Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
19 Märts 2007
NIPET-NÄPET
Et talv veel täitsa möödas pole, näitab see, et vihmaga segi sajab ikka lund ka ja kui hommikul ongi ilus, siis see ei tähenda, et õhtul kuiva jalaga koju saad ja saabast vaja ei olnudki. Lähtuvalt sellest tegin siis mõned poolikud ülemineku-asjad.
Tütar nuias juba ammu valgeid karvaseid randmesoojendajaid. No ma ikka hakkasin vastu ja püüdsin varjuda lõnga puudumise taha jne. Tegelikult ma lihtsalt ei taha kududa ei kindaid ega sokke. Esiteks ei meeldi mulle kududa kahte ühesugust asja (mis on nende esemete puhul vältimatu), teiseks on neil nii palju igasugu keerulisi nüansse, mille ma alati ära unustan (näit. pöidla jaoks augu). Nojah. Aga igatahes tegin ära. Vandusin küll, sest vardad kukkusid pidevalt välja ja lõng läks ümber nende keerdu. Soki- ja kindaspetsidel on praegu lubatud fantaasia lendu lasta ja kujutada kõige totramaid situatsioone, mis neil kunagi on ette tulnud. Mul juhtusid nad raudselt kõik nende ilma sõrmedeta vorstinahkade juures. Inspiratsioon on ilmselt pärit Susa pärlikäppadest. Lõngad ostetud kaltsukast, sellele kollakamale on lisatud täpselt sellist hõbedast riba, nagu vene ajal kuuse otsa riputati.
Pooliku mütsi tegin ka. Knittyst pärit. Aga oleks ma võtnud nr 5 vardad ja loonud üles 120 silma nagu õpetuses, oleks loomaaia elevant Carl selle omale saanud. Vardad olid mul nr 4 ja hakkama sain 60 silmaga. Tuli täitsa paras.


Üks cerniti-villa segu sai ka valmis, tehtud spetsiaalselt Muhvile tänutäheks. Ta näitas seda juba oma blogis, kuid panen selle ka omale üles. Varsti on mul juba väike galerii.


Eilsel harjukate kokkutulekul valmisid sellised pabulad:

Punase-rohelisekirjud on minu tehtud, ülejäänud veeretas tütar.

Ütleks paar sõna ka selle viimaste päevade "kuuma teema" ehk asjade maha/järele tegemise kohta. Minu piir läheb sealt, et kui ma teen midagi endale, oma tarbeks, ise kandmiseks, siis võin ma selle ka puhtalt maha teha, kas foto järgi või ajakirjast-internetist-kust iganes koopiat tehes või tõmmates. Ka blogisse võin ma selle siis üles riputada, viidates võimalusel (juhul, kui asi on piisavalt äratuntav) algallikale või sellele, kellelt sain inspiratsiooni. Ajakirjades avaldada või niimoodi valmistatud esemeid müüa minu sisetunne ei lubaks. Kuna mul pole endal ühtegi originaalset ideed veel eluski tulnud, siis olen siiani ka omatehtud asjade müümisest hoidunud. Kui keegi on mingi konkreetse asja tellinud, siis olen müünud nö oma tööjõudu, st. võtnud raha teostamise eest, kusjuures pole ma loomulikult kopeerinud ühtegi kunstnikku. Aga samas - kunstnikuks õpitakse just suuri kunstnikke jäljendades ja kopeerides - kunstnike juures töötanud õpipoisid pidid ju ikka suurte meistrite töid alguses kopeerima, et midagi õppida. Mu tütar näiteks käib juba aastaid kunstiringis, mida juhendab professionaalne kunstnik. Lastele antakse vaadata postkaarte, kunstialbumeid jm., et neil oleks eeskujusid ja inspiratsiooni. Täpselt nii, nagu me lapsepõlves oleme kõik joonistanud Mikisid ja Donaldeid. Autorikaitse seaduski ütleb, et raamatutest ja ajakirjadest võib teha oma tarbeks, õppimise või teadustöö tegemise eesmärgil koopiaid, kuid mitte kasusaamise eesmärgil. Ja Mann ütles minu vihje peale, et ma tema pealt asju maha teen, et see ongi pinksimäng, pall käib edasi-tagasi.
Seda, kuidas on keelatud fotode kopeerimine oma blogist, kohtasin fluffa! blogis. Klikates parema hiirekõrvaga tema piltidel ilmub tekst, et foto kopeerimise ja mujal avaldamise asemel tuleks kasutada linki. Seda parem, nii teemegi!
Seega - kes leiab minu blogist midagi, mille autor ta on, ilma viiteta, andku teada. Parandan vea.
Freddy posted @ 17:16 - Link - kommentaarid (5)
500752 visitors