Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
08 Aprill 2007
TÖÖPÜHA
Ega need kirikupühad paraku mulle muud ei tähenda kui seda, et saab vabu päevi. No ei ole minus mingisugust religioossust. Aga kolm päeva, mil pole vaja ennast tööle vedada, on ikka kingitus küll, mille eest tasub tänulik olla ja seda maksimaalselt ära kasutada.
Kõigepealt tikkimisest. Tütar tõi mulle raamatukogust "Tikkimispistete piibli", sealt otsisin eestikeelseid pistenimesid. Olen teistele järele jõudnud ja peale ühe piste kõik 13 läbi teinud, pühade ajal katsetasin:
Paarissämppiste (roheline) ja Algerian eye stitch:

Knotted cretan:

Sehkendasin veel veidi ka varemomandatud pisteid sinna ja litreid-pärleid ka. Hetkeseis on selline:

Nüüd ootan uusi pisteid, sinna mahub veel üht-teist.
Cerniti näppisin ka ja pallikesed leidsid koha sellises kees (cernitist on need puidumustrilised pallikesed, ülejäänu on katkistest keedest pärit merevaik jm. looduslik kraam):


Esimest korda elus katsetasin ka märgviltimist. Õieti tahtsin proovida nuno-t, aga ei leidnud üles tüllihunnikut, mida alusena kasutada. Tegin siis niisama. Mustriks on lisatud mõned mohäär- ja tavalise lõnga jupid ning Susalt ostetud lambalokid. Tükike enne ja pärast viltimist:

Kasutasin mullikilet, üsna vähe pidin rullima, väga hästi viltus. Tükk läheb ületikkimisele ja peale seda leiab koha ilmselt mõne koti peal.

Tütar nokitses ka, sain roosa käeketi omanikuks:

Hulga mobiiliripatseid tootis ta ka.

Suure käsitöötamise vahepeal on ju vaja süüa. Tegin sushit, seegi poolenisti nagu käsitöö:


Ma polnud varem seda söönud, seetõttu ei oska öelda, kas tegemist oli tegelikult sushiga või hoopis lõhe-riisi-kurgi rullbiskviidiga. Maitses igatahes hää, väga vürtsikas (wasabi asemel kasutasin meie mädarõigast õunaga, riisiks oli pudruriis, riisiäädika asemel lisasin veiniäädikat).

Freddy posted @ 19:51 - Link - kommentaarid (7)
500752 visitors