Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
23 November 2007
TIKKIMISEST

46. nädala piste oli Chain Braid stitch ehk palmikpiste. Küll ma nägin algul vaeva, et lõngale õigetpidi see aas keerata. Aga kui asi käpas, saab ühe pistega efektse reljeefse keeru moodustada.


47. nädala piste oli Thorn stitch e. okkapiste. Vot see on lihtne. Arvasin algul, et jääb liiga lõtv ja see alumine niit ei püsi ilusti paigal, kuid vildile tikkides seda muret küll pole.Seekordsed eestikeelsed pistenimed on võetud Mary Wbbi raamatust "Tikkimispisted". Väga hea raamat, sisaldab hästi palju pisteid, ainus häda on see, et otsida saab piste nime järgi. "Tikkimispistete piiblis" on näiteks ees sisukord koos fotodega, sealt on väga lihtne vajalikku pistet leida.

TÜTRE KINDAD

Koolis tehtud siis.
Vardad nr. 3 (oli ikka nurinat, et teistel vardad nr. 5 ja 6 silma vardal, tema pidi 14 silma tegema - hullult palju tööd ju nendega). Kokkuvõtte tegi ta algul liiga vara, kinnas oleks lühikeseks jäänud. Aga range emmena sundisin teda otsa üles harutama ja pikemaks kuduma. Tegi ära kah. Tubli tüdruk.
Randmeosas lõngaks Titan Wool Winner, labaosas kaltsukast ostetud mohäärisegu. Eputrillatamiseks aeti pael ka sisse.

Mäletan oma 6. klassis kootud kindaid - olin hädas nende "redelitega", mis kokkuvõetud silmade vahele kippusid jääma ja mida tuli kõvasti "sikutada". Nüüd on asi lastele lihtsamaks tehtud - kokkuvõtusilmade vahele lubati 2 parempidi silma jätta.
Just need "redelid" ja sokkide puhul kannalaka kõrvale jäävad augud on põhjus, miks ma neid kumbagi kududa ei taha. "Suurvorme" ehk kampsuneid on hoopis lihtsam teha.

1. AASTAPÄEV
Paar päeva tagasi sai siis aastaseks see blogi. Hämmastav - pole iial päevikut pidanud, aga näe, nüüd pean. Päris tore tegevus. Koolis meeldis mulle kirjandeid kirjutada. Siingi püüan kuiva tehnilist teksti vahel vürtsitada ja rohkem sõnu kasutada kui ainult varda number ja lõnga mark.
Igatahes palju õnne mulle ja ehk veab teisegi aasta välja! Hoian pöialt.
Freddy posted @ 11:03 - Link - kommentaarid (11)
502223 visitors