Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
17 Juuni 2007
KAHE NÄDALA KOKKUVÕTE
Suvel pesitsen ilma arvutita suvilas. Tegelikult ei põe, tööl saan veel foorumisse piiluda ikka kuni puhkuseni, aga blogi täita õnnestub ainult vahel harva linnakodus arvutisse pääsedes.
Sellest tulenevalt jääb rohkem aega aiatööks ja käsitööks muidugi kah!

TIKKIMISEST

Jätkan trükimustrilise kotiküljega.
Kõigepealt viljapeapiste ehk wheater stitch. Üks ütlemata ilus ja mõnus piste, mulle meeldis:

Ja siis prantsuse sõlmpiste ehk french knot:

Päris kena seegi.

POSU EHTEID
Kolleeg tõi mulle katkenud türkiisikee, ütles, et poolita ära, pool anna tagasi, ülejäänu võid endale jätta. Imelik oli niisama neid tagasi anda, pusisin nad metallpärlite- ja kapslitega kordamööda nöörile. Väga ilus tuli, paistis, et kolleeg jäi rahule. Kee sõitis igatahes temaga koos Türki puhkusele.

Paar kaelakeed veel kettidele keeratud pudi-padist. Metallist rahasid nägi tütar juhuslikult Kangadžunglis müügil, olen üliõnnelik, neid on nii tore ehetele lisada. Punase kee rõngas on Muhvilt saadud pärlmutterratas, mis talle miskipärast ei meeldinud ja ma kauplesin selle kohe omale. Punased teokarbikillud on samuti pärit Kangadžunglist:


PRELÜÜD VOGUE'I PITSKLEIDILE

Suguvõssa sündis aprillis väike preili. Suvel on plaanis katsikule minna. Siis on vaja ka midagi kaasa võtta ometi. Nokitsesingi siis pisikese pitsjakikese. Kuna aga oma laps on juba titeeast ammu väljas ja ma harjunud ikka suuri asju tegema viimasel ajal, siis tuli see jakike ka nii pakun umbes aastase lapse mõõtu. Noh, pole hullu, peaasi, et väike pole:

Nööpe pole veel sellele leidnud. Lõngast ei tahaks teha neid, sest need ei püsi hästi kinni. Kudusin teda ka ikka kauem kui viimased kaks nädalat.

SUVEPROJEKT \"VOGUE PITSKLEIT\"

Niisiis. Nädal tagasi oli asi niikaugel:

Aga ma olen ikka usin olnud ja täna hommikul oli pilt selline:

Teise käise ülemisest osast on ka pool kootud.
Seelikuosa jaoks heegeldasin kõigepealt pitsi, võtsin servast silmad üles ja ülevalt silmasin ta vööosa pitsi külge. Samamoodi on tehtud ka vööst ülevalpool olev osa. Kaelusepitsid on veidi kitsamad kui kehaosal ja käistel. Praegu on pilt igatahes ilus, näis, kuidas ta lõppkokkuvõttes istuma jääb.
Lõngaks on mingi meriinosegu villane, vardad nr. 3. Koon ilma juhendita, sest nagunii pean kõik silmad jm. ümber arvutama ja selle kootud pitsi mustrit, mis originaalis on, mul ka tegema hakkamise hetkel polnud.

HARJUKATE KOKKUTULEK 10. JUUNIL MINU SUVILAS

Eelmisel pühapäeval kogunesid Harjumaa vahvad isetegijad minu juurde, et veidi piknikutada, grillida, loba ajada ja käsitööd teha. Aitäh kõigile, kes tulid ja selle päeva nii vahvaks ja meeldejäävaks muutsid!


Veel pilte SIIN
Freddy posted @ 13:05 - Link - kommentaarid (13)
500750 visitors