Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
08 Juuli 2007
TIKKIMISEST
Pool aastat on nüüd tikitud, käes on 26. nädala piste. Alustasin küll teistest hiljem, alles kevadel, kuid kõik pisted peale ühe on mul läbi tehtud. Kunagi panen blogi vasakusse serva ka kõik klikatavad lingid (laenake mulle selleks aega!).
Selle nädala piste on spiraalsõlmpiste e. Bullion knot. Sellised vorstikesed, hästi armas. Ei teinud traditsioonilist roosi, ikka nii, nagu trükimuster kangal ette dikteerib:


Ja nüüd, ja nüüd - suveprojekt valmis!

VOGUE'I PITSKLEIT

Siin ta on, inspiratsiooniks ja varraste käimalükkajals Laisa teema foorumis. Esialgu ei pakkunud see kleit ega üldse kogu suvine "Vogue Knitting" mingit pinget, mõttetu ja igav tundus. Kuid selle kleidi pilti vaadates sattus peale tütar ja viskas üle õla: "Tee mulle ka selline!". Ja mida teeb üks isetegijast emme - muidugi hakkabki tegema. Värviks valis tütar roosa ja soov oli, et seda saaks koolis pükste peal kanda nagu tuunikat. Samas oli kindel nõue, et ka alumine sats peab sel kleidil olema.
Lõnga ostsin Raeapteegi kõrvalt lõngapoest, mingi peenike meriinosegune villane on. Kulus u. 450 grammi. Lõnga kilo oli 350 kr., seega maksma läks see kleiditäis kõigest 175 kr., mis on ikka suhteliselt odav. Vardad nr. 3. Kehaosad on kõik kootud ringvarrastel, käised edasi-tagasi. Vahepitsid on heegeldatud. Ajakirja mul pole, juhendid internetis on nii udused, et neid ei viitsinud puurida, seega on ta kootud pildi järgi. Suurus on umbes S või 36. Tütre pikkus 160 cm.
Silmade arvud on sellised:
Alumine sats 336 silma, ülevalt kahandatud 252 silma peale; ülemine sats 252 silma, ülevalt kahandatud 182 silma peale; kehaosa 182 silma, külgedel lisatud iga 6 silma tagant kummalegi poole 1 silm. Kaelaauk kandiline, käiseaukude jaoks silmad tunde järgi maha lastud nagu ikka otsapandud käiste puhul.
Käised: alumine sats 82 silma, kahandatud 69 silma peale, ülemine osa 69 silma, lisatud iga 6 silma järel kummalgi äärel 1 silm. Käiseaugukaar kootud nagu otsapandud käistel.
Iga järgmine sats on kolmandiku võrra suurem eelmisest.
Kõigepealt heegeldasin vahepitsi, siis võtsin selle küljelt üles silmad ja kudusin satsid-käised-ülaosad. Ülevalt silmasin kootud osad eelmise pitsi serva külge.
Nii käiste kui kehaosade alläärtes on samuti heegeldatud pits.
OK, pikk jutt, paha jutt. Vaadake nüüd pilte ka:


Selle valge aia, mis taustalt paistab, tegime abikaasaga sel nädalavahetusel. 12 meetrit pikk. Kes minu suvilas 10. juunil harjukate kokkutulekul käis, mäletab võibolla kokkukukkumise staadiumis olevat tara, mis oli traatidega kuidagimoodi postide vahele tõmmatud ja seisis hädavaevalt püsti. Viimane aeg oli tal lõkkesse minna. Uus on igatahes ilus.

Mõned kleididetailid lähemalt ka:See kleit õnnestus hästi mu meelest, istub ilusti ja tütar on täitsa rahul. Sobib talle kah.
Freddy posted @ 11:34 - Link - kommentaarid (35)
500748 visitors