttis ta jalad alla ja lahkus omavoliliselt uue omaniku juurde.
Seedisin aastaid seda kaotust ja mõtlesin, et kust ma saaksin samasuguse. Ega ikka mujalt ei saa, kui ise ei tee. Ühtlasi küpsetasin ka mõtet, et kas saaks selle kuidagi teha nii, et õmblusi üldse poleks. Noh nagu ülevalt alla raglaani kootakse. Aga ülevalt alla raglaan polnud see, mida ma seekord tahtsin. Eks neid õpetusi ikka on, kuidas käiseid ja kehaosa korraga kududa, aga ega ma neid ei viitsinud otsida ja leiutasin siis oma jalgratta ise.
Alustasin ringvarrastel soonikuga (vardad nr. 3, 200 silma). Kudusin niikaua 1x1 soonikut kuni paras tundus, siis jätkasin lihtsa pitsimustriga kuni käiseauguni.
Edasi kudusin varrukaotsad eraldi. Varrukatel kudusin mustri järgi ühe ringi rohkem kui kehaosal. Edasi arvutasin käisekohad välja ning järgmisel ringil kehaosa kududes ühendasin varrukad õigetesse kohtadesse kududes keha- ja varrukasilmused kokku. Siis jätkasin ühises ringis, kahandades nii kehaosal kui varrukatel nagu ikka käiseauke kujundatakse. Parajas kohas tekitasin ka kaelaaugu, peale seda tuli kumbki õlg eraldi kududa. Kui käisesilmad otsa said, siis kudusin jällegi õlad kokku. Kaelaaugu heegeldasin kinnissilmustega üle.
Nõela läks vaja ainult lõngaotste sisseajamiseks.
Tõesti lihtne.
Nii saab fair isle kampsuneid ilma käiseaugusteekideta kududa.

Freddy posted @ 16:44 - Link - kommentaarid (11)
502331 visitors