Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
29 Aprill 2008
SOMEWHERE OVER THE RAINBOW...


Mudel: minu
Muster: Dale of Norway/Damask Pillow
Lõng: Raasiku vikerkaar 8/2, kulus u. 400 gr (vähem kui 2 vihti)
Vardad: 2,5 ringvardad
See vikerkaar ja damaskuse iiris kummitasid mind ammu. Ma ei mäleta enam, kus ma seda mustrit sellest lõngast kootuna esimesena nägin, võib-olla siin. Ravelry-s on ka mõned. Ma tahtsin seda mustrit nii hirmsasti kududa, et joonistasin ta maha selle sama foto pealt. Helen312 tõi Raasikult mulle lõnga. Nii ma vabariigi aastapäeval pingviinide paraadi ajal silmad üles lõingi. "Mudeli" ehk "fassongi" eeskujuks võtsin Eunny Jangi Autumn Rose Pullover'i - suur ümmargune kaelaauk, liibuv kehaosa ja kitsad käised.
Kogu kudumise aja hoidsin pöialt (varvast, sest pöial pihus ei saa ju kududa), et lõpptulemus istuma hakkaks. Kootud on ta ju steekidega - kehaosal kaela- ja käiseaugud, käised kudusin lausa ühes tükis, et nad ühesugused oleksid:

Steeke tegin sama meetodiga kui oma taimedega värvitud vestil. Lõikamist kartsin jälle, aga kuna üks kogemus juba oli, siis polnud enam nii jube tunne kääre sisse lüüa.
Nii hullult rahul pole ma vist ühegi oma kudumiga olnud. See värvivahetumine on fantastiline, ainus, mis mulle närvidele käis, oli lilla ja kollase kohtumine. Nagu nimme, kumbki neist värvidest ei meeldi mulle ka eraldi, koos on aga eriti jõle. Aga lõpptulemuses see õnneks ei domineeri. Ääred sättisin siniseks.

Freddy posted @ 15:56 - Link - kommentaarid (75)
500658 visitors