Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
22 Veebruar 2007
RAGLAANKAMPSUN PISIKESELE SUGULASELE
Möödunud suvel toodi mulle kotitäis lõngu. Ikka nii, et igast sordist saab oma kaks kampsunit. See, kes need saatis, enam kududa ei viitsi. Aga tal on pisike vahva 2-aastane pojapoeg. Soov oli, et mina talle uue kampsuni kooks, kuna see, mille ma talle varem olin teinud, hakkab väikeseks jääma. Nüüd siis jõudiski kätte aeg see soov täita:

Kootud nr. 5 ringvarrastega, lõngaks ühekordne villane ja ühekordne heie. Kudusin ülevalt alla, mistõttu praktiliselt pääsesin iga kuduja kõige suuremast ja igavamast tööst: kokkuõmblemisest ja otste sisseajamisest (seda kuut otsakest, mis ära pidin likvideerima, ma eriti ei arvestagi). Isegi kaenla all korjasin käiste jaoks mõned silmad, ei ühtki õmblust. Super! Nüüd ma lähiajal vist enam muid mooduseid kampsunikudumisel ei kasutagi.
Seljas pilti kahjuks teha ei saa, kuna kampsuni omanik on Rootsis.

NUKUSAAGA (Viimane osa)
Tütre tehtud nukk on valmis!

Juuksed peas ja kleit seljas! (Pssst - ainult aluspükse veel pole, ärge kellelegi öelge, eks).
Õpetaja olevat igatahes vaimustuses olnud ja leidnud, et tütar on väga andekas, ainult oskustest jääb puudu. Käskis edaspidi igat asja enda käest küsida, enne kui tegema hakkab. Eriti häiris teda see, et kleidi õmblusvarud on overlokiga üle tegemata. Õpetaja tahab nuku ehk "pupe" näitusele panna, aga on mures, et kui keegi kleidisaba kergitab, siis oi-oi-oi... Tütar tuli koju ja turtsus: "No mis pederast see nukule saba alla vaatama hakkab!"


LÕPP

Eelmised osad:
Vol. 1
Vol. 2
Vol. 3
Freddy posted @ 18:26 - Link - kommentaarid (10)
500752 visitors