Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
03 Märts 2007
PÄRIS PÄRLID
Traadinakkus pole mulle ikka veel külge hakanud, suurte inimeste plastiliin aga küll. Mätsisin paar päeva tagasi jälle veidike:

Kõigepealt veeretasin viis heleroosat peenikest vorstikest. Siis katsin nad lahtirullitud tumepunase kihiga. Veeretasin ka ühe kollase rullikese lillesüdameks. Panin kollase vorstikese keskele ja viis roosat vorstikest selle ümber. Nüüd rullisin tumerohelise plaadi ja keerasin selle ümber lille. Rullisin saadud silindrit laual, kuni servad kinni jäid. Lõikasin rullbiskviidi viiludeks:

Nüüd tegin ümmargused pallikesed pärlisüdamikeks ja paigutasin viilud neile peale. Veeretasin pallikesi seni, kui viiluservad tasandusid ja moodustusid ühtlased kuulid. Kuna sisu on heleroheline, siis jäi seda mõne koha pealt paistma, mis mu meelest tuleb asjale ainult kasuks:

Mängleva kergusega valmisid tütrel sellised jullad:

Küpsetasin pallikesed ära (muide, veerand tunniga, nagu pakil kirjas, nad mul küll klõbisema ei hakka, ikka oma pool tundi või kauem istuvad ahjus) ja siis vahtisin neid ja mõtlesin, et mis edasi. No mida teha sellise lapsiku tõepoolest lasteaia käelise tegevuse tunni tulemust meenutava peotäiega? Midagi ma neist igal juhul tekitasin, äkki kõlbab isegi kanda:

Aetud nahkpaelale, lisatud paar pärlitega vildipalli ja klaaspärlit. Tulenevalt traadiviiruse puudumisest puuduvad majapidamises ka igasugused ehtekinnised, niisis panin ühe pärli nööbiks ja samast nahkpaelast sõlmisin aasa.

Parim õpetus selliste asjade tegemiseks on muidugi Karnaaksu blogis.
Freddy posted @ 17:47 - Link - kommentaarid (8)
500752 visitors