Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
15 Aprill 2007
AASTA TEGU VOL. 1
Tänaselt harjukate kokkutulekult tulin peaaegu koomas, praeguseks (kl. 23.15) olen suutnud ennast niipalju koguda, et viskan paar rida.
Teemaks oli aasta ema teki kokkuheegeldamine. Lappe oli saabunud palju, üks ilusam kui teine. Ja väga värvilised olid need valged lapid – saime neist kokku maleruudustiku, heledamad ja tumedamad vahelduvad:

Algus läks libedalt – kõigepealt heegeldasime ristipidi ribad kokku, siis hakkasime pikkupidi heegeldama.
Mari Marike heegeldas oma võrratuid äärepitse pikemaks:

Peaaegu lõpusirgel olles tundsin mina, et enam ei suuda. Kell oli siis juba peaaegu viis. No ei jaksa joogaasendis, jalg sõlmes kõrva taga ja selgroog s-kujuline, kuigi kaua olla. Laotasime teki siis laiali, et näha, kui palju on jäänud, ja mul lipsas üle huulte, et lõpetan ta kodus ära. Liiati ilmnesid siis ka mõned probleemid – paar lappi tuleb asendada, kuna nad on liiga suured ja kroogituna ei sobi kuidagi. Kohapeal lahti võtta ja uuesti teha poleks jaksanud meist keegi enam.
Igatahes tõid Master ja Kikukas mind selle iluga koju ja kõik lubasid aidata, kui mul juhe kokku jookseb ja ma hädakisa tõstan. Siin on see mis me valmis saime (pitsid ja mõned kohad on lahti), mulje saab kätte:

Master ehk näitab paremaid pilte:

Minu viimase hetke panus lappidesse on siin:

Kootud sellepärast, et paar inimest, kes ennast sellesse ühistegemisse kirja lasid panna, lappide kudumisega hakkama ei saanud ning kellelegi sellest ka ei iitsatanud. Minul võttis nende tegemine kolme kuu asemel aega alla nelja tunni, reede ja laupäeva õhtul veidike nokitsesin.
Freddy posted @ 20:37 - Link - kommentaarid (19)
502513 visitors