Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
04 November 2007
KUIDAS MA ENDALE SILVER BELLE'I EI SAANUD

Ma olen nagu ahv - kõik, mis foorumisse üles pannakse, tuleb järgi proovida. On vaja või ei ole, sobib või ei sobi, vahet pole. Nii oli ka selle Silver Belle'iga. Põnev mudel ju - pool kampsunit ühtpidi, teine pool teistpidi kootud. Silmade arv "satsil"- mulle selgamineval suurusel ligi viissada - tundus liig mis liig, seega hakkasin katsetama. Vardad võtsin nr.5 nagu juhendis ette nähtud, lõngaks kolmekordne maavillane (turult ostetud, ei olnud kahju katsetamiseks kulutada). Üles lõin silmi nii:

Kuna loon silmi alati kahele vardale (nagu ema lapsepõlves õpetas), siis on suurema silmade arvuga pärast teise varda kättesaamine alati paras tegemine. Seekord võtsin üheks vardaks ringvarda ja teiseks sukavarda. Üle sukavarda teise otsa libisesid silmad ilusti ringvardale, väga mugav.
Plaanis oli teha ikka õige mudel, välja arvatud pikad käised (need planeerisin kohe lühikesed), sest nii paksu ja sooja kampsunit mul tegelikult vaja poleks olnud (mõnikord lipsab peast läbi ka mõistuse hääl ja saab kudumisvaimustusest võitu).
Sellel pildil on näha see kena "peplum" ning üles jooksvad palmikud ja valmiskootud käisteosa. Õmblesin nad kokku ja midagi kohutavamat on raske ette kujutada. Sel etapil ma ikka vandusin ja kirusin ning koostasin mõttes "meeleheitel koduperenaise kaebekirja Vogue'ile" (no see on neil ilmselt kindel sihtrühm, peab ju olema mingi teema, mida laste koolisoleku ajal kohvilauas arutada - võimalikult keerulised disainmudelid, milleks tuleb osta võimalikult palju võimalikult kallist lõnga). Igaks juhuks ei teinud sellest pilti, et kogemata enam silma alla ei satuks. Ühesõnaga - risti ja pikuti kootud tükkide ühenduskoht jäi nii jube, et tõmbasin otsustavalt kogu käisteosa üles. Nojah, aga kuidas siis olukord lahendada? Et ei sigineks koju UFO. Mõtlesin, mõtlesin ja välja mõtlesin - kudusin satsiosa pikemaks, keerates mustri ette tagurpidi ja kududes palmikutest välja jälle rombid. Lasin lausa käiseaugud maha. Siis kudusin käised ja jätkasin seda ilusat "vaarikamustrit" ning palmikuid kuni kaelaauguni ja selja keskele. Seljapealse palmikujupi kudusin niimoodi, nagu originaalil ette nähtud. Kuna ma käised juba niikuinii üles harutasin, siis tegin uuesti kududes käiste palmiku peegelpildis, on ilusam tõesti. Käiseotstesse, mis jäid suhteliselt laiad, kudusin pärloes kandid veel pärast juurde. Lõpuks, kui olin ta kokku õmmelnud ja nööbid ette ajanud, ei meeldinud ta mulle ikkagi. Aga siis meenusid mulle norra kampsunite haagid. Nii nad mu Belle'i(?) ette ka said. Siin ta siis on, enam ma teda ümber ei tee:


Pildistatud Kadrioru lossis, kus täna Gottlieb Welte näitust vaatamas käisime. Väga huvitav ja armas, imeilusad tillukesed akvarellid ja graafika. Kaks suuremat maali ka, ning väiksemaid mitu. Osa neist toodud Mainzist. Viibisime sel näitusel nii kaua, lugedes põhjalikult kõik tekstid läbi ja uurides pilte, et valvuritädi küsis meie väljudes: "Mis te seal ometi nii kaua tegite, kõik jooksevad lihtsalt läbi". Aga no eks fotosessioon võttis ka ju aega.
Freddy posted @ 15:56 - Link - kommentaarid (41)
502223 visitors