Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
01 Oktoober 2007
LASTEKONKURSIST

Kevadel kuulutas Sibulaplix välja selle toreda konkursi. Panin kirja ka oma tütre. Mõtteid oli tal vist mitmesuguseid, kuid ühel kenal suvepäeval küsis ta minult vildikoti ja viltimisnõelad ning kahekesi naabritüdrukuga hakati kibekiirelt torkima. Niimoodi, üsna lühikese ajaga valmiski nõelvilditud hobune Alaska. Täisvarustuse tegi ta oma opale ka.
Enne ratsutama minekut tuleb hobune ära puhastada (käsnaga):

Sadula alla käivad valtrap ja sadulapehmendus

Sadul selga, pinded ümber pahkluude ja opa on valmis sõiduks

Peale tundi tuleb hobune jälle lahti võtta, kuivatada ja talvel, jaheda talli puhul ka korraks tekk selga visata:

Nüüd võib hobuse jälle boksi puhkama viia, anda leiba või porgandit ja lõua alt sügada:


See opa läks maksma kaks viltimisnõela ja veidi verd (sest nõelad on teadagi teravad). Konkursil saavutas ta vanemas vanuserühmas II koha.
Auhinnad olid igatahes verd ja nõelu väärt, te vaadake ainult:


Hiigelsuur kott sisaldas medalit, diplomit, kaht käsitööraamatut, kaht pakki pärleid, siidpaelal fimoroosi, bambusvardaid, fimopärlite tegemise abivahendit, sõrmusetoorikut, imearmast linnukujulist märki ja šokolaadi.

Mu tütar tänab SIBULAPLIXI, kes konkursi korraldas, kõiki osavõtjaid ja kõiki auhindade tegijaid ning heategevusega auhinnafondile kaasaaitajaid. SUUR-SUUR AITÄH!

SELLEST TEISEST ASJAST

Sügis ei ole minu aastaaeg. Alati septembri alguses tabab mind masendus. Eelkõige on see seotud suvilast ärakolimisega. Sügis on üldse suur suremine, samas jube töörabamine – kogu saak, mida igasugused taimed kasvatavad, tuleb purki panna. Sissetegemine aga mulle üldse ei meeldi. Kui ikka vaadata tööd, mida tuleb teha pooleliitrise purgitäie moosi saamiseks, siis pole ime, et see poes pea 30 krooni maksab.
Niisiis, selle asemel et pidutseda, veetsin ma laupäeva suvilas sügistöid tehes. Tütar, kes samuti plaanis pidutseda, omandas hoopis esimesi klienditeeninduse kogemusi Jäneda talulaadal hobusega lapsi sõidutades. Ei migit puhkust, ainult töö.
Ja mis teevad nemad?
Kaevan mina kompostihunnikut ja urgitsen oma masenduses, aga nemad kingivad mulle vikerkaare

Kraabin mina puude alt mädanenud õunu, aga nemad kingivad mulle päeva pärlid

Tunnen ennast räpase ja tüdinuna, nad kingivad mulle imeliselt lõhnava seebi:

Et veidigi püsti püsida, kallan musta tassi kohvi – ja appi – tass läheb valgeks!


Arvan, et olen täiesti mittevajalik ja kõigi poolt unustatud, aga nad kuulutavad mu

Lõpuks nad ikka ütlevad ka, mille eest:


Mul on au jagada seda tiitlit Mari Marikesega, kellelt ma oma nimetamisest teada sain ja kes minu ja tütre auhinnad ka lahkelt edasi toimetas. Aitäh Sulle!

Armas isetegija administratsioon!

Ma olen sõnatu. See aunimetus liigutas mind südame põhjani. Suur aitäh teile selle foorumi eest, selle eest, et suudate seda Noa laeva tasakaalus hoida ja inimestele võimaluse annate ennast teostada ning oma loomingut ning kogemusi näidata ja jagada! Pikka iga sellele foorumile ja jõudu teile selle vedamiseks! Olete parimad!

SIBULAPLIXIST

Mida me teeksime temata? Poleks meil ei ematekki ega isatekki, lastekonkursist rääkimata. Ta on vedanud neid kolme suurt projekti üle kivide ja kändude, läbi murede ja rõõmude. See pole kolme väikese lapse, uue töökoha ja õppimise kõrvalt mitte kerge. Ja kas ta viriseb? Mitte kunagi. Jääb väärikaks, teeb õigeid otsuseid ning on sealjuures sõbralik ja vapper. Huumorimeelest rääkimata.
Loodan, et jaksad veel mõne suurprojekti vedada võtta, nendes on nii tore osaleda!

SUUR-SUUR AITÄH JA KALLI SULLE!
Freddy posted @ 14:40 - Link - kommentaarid (17)
430261 visitors