Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
17 Veebruar 2007
VARIATSIOONID TEEMAL \"UNTSULÄINUD ASJAD KASUTUSSE\"
Tegin mina kunagi pontšot. Muster ajakirjast "Kodukiri" 2005 nr.5. Miskipärast valisin just selle neljakandilise variandi. Kaltsukast ostsin hunniku sinistes toonides kerasid ja süsteem oli selline, et kui üks kera otsa sai, võtsin järgmise. Välja tuli selline, khm, minu jaoks tobedus:

Liiga lai, liiga lühike, liiga raske. Sellisega ringi liikudes pühid oma teelt kõik, mis pole põranda külge kinni kruvitud, ja seljas ringikeerlemine on ka garanteeritud. Ühesõnaga, ta vedeles kapis kaks aastat ja võttis ruumi. Kappe koristades otsustasin muutuda otsustavaks. Tõmbasin ta endale ümber ja ese muundus täiuslikuks "halatiks". Vaja oli ainult auku täidis heegeldada ja paar nööpi lisada ning oligi valmis:

Nüüd kõlbab ta ka tekiks:


VARIATSIOONID TEEMAL LAISKUS EHK \"KUI TERVET REHKENDUST EI JÕUA, TEE POOL\"
Freddysaigist jäi üle veidi lõnga. Jope juurde oli vaja salli. Pääsusabal on ilus muster. See on siis rehkenduse 2 ja 2. Hakkasin kuduma. Teadsin algusest peale, et lõnga ei jätku terve rehkenduse jaoks, aga ma tegelikult nii suurt salli ei tahtnudki kui mu esimene pääsusaba on. Neid nuppe mulle ka kududa kohe sugugi ei meeldinud. Oligi vabandus nende vahelejätmiseks varnast võtta - lõng otsas! Muster klappis ka hästi, serv sobis põhimustri otsa suurepäraselt. Siin ta on, minu poolik pääsusaba:

Täitsa paras sallina kanda, ei punnita ega rullita riiete all. Üks pääsusaba on mul ka korralikult tehtud, ehk üldsus andestab.
Pikalivaade ka:
Seekord tegelesin blokkimisega korralikult.
Ja et tõestada, et tegu on ikka tõelise pääsusabaga, siis võrdlus originaaliga on siin:

Või nimetaks ta õigluse huvides hoopis Freddysabaks?
Tegelikult, seda liblikat vaadates, tuli jube suveigatsus peale...
Freddy posted @ 18:01 - Link - kommentaarid (12)
502174 visitors