Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
31 Detsember 2008
MINU AASTA 2008

Ei hakka ma siinkohal üles lugema ühikuid, mis valmis on saanud. Neid pole paljude teiste tegijatega võrreldes just kuigi palju.
Kuid paneks kirja tehnikad, mida varem polnud proovinud ja just sel aastal ära õppisin.

1. STEEGID.

Võimaluse, et mustriga kampsuneid saab ringselt otsast lõpuni kududa avastasin just nimelt tänavu. Esimene kord kudumit lõikuda oli jube, kuid eesmärk pühendab abinõu - tulemus on hirmust hoolimata väga vinge. Peale esimest vesti ei saanud enam pidama ja nii valmis aasta jooksul 3 lõigutud eset - kaks vesti ja kampsun. Kampsuni käised on lausa üleni lõigutud, sest kudusin käised ühe toruna ja lõikasin pooleks.


2. TAIMEDEGA VÄRVIMINE.

Sellega alustasin küll juba möödunud aastal, kuid tänavu proovisin ka eksootilisemat kraami - krappi, košenilli ja indigot:3. NÕELTEHNIKA JA ARHAILINE KÕLATEHNIKA

Seda õpetas mulle Kosmosemutt. Algul oli ikka paras pusimine, mitu pundart rändas prügikasti, kuid siis hakkas sujuma, valmis sain paari labakuid ja pooleli on kott:Väga põnev tehnika, nõeludes tunned, kuidas oled lähemal nendele, kes elasin 1000 aastat tagasi.
Samasse ajastusse kuulub ka kõlavöö, mida käisin õppimas Viljandi Kultuuriakadeemia kursusel. Selles tehnikas on kootud Virunukast leitud 12.-14. sajandist pärit vöö.


4. HAAPSALU SALL

Sügisel käisin Tallinna Rahvaülikoolis Aime Edasi juhendatud haapsalu salli kursusel. Kuigi need sallid mulle oluliselt ei meeldi, huvitas mind väga nende kudumise tehnika. Eriti, kuidas ikkagi see äär külge õmmeldakse. Kursus oli väga hea, tehnilised nipid näidati kõik praktiliselt ette. Siinkohal soovitan ka Nancy Bushi raamatut Knitted Lace of Estonia, kus on kogu tehnika, mis teeb pitssallist just meie unikaalse haapsalu rätiku, ära kirjeldatud ja ka piltidel näidatud. Sall on alustatud:5.ÕMBLEMINE

Seda ma küll sel aastal ära ei õppinud, kuid võiks öelda, et taasavastasin. Julgesin isegi talvemantli tegemise ette võtta, samuti tegin vanadest mantlitest lapiteki:


6. KINDAD JA SOKID

Neid pole mulle kunagi kududa meeldinud. Peamiselt sellepärast, et alustades harutan alati mitu korda, et parajat suurust saada. Samuti kipuvad sokikandade ja kindapöialde juurde augud jääma. Kuid sel aastal avastasin enda jaoks varbaosast alustatud soki kudumise meetodi, mis on lihtsalt fantastiline. Sestap valmis mitu paari sokke ja sukki:


Kinnastega ma nii suureks sõbraks veel ai saanud, aga mõned paarid siiski:


Loen oma aasta üsna edukaks. Tänan siinkohal Mari Marikest (kes osutas mulle tohutu teene ja kellele ma olen lõputult tänulik), Muhvile ja Kosmosemutile. Ilma teieta poleks mu aasta olnud see, mis ta oli.

KAUNIST AASTALÕPPU, KALLID ISETEGIJAD JA KÕIK TEISED, KES MU BLOGI LOEVAD!
KAUNIST KÄSITÖÖD UUEL AASTAL!
HAPPY NEW YEAR!Freddy posted @ 16:14 - Link - kommentaarid (22)
502263 visitors