Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
25 November 2007
KUDUM MEHELE
Kudusin kunagi omale kampsuni. Hästi paksu ja sooja. Sihtotstarbeliselt - käisin tütrega talviti trennis kaasas ja Veskimetsa Ratsakeskuse manee˛ on talvel ikka meeletult külm, eriti kui seal tuleb paar tundi tegevusetult passida. "Spetsvarustuse" hulka kuulus siis tol ajal ka see kampsun. Kootud nr. 5 varrastega, palmik leitud mingi teise kudumi pealt, varrastel jooksis korraga ülesharutatud kampsun, peenike maavillane ja angoora-koera-maavillase ühekordne lõng.


Kui selle valmis sain, siis mees vaatas ja ütles: "Tee mulle ka selline!"
Nüüd siis saingi tehtud.Mudel: ülevalt alla raglaan, disain enda oma.
Lõng Kilafors Garn (saadud Rootsi sugulastelt), 100% vill, kulus u. 750 gr.
Vardad nr. 5, soonikutel nr. 3.

Kaeluse sooniku kudusin ka algul nr. 5 varrastega, kuid see jäi liiga "vedel". Kui kampsun oli valmis, harutasin kaeluse ära ja kudusin teistpidi (alt üles) uue kaeluse peenemate varrastega. Et aga see "jõnks", mil alati niimoodi tekib, näha ei jääks, tegin sinna silmi üles võttes silmuserea. Moodus pärit Claire Halliku raamatust "Silmuskudumine" lk. 151, koekiri 192. Olen sellist nõksu varem kasutanud, seetõttu teadsin, mida otsida.

Seda rida tehakse nii: võtta lõng eest taha üle parema varda ja kududa kaks silma parempidi keerus kokku (varras pista paremalt vasakule kahest silmast läbi). Viimatikootud silm tõsta paremalt vardalt vasakule vardale. Nii kududa kogu rida. Need vardale võetud silmad tulevad küll kaunis pikad, kuid ega nad väga ei sega, liiga suuri auke ei jää. Väga korrektne kaeluseserv sai mu meelest, palmik ja soonik hakkasid ka ilusti klappima.
Käiseotstes ja allääres jätkasin nii, nagu palmiku silmad vardal olid, st. vahepeal on vasakpidi silmi ühe-. mitte kahekaupa. Palmikute keeramised on veidi tihedamalt kui minu kampsunil

Lõng tundus kududes veidi rasvane, seega pesin kampsuni ära. Peale pesu oleks tegemist nagu täiesti teise lõngaga - nii siidine ja pehme ning veidi karvane on, et ei taha seljast ära võttagi.
Praegu kahjuks pilti seljas näidata ei saa, tahaks kuuse alla selle kampsuni panna.
Kudumist alustasin oktoobri algul ja lõpetasin paar päeva tagasi, aega läks niisiis 1,5 kuud.
Freddy posted @ 13:02 - Link - kommentaarid (14)
502223 visitors