Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
10 Märts 2007
KEVADINE ÖÖTAEVAS
Traadiväänamise soolikat pole ma vaatamata hoolikatele sisekaemustele endas ikka veel leidnud. Tuleb siis seni rahulduda teiste materjalidega, nagu seekord vilt. Aga kerged hälbed juba paistavad, käiku on läinud mõned pärlid ja pärlikübarad ning kinnis on ka üsna "päris" (ärandatud ühelt ostetud keelt).
Idee, et vildipärlid võiksid olla ka mitteümmarguse kujuga sain loomulikult Manni blogist, teemat edasi arendades tekkis mõte proovida kandilist. Heegeldasin sissepanemiseks vanaemaruudu alguse, et asi ikka nurkadega tuleks. Nurgad tulid küll, aga pärl ise kippus kangekaelselt trapetsiks, ja las ollagi. Mõte arenes ja loomingupalang leegitses. Kandilisele lisaks tulid nõela alt piklikud ja lapikud pärlid. Ise olen tulemuse üle lausa uhke.
Materjalidest on kasutatud peale villaloori (mille õiget tooni - tumedat rohekassinist - mul pildistada ei õnnestunud) mingeid karnaluksist ostetud õhukesest metallist kaunistusteks mõeldud lilli, millest painutasin ka vildisilindritele kübarad. Pärlid on aetud tamiilile, ülejäänud kohtades nahkpael. Ühenduskohad varjatud nende metallist jubinate sisse, mis tavaliselt käivad mingite nööride otstes.
Pildid on siin:


Freddy posted @ 15:09 - Link - kommentaarid (27)
500752 visitors