Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
28 Märts 2007
YUPPIE VS HIPPIE
Plaan oli teha omale üks konservatiivne punane A4 kontorikott, kenasti kandiline. Ainsa kelmikusena tahtsin peale panna kevadise nartsissi. Tegin kavandigi valmis, mida ma tavaliselt ei tee:

Aga muidugi läks kõik jälle nagu alati. Esimene ohumärk oli, et punane heie saab enne lõppu otsa. Juurde ei viitsinud osta, võtsin üleminekutega heide appi. See loomulikult stiiliga ei sobinud, lisaks tõmbas ta masinas veidi rohkem kokku kui ühevärviline heie. Niisiis muutus yuppie pesumasinas hippie'ks ja nartsiss poleks talle enam külge sobinud. Ei tasund teist vormima hakatagi, viskasin niisama radikale kuivama.
Mis siis ikka, vaikselt oli niikuinii idanemas idee kusagile midagi tikkida. Vehkisin jälle sisse Manni idee tikkida metsaläinud kottidele. Nüüd on luba kõigil naerda - nimelt tegin ma esimest korda elus varesejalgpistet. Võrratu - pane aga suvalises suunas minema ja sihuke kunstipärane tagajärg tagatud, et suu kukub lahti. Miks ma küll varem pole seda avastanud? Jaman eluaeg mingi korraliku ristpistega, mis nagunii kiigadi-käägadi välja kukub. Veidike okspistet on siin ka kasutusel ja siis veel need ussikesed. Okspistest polnud ma varem isegi kuulnud mitte, aga see on sama mõnus kui varesejaladki. Ja et asi oleks ikka täiuslik, tekkisid sinna peale ka mõned iiri roosid, tingimata kasutades siniseid ja türkiisitoonilisi lõngu (punasel kotil, eksole). Isegi sangale said varesejalad, nii vaimustuses olin sellest pistest.
Ma pealt lahtiseid kotte ei armasta, seega on kinniseks lukk ja üks väike tasku esiküljel on ka yuppielt päranduseks saadud. Voodrit ei ole.
Freddy posted @ 18:30 - Link - kommentaarid (20)
500752 visitors