Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
19 Detsember 2007
JAZZ AGE

Neli aastat tagasi oli meie asutuse jõulupidu väga stiilne. Kutsetega:

Ajastuks eelmise sajandi kolm esimest kümnendit. Paras pähkel. Sellele ajale mõeldes lõi kõigepealt silme ette puusale langeva ülaosaga kleit, kõrvus kõlas "Paula, sul on poisipea" ning säär hakkas kelmikalt charlestoni viskama. Ehk siis 1920-ndad. Sellist kleiti loomulikult koduste varude hulgast võtta polnud. Laenutada ma kostüümi samuti ei tahtnud. Lappasin inspiratsiooni saamiseks läbi üsna palju tolleaegsete moe˛urnaalide aastakäike. Mmm, kui varem see ajastu mulle lihtsalt meeldis, siis nüüd vaimustus süvenes. No kas pole tore?

(Muuhulgas jäi silma ka selline kübar

See idee on veel teostamata, kuid need ringikesed sametpaelal tundusid nii armsad.)
Vaadates neid räbalaid, millest on moodustatud kleitide alumised osad, tuli mul mõte teha see lipsudest. Siirdusingi kaltsukatesse lipsujahile - sattusin päris heale "allikale" ning hulgi ostes kauplesin tüki hinna neljale kroonile. Harutasin lipsud lahti (paar ilusamat, täissiidist, pääsesid kääride alt ning rändasid abikaasa garderoobi). Särgilõikeline pluus kehaosaks oli juba varem kaltsukast koju rännanud. Lipsude laiematest otstest sai seelikuosa, kitsamatest tegin käised. Rosetid ka rinda. Kingad on kunagi komisjonipoest 10 rublaga ostetud, lisasin neile tumeroosad sametpaelad. Kostüüm kujunes selliseks:


Miskipärast (ei tea küll miks?) tuleb mul alati moejooniseid ja oma kleiti võrreldes meelde see Herluf Bidstrupi karikatuur:Freddy posted @ 19:35 - Link - kommentaarid (6)
502223 visitors