Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
16 Detsember 2007
TIKKIMISEST
50. nädala piste oli Berry stitch e. marjapiste. Tegelikult siis kaks linnusilmapistet üksteise otsas. Mina asendasin esimese linnusilmapiste austripistega, seega tekkisid mul suuremad "muhud". Austripiste on üldse osutunud üheks lemmikuks, nii nunnud marjad, pungad ja lehed tekivad sellega.

Ja veel ühes kohas, harjutasin veidi paetikandit, aga sellest pikemalt ja lähemalt siis, kui jõuluvana on tolle eseme tulevasele omanikule kätte toimetanud ja enne seda on loodetavasti mingid inimlikumad pildid temast tehtud:

Atlasspael tundub liiga paks ja jäik olevat, aga kas midagi muud üldse meil müügil on? Siidpaela, mitte organzat?

Üks järjekordne kott ka, klapp paksust vikerkaareheidest, lill tehtud sama kera otsast. Kott on muidu must, pilt nii jõle, et peale klapi vist suurt ei paistagi:


Mõned nädalad tagasi läksin reklaami ohvriks - nimelt kuulutab Uuskasutuskeskus, et nad müüvad ka nööpe. Kõndisin ühel pühapäeva pärastlõunal (nad on viieni lahti ka nädalavahetusel) sinna ja palusin näidata nööpe. Poisid pidasid nõu ja tuletasid meelde, kus need parajasti asuvad ning peale mõningast mööbeldamist ning minestavatest riidestangedest ülekoperdamist jõudsin ma raamatukogust pärit kataloogikapini. Keegi on ära teinud suure töö - liigitanud tuhanded nööbid värvi ja suuruse järgi sahtlitesse. Ilmselt seesama raamatukoguhoidja, kelle kapp see kunagi oli, sest kes teine viitsiks nii põhjalikult süstematiseerida. Igal sahtlireal oli juures ka kirjake, millist värvi nööpe sealt leida võib. Kahjuks sattusin ma sinna koos armsa abikaasaga, kes arusaadavatel põhjustel minu vaimustust vanadest õmblustarvikutest ei jaga, seega olin sunnitud kiirustama ja lahmisin kilekotti kõik, mis silma torkas ja näppu jäi. Suur peotäis nööpe maksis 5 krooni. Sinna ma lähen veel. Üksi. Või siis mõne saatusekaaslasega. Lootsin leida sealt ka paar vana potti, milles lõngu saaks värvida, kuid selles osas on neil veel arenguruumi.
Nii, ja nüüd lingi jaoks nende kodulehte otsides selgub, et nad kolivad! Kuhu????? Miks ei või asjad paigal seista seal, kus nad on, miks peab kogu aeg kolima? Muutma, avama, sulgema, optimeetima, struktureerima, p..sse keerama? Tahan stabiilsust, tahan nööpe! Sealt, kus nad kuu aega tagasi veel olid! Nutunurka vist peaks kolima praegu.
Freddy posted @ 18:05 - Link - kommentaarid (12)
502223 visitors